TOMÁŠ DLABAJA JE MISTR SVĚTA!

0

Turnovský orientační běžec Tomáš Dlabaja se stal o víkendu 21. a 22. července ve švýcarském Lausanne mistrem světa ve štafetách. S reprezentačními kolegy Janem Šedivým a Janem Procházkou přepsali historické tabulky a ve vyrovnaném závodě si doběhli pro tituly mistrů světa. Tomáš Dlabaja štafetu rozbíhal a z 35 reprezentačních štafet doběhl s minimálním odstupem čtvrtý. Druhý úsek běžel Jan Šedivý, který se v průběhu závodu propracoval na první místo, na kterém předával i Janu Procházkovi. Ten absolvoval celý závod ve skupince s nakonec druhými Nory a třetími Švédy. Nejen výsledek, ale i aktivní přístup v průběhu závodů jsou nejlepší vizitkou našich tří závodníků.

Mistrovství světa v orientačním běhu se běhá od roku 1966, ale nikdy se nepodařilo získat zlatou medaili ze štafetového závodu a tento výsledek je určitě jeden z největších v celých dějinách našich orientačních sportů vůbec.

n201207242201_sport_88_012_obTomáš Dlabaja přepsal klubovou historii již v minulém roce a hned několikrát. Pro OOB TJ Turnov vybojoval vůbec první individuální zlaté medaile z domácích šampionátů, byl u 1. místa na MČR klubů a nominoval se i na MS, kde se mu však nedařilo. Tento výsledek ční daleko nad ostatními, které se v 30leté historii oddílu podařilo turnovským závodníkům vybojovat. S mistrem světa se budete moci osobně setkat na orientačních závodech, které pořádá turnovský oddíl 25. a 26. srpna v Malé Skále.

Tomášovi i oběma Janům patří velký dík a uznání za tento úžasný výsledek. (Reportáž z letošního MS v OB bude na ČT4 ve středu 25. července od 15.50 hodin.
Jindřich Kořínek, předseda OOB TJ Turnov, www.woc2012.ch, www.tur.cz

14 TURNOVSKÝCH ZÁVODNÍKŮ NA VRCHOLNÝCH AKCÍCH ORIENTAČNÍHO BĚHU

* ME dorostu – Francie. Na počátku července se uskutečnilo mistrovství Evropy dorostu za účasti dvou závodníků z Turnova. ČR reprezentovali Anna Štičková a Patrik Horák. Anna na klasické trati získala stříbrnou medaili, čímž si řekla o nominaci do závěrečné štafety, se kterou vybojovala zlato. Nejlepším umístěním Patrika Horáka bylo 23. místo ze sprintu.

* Juniorské MS – Slovensko. Nominačními síty prošli i tři turnovští junioři – Petra Pavlovcová, Markéta Poloprutská a Adam Chloupek. Na náročných tratích za extrémního počasí byl z turnovských závodníků nejlepší Adam Chloupek – ve třech individuálních závodech dosahoval vždy umístění okolo 15. místa. Svými výkony se nominoval do A štafety, která skončila na nepopulárním 4. místě.

* Veteránské MS – Německo. Pouze veteráni se nemusejí nominovat a mohou startovat neomezeně. Z Turnova vyrazila skupina 8 závodníků. Některým šlo pouze o to si zazávodit, jiní jeli za sportovními výkony. Nejvíce se dařilo Vlastimilu Hudskému, v kategorii H60 se umístil na 34. místě z 433 startujících, 35. z 314 byl Miroslav Folprecht a do první padesátky se vešla i Jana Omová na 39. místě. Dále startovali Milan Cerha, Filip Stárek, Jindřich Jakubec, Marie a Eda Folprechtovi.

* Mistrovství Světa – Švýcarsko. Tomáš Dlabaja je MISTR SVĚTA! Turnovský orientační běžec Tomáš Dlabaja se stal ve švýcarském Lausanne mistrem světa ve štafetách. S reprezentačními kolegy Janem Šedivým a Janem Procházkou přepsali historické tabulky a ve vyrovnaném závodě si doběhli pro tituly mistrů světa.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.