STŘELCI VÍKENDOVÉHO KOLA PĚNČÍNSKÝ ŘEHÁČEK A MALOSKALSKÝ PLÁTEK

0

Hráči FK Přepeře v Mostu zabrali a zcela zaslouženě si odvezli všechny body, když jim pomohlo přečíslení. Divizní Turnov přivítal skorojmenovce a body se nakonec dělily. Sedmihorky si v Nové Vsi v pohodovém tempu vyšláply na vojáky. Á-třídní Pěnčín míří do nejvyšší krajské soutěže a se soupeři se loučí vysokými příděly. Po víkendové odmlce se v I. B třídě opět hrál fotbal v Doubravě. Na rozdíl od Jablonečku, který tam nedorazil, ho Turnov B na jeho hřišti pod horami porazil. Rovensko si spravilo chuť ve Cvikově. Okresní přebor Jablonecka přinesl výhry Jenišovic i Skaly. V semilském přeboru Tatobity vyloupily Horku, Mírová padla ve Vysokém. V okresní soutěži si Rovensko B poměrně snadno poradilo s béčkem Semil.

ČFL

* FK Baník Most-Souš – FK Přepeře 1:2 (1:0). Branky 74. Novák, 78. Strnad, rozhodčí Melničuk, ŽK 5:4, ČK 1:0, diváků 50. Soupiska: Truksa – Neyra, Pavlata, Dočekal, Novotný, Novák, Martan, Pour, Bilič, Bulíř, Strnad (90. Habr).
V zápase, v němž to na bývalém ligovém, téměř liduprázdném stadionu velice jiskřilo, padlo celkem deset karet včetně červené, šli havíři do vedení tzv. šatňákem Kubeše. Trestný kop sice hosté ve žluté barvě odvrátili na rohový kop, ale z něj přizdvihnutý míč padl do klubka hráčů a střelec měl prakticky z brankové čáry snadnou úlohu. Ovšem Přepeřští ani s velmi úzkým zápasovým kádrem flintu do žita nezahodili a dál se snažili s výsledkem něco udělat. Když se po hodině hracího času hnali po dlouhém výkopu Truksy Bulířem za vyrovnáním, Bína jim zjevnou brankovou možnost držením za dres zmařil a byl bez pardonu vyloučen. Hráči FKP toho využili zanedlouho a jejich blesková čtyřminutovka zcela obrátila osud utkání. Lichtenberga nejprve obalamutil po příhodném odrazu míče pohotový Novák a záhy se gólové radosti dočkal také agilní novic v přepeřském dresu Strnad, který osvědčil důraz a díky přesné průnikovce vymetl pavučiny z levého horního rohu mosteckého brankového zařízení – 1:2!

Ostatní výsledky: Jablonec B – Velvary 2:3, Boleslav B – Teplice B 0:1, Hradec B – Č. Lípa 5:0, Liberec B – Brozany 1:2, Kolín – Chlumec 3:3, Živanice – Zápy 1:0, Pardubice B – Ústí 1:0.

DIVIZE

* FK Turnov – MFK Trutnov 2:2 (2:0). Branky 25. Landfeld, 31. Malý, rozhodčí Klír, ŽK 2:3, ČK 1:0, diváků 160. Soupiska: Franc – Chládek, Holub, Landfeld (46. Jíra), Tomašov, P. Havel (56. Malý), Vencbauer, Beníšek (90.+3. Nosek), Š. Havel (39. Tobiaš), Petržilka, Kříž (71. Prokopec).
Hosté vedení exturnovským hráčem Milošem Dvořákem byli v prvním poločase o kapánek lepším týmem, ale góly stříleli jen domácí. Ve 25. minutě unikl Landfeld a Hampl musel lovit míč ze saka poprvé. Netrvalo dlouho a Malý hubený náskok zdvojnásobil. Franc v kase držel své spoluhráče při šancích soupeře i po pro výsledek klíčové 34. minutě. Trutnovští nastřelili obránce Chládka do ruky, následovala červená karta a pokutový kop. Turnovská jednička si však skvěle poradila i s touto situací a byla z toho dílčí výhra. To nejtěžší však na domácí čekalo druhých 45 minut. Průšvihem bylo, že hosté se hned v začátku jejich odpočítávání dočkali snížení Brejchou a pak už se hrálo jen na jednu bránu s občasnými protiútoky modré letky. Na hřišti to chvílemi hodně vřelo a rozhodčí v jedné rozmíšce dokonce Trutnovu vyloučil hráče, ale pak své rozhodnutí odvolal!? Díky tomu se hosté mohli dál tlačit do koncovky a jejich snaha byla v 85. minutě odměněna vyrovnáním, takže tři možné body se spravedlivě rozdělily mezi oba celky jen po jednom.

Ostatní výsledky: Hlinsko – Dobrovice 1:1, V. Hamry – N. Bydžov 2:2, Slávia HK – Ústí 0:0, Kosmonosy – Letohrad 2:0, Benátky – Chrudim B 2:0, Spoje – V. Mýto 0:0, Benešov – Čáslav 1:4.

16 FK LETOHRAD 27 2 4 21 16:59 10

* SK VTJ Rapid Liberec – FK Sedmihorky 1:5 (0:2). Branky 10. a 90. (1. z pk) Syrovátka, 18., 66. a 81. Randák Matěj, rozhodčí Šnýdl, ŽK 2:1, diváků 30. Soupiska: Lamač – Marek Randák, Štěpnička, Marcel Špína, Žabokrtský (67. Martin Špína), Reichl, Opluštil, Körber, Matěj Randák, Poledne (52. O. Kodr), Syrovátka.
Před mizernou návštěvou se na novoveském hřišti jako první z gólu radovali hosté, když Poláka v brance domácích překonal z pokutového kopu vytáhlý Syrovátka. Netrvalo dlouho a na svůj další hattrick si „zadělal“ bomber Matěj Randák. Mezi tyčemi FKS dostal tentokrát příležitost náhradní brankář Lamač, jenž pustil za svá záda pouze jediný míč, když mu jej tam rovněž z magického puntíku poslal v 75. minutě Pelinka. Na rozdíl třídy již předtím však zvyšoval svou druhou trefou v zápase Matěj Randák, takže na hrací plochu mohl vběhnout v jiné pozici také gólman Martin Špína. Byť se gólově neprosadil, hosté měli i tak otěže zbytku utkání pevně v rukách. Randák zkompletoval svou další „trojku“ a vše uzavřel v poslední minutě ten, kdo skóre duelu v 10. minutě otevřel – Syrovátka.

Ostatní výsledky: Košťálov – Skalice 1:2, FC Pěnčín – V. Hamry B 3:0, Frýdlant – Hrádek 1:6, N. Bor – Višňová 4:1, Chrastava – Ž. Brod 0:2.

I. A TŘÍDA

* TJ Sokol Pěnčín – SK Žibřidice 7:3 (4:1). Branky 9., 38., 49. a 82. Řeháček, 1. a 67. Bárta, 6. Vondrák, rozhodčí Marek, ŽK 1:2, diváků 150. Soupiska: Filla – Mendlík, D. Hurt, Primásek, J. Škréta, D. Škréta, V. Hurt (80. V. Stach), Vondrák (59. Vít), Žďárský, Řeháček, Bárta (80. P. Stach).
Draví sokolové i v promíchané sestavě načepovali hostům říznou „sedmičku“, na níž měl největší podíl jako již poněkolikáté v sezoně kanonýr Řeháček. Ten si žibřidického gólmana Růžičku vychutnal během hrací doby hned čtyřikrát! Poloviční porci branek si připsal také Bárta, ale zápas nastartoval už v 6. minutě příležitostný střelec Vondrák. Čestného úspěchu dosáhli hosté ve 33. minutě, a to z penalty, kterou proměnil Šorejs a snížil tak na 3:1. Jenomže pěnčínský válec si po druhé trefě Řeháčka nechal pár gólů i na druhý poločas, takže půl druhé stovky diváků si rozhodně opět přišlo na své.

Ostatní výsledky: Rozstání – Ruprechtice 2:2, Doubí – Studenec 6:2, Semily – Mšeno 4:2, Rychnov – Kr. Studánka 4:3, Mimoň – Vesec 0:2, Bělá – Bílý Kostel 4:3.

I. B TŘÍDY

* FK Přepeře B – FC Pěnčín B 1:6 (1:4). Branka 31. Pálka, rozhodčí Nagy, ŽK 0:1, diváků 55. Soupiska: Florián – Hujer (75. Kvapil), Mikschl, Baudys, Pavlíček (65. Hisler), Radouš (80. Starý), Hapiak, O. Horák, Pálka, Tokan, Rakouš.
V Doubravě bylo opět smutno. Celek od vyhlášené kozí farmy, momentálně bez vlastního hřiště (rekonstrukce!) určil ráz utkání již od prvních minut. Gólmana Floriána načal ve 2. minutě Zapadlo a po dalších pár minutách zvýšil Ryml. Mezi jeho druhý brzký úspěch vložil svůj příspěvek ještě Benda a už v půlce bylo jasné, kdo je pevně usazen na koni. Čestná trefa přepeřského Pálky přišla teprve až za tohoto stavu 0:4, takže to na nějaké velké oslavy nebylo. Svou převahu potvrdila rezerva Pěnčína i po obrátce dvěma brankami Tokára v rozmezí tří minut.

* TJ Sokol Jablonec nad Jizerou – FK Turnov B 0:5 (0:3). Branky 28. a 39. Pařík, 41. Vrba, 74. Marek, 81. Rozkovec, rozhodčí Urbánek, ŽK 1:0, diváků 60. Soupiska: T. Bárta – Vrba, Rozkovec, S. Bárta, Drahovzal, Radovský (46. Slivnoi), Hvizd, Pařík, Pham, Dlesk, Marek.
Na půdu beznadějně posledního Jablonečku vyrazili Turnovští s brankářskou výpomocí a jen s jediným náhradníkem do pole. Na bezvadně střiženém pažitu hosté prohospodařili několik slibných příležitostí než šikovného domácího čapáka Tryznu „otevřel“ ve 28. minutě z otočky angličanem Pařík. Po odrazu od břevna pak záhy poslal míč do domácí svatyně podruhé. Potom se dostal do listiny střelců také pravý bek Vrba. V 74. minutě se konečně podařilo skórovat Markovi a na pověstného „bůra“ výsledek svým výletem na hrot ještě zaokrouhlil stoper Rozkovec.

Ostatní výsledky: Albrechtice – Zásada 6:1, Držkov – Harrachov 2:2, Plavy – Desná 1:0, Jilemnice – Ž. Brod B 7:1, Lučany – Smržovka 1:3.

14 TJ Sokol Jablonec nad Jizerou 23 1 2 20 23:90 5

* FK Cvikov – TJ Sokol Rovensko pod Troskami 1:3 (1:3). Branky 3. Najman, 28. Šteffan, 38. Kočí, rozhodčí Fišer, ŽK 4:4, diváků 40. Soupiska: Jíra – Šteffan, Kočí, Vítek, Marek, Perger (81. Bangha), Liška, Najman (72. Cíferský), Marek, Borovička (63. Beneš), Mencl (81. Kocourek).
Rovenští smázli neplánovanou domácí ztrátu z minulého týdne vítězstvím ve Cvikově, ke kterému je nasměroval hned v 3. minutě Najman. Když se potom trefil defender Šteffan, bylo ještě veseleji. Jenomže domácím se ve 33. minutě podařilo vsítit kontaktní branku Jankechem a vypadalo to, že se o rozdělení mistrovských bodů bude hrát až ve druhé části hry. Opak byl ale pravdou. Ještě před přestávkou se střelecky prosadil Kočí, a když po změně stran už ani jeden z týmů nedokázal rozšířit své gólové portfolio, poločasový výsledek se úderem 90. minuty změnil ve výsledek konečný.

Ostatní výsledky: Doksy – Jablonné 0:1, Hodkovice – Nová Ves 5:0, Č. Lípa B – N. Město 10:1, LOKO – Kamenice 1:3, Lindava – Osečná 1:0, Hrádek B – Staré Splavy 2:2.

OKRESNÍ KOPANÁ

* Jablonecko-OP: Nová Ves – Jenišovice 0:4 (0:2) Vavřich 2, Svorc, Vodička, Malá Skála – Držko B 5:0 (4:0) Plátek 4, Stránský, Smržovka B – Lučany B 2:0, Hodkovice B – Kokonín 3:4, Jos. Důl – KOVO 6:3, Mšeno B – Plavy B 4:0.

12 Nová Ves n.N. 17 0 0 17 22:109 0

* Semilsko – OP: Vysoké – Mírová 2:1 (0:1), T. Kůtek, Horka – Tatobity 0:3 (0:2) Mlejnek, Augsten, Linka, Libštát – Martinice 2:3, N. Ves – Mříčná (7. 6.), Zál. Lhota – Roztoky 1:6, Stružinec / Lomnice B – Bozkov 6:2.

12 SK Mírová pod Kozákovem 19 4 3 12 26:47 15

* Semilsko-OS: Rovensko B – Semily B 4:1 (2:1) Novotný 2, Hanzl, Kolner, Studenec B – Kruh 9:1, Víchová – H. Branná 0:1, Benecko – SFS / DB 1:4, Kořenov – Poniklá neodehráno.

1 SK Studenec B 16 13 2 1 58:17 41
2 TJ Sokol Víchová 16 11 0 5 51:26 33
3 SF Studenec/So Dolní Branná 16 10 3 3 39:21 33
4 SK Semily B 16 7 3 6 44:42 24
5 TJ Sokol Rovensko B 16 7 1 8 36:35 22
6 Hančův sportovní klub Benecko 16 7 1 8 41:41 22
7 TJ Sokol Horní Branná 16 5 2 9 32:28 17
8 TJ Poniklá 15 5 1 9 21:45 16