JARO NA OBZORU, CO S NADBYTEČNÝM ŠATSTVEM?

0

Přebývá vám ještě využitelné šatstvo ve skříni a je vám líto ho jen tak vyhodit? V Turnově to bylo donedávna jednoduché, stačilo v úterý odpoledne zajít do místní pobočky ADRY ve Skálově ulici (zadní trakt domova mládeže) a svršky zde odevzdat. A ještě jste měli pocit, že jste posloužili dobré věci, protože humanitární organizace ADRA má výborný zvuk v celém světě. Nyní je ale všechno jinak, dveře ADRY již zůstanou zavřené!

Proč? Změnily se nároky na kvalitu zboží a protože lidé nosili stále častěji oblečení již za hranicí použitelnosti, končilo to často tak, že pracovníci ADRY na své náklady potom vybrané věci odváželi do sběrného dvora na Vesecko. Bylo to již nad jejich síly.

To máme tedy házet nepotřebné ošacení a boty do popelnic? Nebude to nutné. Podle Miloslavy Šípošové, vedoucí odboru životního prostředí turnovské radnice, se v nejbližších dnech na prvních deseti místech ve městě objeví bílé kontejnery na oblečení a boty (jen páry!). Město tato služba navíc ani nebude nic stát, vše je v režii firmy, která dodá kontejnery. Odložené ošacení a boty budou následně přebrány, lepší textil půjde Diakonii v Broumově, která věci předá potřebným, zbytek bude dál zpracován,“ uvedla Šípošová. Je nutné, aby v kontejnerech končilo pouze ošacení a boty, jestliže tam občané budou házet i běžný komunální odpad, bude za jeho vytřídění radnice muset firmě zaplatit.

n200802141132_zap_75_08_adraA kde prvních deset bílých kontejnerů v Turnově najdete? U Diskontu Plus, u Coop Diskontu v Daliměřicích, v Bezručově ulici u čp. 1387, naproti Hasičárně v Daliměřicích, v Mašově na návsi, v Nádražní ulici u Delvity, dva kontejnery budou na sídlišti Výšinka, jeden ve sběrném dvoře ve Vesecku a jeden bude stát před dnes už bývalou pobočkou ADRY ve Skálově ulici. Jestliže se systém sběru nepotřebného ošacení osvědčí, bude kontejnerů víc.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.