KORUNOVAČNÍ KLENOTY NA DOSAH!

0

„Hlavní myšlenkou bylo přispět nějak k oslavám 700. výročí narození Karla IV. To bylo v loňském roce. Originální výstava, na které můžete mj. vidět i mistrovské repliky korunovačních klenotů včetně Svatováclavské koruny od turnovského šperkaře Jiřího Urbana (ZDE), měla v našem Letohrádku Mitrovských v Brně takový ohlas, že s ní nyní putujeme po republice,“ uvádí vedoucí produkce letohrádku Petr Lukas.

Karel IV.

Výstavu vidělo na 200 tisíc lidí, z Brna se stěhovala do Olomouce, Vyškova, Znojma, Českého Krumlova, Karlových Varů a do dalších zajímavých míst. Nyní ji můžete až do konce září vidět v samostatné expozici na zámku Hrubá Skála.

„Tvůrcem a majitelem výstavy je Ondřej Mikulášek z liberecké agentury REA models, my, jako Letohrádek Mitrovských, zajišťujeme její produkci. Již nyní jsme rozhodnuti na úspěšnou výstavu navázat novým projektem. Ten představí všech 22 panovníků, kteří byli Svatováclavskou korunou korunováni,“ přibližuje Lukas. A to není všechno, v přípravách jsou výstavy na téma největších záhad a tajemství světa, jako jsou například Turínské plátno, Ďáblova bible či sochy z Velikonočního ostrova. Zatím posledním rozpracovaným projektem jsou mimozemské civilizace a UFO.

Návštěvník výstavy fotografuje repliky korunovačních klenotů

Letohrádek Mitrovských v Brně u výstaviště je v současnosti jediný fungující letohrádek na Moravě, konají se zde výstavy a kulturní akce, dobře poslouží i ke svatebním obřadům, či různým reprezentativním komerčním akcím.

VÝSTAVA ČESKÉ KORUNOVAČNÍ KLENOTY NA DOSAH
Zámek Hrubá Skála 3. 8. – 28. 9. 2017. Otevřeno: denně kromě pondělí od 10.00 do 17.00 (srpen), 10.00 – 16.30 hodin (září); ohlášené skupiny nad 20 osob od 9.00. Viz: www.ceskekorunovacniklenoty.cz.

Svatováclavská koruna, resp. korunovační klenoty, věrné repliky z dílny turnovského šperkaře Jiřího Urbana

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.