SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: BASKETBAL, FLORBAL A FUTSAL

0

Po vánoční a novoroční přestávce se opět rozbíhají soutěže, první hrací víkend za sebou mají basketbalisté, florbalisté i futsalisté.

BASKETBAL

* BASKETBAL, východočeská liga mužů: Loko Trutnov – TJ Turnov 70:74 (21:17 38:35 56:54). Body (v závorce úspěšnost trestných hodů): Nejedlo 24 (7/4), Vích 12 (2/0), Jeníček L. 10 (3/2), Kučera 7 (2/1), Klápště 7, Krejčí 6, Valšík 5, Špetlík 3.
V sobotu 5. ledna odjeli turnovští basketbalisté k prvnímu zápasu tohoto roku k doposud neporaženému vedoucímu týmu z Trutnova. Turnovští odjeli v oslabené sestavě bez D. Pospíchala, A. Mojsla, J. Jeníčka, O. Holuba a D. Černého, ale ani domácí z Trutnova nebyli v plné sestavě. Chyběl jim nejlepší hráč L. Malý. Do zápasu lépe vkročili hosté z Turnova, ale domácí vzápětí dorovnali a v tomto vyrovnaném duchu se odehrával zápas až do poločasu (38:35 pro domácí). Ve třetí čtvrtině se opět odehrávaly vyrovnané souboje na obou polovinách hřiště s kladným výsledkem pro tým Trutnova (+2b). Poslední čtvrtina nepřinesla žádnou změnu v nasazení obou týmů a obě strany bojovaly o každý míč a bod. Zápas nakonec rozhodl souboj obran, kdy oba týmy vytáhly zónový pres po celém hřišti, ze kterého vyšel vítězně hostující tým z Turnova. Skvělý výkon předvedl hlavně J. Nejedlo, který se svými 24 body byl nejúspěšnějším hráčem celého zápasu.

* BASKETBAL, východočeská liga mužů: Sokol Nová Paka – TJ Turnov 84:56 (23:13 43:21 69:31). Body (v závorce úspěšnost trestných hodů): Valšík 15 (6/5), Nejedlo 12 (6/4), Kučera 10 (7/4), Špetlík 9 (2/1), Krejčí 5 (4/3), Klápště 2, Vích 2, Jeníček L. 1 (2/1)
V neděli 6. ledna nastoupili basketbalisté Turnova v Nové Pace. Novopačtí hráči jsou známí svou tvrdou hrou, a tak hosté očekávali těžký a náročný zápas, ovšem v jakém duchu se odehraje, nečekal nikdo. Po pár minutách první čtvrtiny bylo však jasno. Běžně velice klidný turnovský rozehrávač L. Vích, který své nervy nechává i při sporných situacích u ledu, byl vyloučen ze zápasu dvěma technickými chybami, které následovaly po jeho třetím faulu již v šesté minutě zápasu, a to od domácího rozhodčího z Nové Paky. Tohoto vyloučení se chytli domácí fanoušci, kteří pak celý zápas pokřikovali posměšné a velice urážlivé poznámky směrem k turnovským hráčům. Hráči z Turnova nebyli schopni v průběhu zápasu naskočit na vlnu, která by vedla ke snížení skóre, a to ani po parádní akci J. Nejedla, který po zisku v obraně přejel celé hřiště a zakončoval dalekonosnou smečí. Hostům se nedařila střelba z pole, rovněž tak i zpod koše. V zápase padlo celkem 48 faulů a čtyři technické.
Tabulku vede Trutnov před Novou Pakou a Turnovem. Na posledním 13. místě jsou basketbalisté Havlíčkova Brodu.
Antonín Mojsl, t.mojsl@seznam.cz

K dalším zápasům nastoupí basketbalisté Turnova na domácí palubovce. V sobotu 19. ledna hostí Havlíčkův Brod (17.00, hala TJ Turnov) a v neděli 20. ledna hostí Skuteč (9.00, hala TJ Turnov).

FLORBAL

* FLORBAL, národní liga, muži, 15. kolo: TJ Turnov – Spartak Pelhřimov 2:7 (1:2, 1:2, 0:3). Branky: 19. Vojtěch Hejduk, 21. Štěpán Matěcha – 8. Petr Poduška, 10. Václav Fučík, 34. Václav Fučík, 39. Václav Fučík, 44. Jan Knězů, 58. Václav Fučík, 59. Martin Blažek; rozhodčí: Jakub Vlček – Lukáš Žofka; vyloučení: 4:1; využití: 1:2; diváků: 58; zásahy brankářů: Jaroslav Švec 27 – Jakub Kuchař 18.
Do přímého souboje dvou sousedů v tabulce již mohli domácí nasadit také největší zimní posilu Vojtěcha Hejduka, který se do Turnova vrátil po téměř třech sezonách z týmu Mladé Boleslavi. Právě on se stal prvním turnovským střelcem nového roku a na konci první třetiny dokázal chytrou tečí snížit dvoubrankový náskok hostů. Těm se podařilo dvakrát skórovat v rozmezí osmé a desáté minuty. Šedesát turnovských fanoušků se následně mohlo radovat hned po šesti sekundách druhé třetiny, po kterých se k míčku dostal kapitán Štěpán Matěcha a přesnou střelou vyrovnal. Domácí byli následně aktivnějším týmem, ale od poloviny utkání začal otěže zápasu přebírat Pelhřimov. V tom mu pomohlo také vyloučení Jana Halouna, který tak z trestné lavice musel ve 34. minutě sledovat třetí gólovou radost hostů. V závěru druhé periody pak Spartak potrestal turnovskou nedůslednost a střelou do odkryté branky znovu odskočil na rozdíl dvou branek.
V závěrečné třetině se turnovští florbalisté snažili být aktivní, ale jejich snahu hned ve 44. minutě zmrazil soupeř pátou brankou. S tříbrankovým náskokem si už hosté dokázali průběh utkání pohlídat a při závěrečné snaze domácích o obrat přidali další dvě branky, které daly výsledku konečnou podobu.

* FLORBAL, 1. liga žen, 15. kolo: Florbal Chomutov – TJ Turnov 6:7 pn (3:3, 0:2, 3:1 – 0:0). Branky: 5. Natálie Janouchová, 6. Dominika Kratochvílová, 10. Lenka Čiháková, 41. Petra Malecká, 51. Anna Fuková, 51. Petra Malecká – 18. Kateřina Vlková, 18. Lucie Veselá, 19. Marcela Urbanová, 21. Leona Müllerová, 40. Leona Müllerová, 55. Leona Müllerová, N Kateřina Vlková; rozhodčí: Ondřej Lovacký – Kamil Neuman; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 62; zásahy brankářů: Aneta Blahníková 35 – Eva Horáková 26.
Turnovským hráčkám utekl začátek zápasu a už po necelých deseti minutách prohrávaly 3:0. O to větším překvapením tak byla druhá polovina první třetiny, ve které se Turnovu podařilo brankové manko smazat a vrátit se zpět do zápasu. Družstvo si nakonec z Chomutova odváží cenné dva body za výhru 7:6 po samostatných nájezdech.

* FLORBAL, 1. liga žen, 16. kolo: Rudý Dračice mladých nadějí Týn – TJ Turnov 7:2 (3:0, 0:0, 4:2). Branky: 2. Tereza Bočková, 14. Karolína Hašlová, 17. Karolína Hašlová, 43. Martina Kratochvílová, 45. Nella Stašková, 47. Tereza Bočková, 56. Markéta Šímová – 49. Karolína Bittnerová, 53. Karolína Bittnerová; rozhodčí: Jiří Kohnheiser – Martin Hrubec; vyloučení: 1:5; využití: 1:0; diváků: 92; zásahy brankářů: Simona Werbynská 30 – Martina Gécová 35.
Ráz nedělního (6. 1.) utkání určila hned první dvacetiminutovka, ve které domácí hráčky odskočily Turnovu na rozdíl tří branek. Narozdíl od sobotního duelu se turnovské hráčky smazání gólového deficitu nedočkaly. V klíčových pasážích se navíc musely bránit při vlastním oslabení a do závěrečného tlaku už mu tak nezbývaly síly.
Jan Kovář, TJ Turnov, Jan_Kovar@seznam.cz

FUTSAL

* FUTSAL, divize A: TJ FC Dalmach Turnov – FC Atletico Chomutov 4:3 (2:1), zápas 8. kola. Branky (asistence): 8. Mencl Jaroslav (Pařízek Michal), 14. Tvrdý Vojtěch (Randák Matěj), 21. Tvrdý Vojtěch (Hurt Daniel), 37. Špína Marcel (Mencl Jaroslav) – 15. Hajný Vladimír (Váňa Marcel), 22. Král Jan (Bachor Filip), 38. Kopečný Patrik (Hajný Vladimír) ŽK: Prokopec Petr, Šimek Jiří – Kopečný Patrik, Bachor Filip.
TJ FC Dalmach Turnov: Prokopec Petr, Krejčík Aleš, Bangha Marek, Hurt Daniel, Šimek Jiří, Špína Marcel, Pařízek Michal, Fedorko Jan, Randák Matěj, Tvrdý Vojtěch, Mencl Jaroslav, Vítek Pavel, Lamač Štěpán.
Turnovský Dalmach porazil chomutovské Atletico o jedinou branku, hosté z Chomutova jen marně snižovali vedení hostitelského celku. Po celé utkání se hrál rychlý a útočný futsal. Domácí hráči měli přeci jen lepší střeleckou mušku a také se v 8. minutě ujali vedení Menclem. Po čtvrthodině hry si vedení pojistili trefou Tvrdého, na kterou ale hosté rychle odpověděli kontaktní brankou Hajného. Další změny skóre první poločas nenabídl. Hned v úvodu druhé části hry se podruhé prosadil domácí Tvrdý, ale hosté opět rychle kontrovali Králem. Podobná situace nastala tři minuty před koncem, kdy na čtvrtou branku Dalmachu hosté rychle zareagovali třetím kontaktním gólem od Kopečného. Domácí se v závěru strachovali o vítězství, ale nakonec těsnou výhru uhájili. Dalmach si prodloužil sérii neporazitelnosti na číslo 6, ve svých odehraných utkáních pravidelně boduje jen Špína. Atletico prohrálo podruhé za sebou a přepustilo první příčku tabulky svému přemožiteli.
Jiří Šimek, simekjirka00@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.