SPORTOVNÍ SERVIS TVA: HÁZENKÁŘKY PATRNĚ VYHRAJÍ PRAŽSKÝ PŘEBOR

0

Jak se pomalu blíží jaro do svého finále, končí i jednotlivé soutěže a oddíly se chystají na letní přestávku. O posledním květnovém víkendu ukončily sezonu turnovské házenkářky, které mohou být na tento ročník své účasti v pražském přeboru pyšné. Zatím jsou na 1. místě a jisté je, že nejhůř skončí o příčku níže. S tímto úspěchem se vrací opět uvažování o působení družstva ve 2. lize. K tomu házenkářky ale budou muset hledat mj. i nějakého sponzora. Nevíte o někom? V tomto přehledu se také sešlo hned několik výsledků z cyklistického sportu a juda…

* CYKLISTICKÝ SPORT

První závod seriálu horských kol „Kolo pro život“, Trans Brdy České spořitelny se jel 28. dubna. Do závodu nastoupilo 1.500 závodníků. Kamil Polák z Cyklo Kampo Turnov obsadil 107. místo celkově (16. místo v kategorii 40-50 let), druhý závod této série se jel v Mladé Boleslavi 19. května, zúčastnilo se ho více jak 1.100 závodníků.
Kamil Polák byl na 73. místo celkově (15. místo ve své kategorii), z dalších závodníků z Turnovska dojel Richard Vosika Hermann na 85. místě (ve své kategorii obsadil 3. místo!), Jindřich Novák – 15. místo celkově (ve své kategorii 8. místo), Vojtěch Polák – 20. místo celkově (11. místo ve své kategorii). Třetí závod se jel v okolí Bezdězu poslední květnový víkend (750 závodníků). Kamil Polák obsadil 30. místo celkově (ve své kategorii byl na 3. místě!).

n201206030948_sport_60_012_cyklo– SKALÁK 2012. V sobotu 26. května se konal VI. ročník MTB časovky do vrchu Vyskeř „Skalák 2012“. Na Vyskři se za ideálního počasí sešlo 85 účastníků všech věkových a výkonnostních úrovní. Příjemným překvapením byl velký zájem o náročnější variantu, tzv. stíhací závod, kterého se zúčastnily dvě třetiny startovního pole.
Celkem bylo vyhlášeno devět kategorií.
Hlavní cenu – SKALÁK 12 – si mezi muži vybojoval Jakub Menšík z SSC Železný Brod a mezi ženami Petra Felknerová ze Svijan. Nejrychlejší na krátké trase byl Michal Rychlý z Vyskře. Běhu na kapličku, který byl součástí doprovodného programu, se zúčastnilo 25 borců. Nejrychlejšího času dosáhl Jan Kovář z Vyskře. Na závěr byla vylosovaná bohatá tombola. Pořadatel – AMK Vyskeř – by rád touto cestou poděkoval všem partnerům za jejich pomoc při zajištění tohoto závodu.
Pro TvA J. Jirman, amkvysker@seznam.cz

ROHOZEC POJIZERSKÝ KOMPAS. O víkendu 26. a 27. května proběhl 2. ročník orientačního cyklistického (MTBO) závodu Rohozec Pojizerský Kompas. Zázemí a potřebný servis závodníci našli v kempu v Příhrazích, trasy závodu vedly Českým rájem. Na start dvoudenního klání se postavilo víc než 50 dvojic, které potom podle mapy křižovaly Českým rájem mezi různými kontrolami. „Po loňském prvním ročníku jsme zaznamenali natolik pozitivní ohlas, že jsme se rozhodli založit novou tradici,“ uvádí za pořadatele František Jungmann, jinak ředitel Pivovaru Rohozec. Závody byly započítávány do celostátního českého poháru, nejrychlejší byl letos tým Ski bike centrum Radotín. Oficiálními pořadateli bylo o. s. ABT-Česana-Rohozec spolu s Cyklo-ski Jizera. Občanské sdružení ATB Česana (více ZDE) si klade za cíl podporu cyklistickému sportu a pořádání jednotlivých závodů. Letos to kromě „kompasu“ byly již dětské závody horských kol, v nebližší době se uskuteční MTB Rohozecká časovka na Mužský, na podzim to bude Rohozecký pohár v Olšině pod Drábskými světničkami

* HÁZENÁ
n201206030949_sport_61_012_hazena* Přebor Prahy, ženy: Tatran Střešovice – TJ Turnov 16:21 (8:10),
hráno 26. května. Poslední utkání sezony. V průběhu 1. poločasu docházelo hlavně z důvodu přelepeného míče k mnoha technickým chybám na obou stranách. Branek nepadalo mnoho a celky se střídaly ve vedení. V 10. minutě byl stav na ukazateli 5:3 pro domácí, v 17. minutě bylo srovnáno na 5:5. Nakonec hráčky z Turnova nastupovaly do druhé půle utkání s dvoubrankovým vedením. Vstup do druhého poločasu měly hostující hráčky vynikající. Dobře bránily a do 39. minuty 4x skórovaly, což pro ně znamenalo vedení 14:8. Domácí celek dal branku až ve 41. minutě. Dobré bylo, že hráčky z Turnova na téměř každou obdrženou branku dokázaly odpovědět.
Sestava (branky): B. Kučerová – D. Aissi (4), V. Ševrová (4), L. Ševrová (3/1), R. Bakešová (2), Š. Gahlerová (2), R. Kohoutová (2), A. Koubková (1), J. Nalezencová (1), A. Vališová (1), L. Víšková (1).

Turnovský celek je v tabulce stále na 1. místě a předstihnout jej může již pouze družstvo Astry C. Konečné umístění, byť třeba „jen“ druhé, bude pro turnovské družstvo žen velkým úspěchem. Družstvo tak má pootevřeny dveře do 2. ligy! Účast v této soutěži závisí však na několika aspektech – je tu otázka trenéra, financí, hráčské a tréninkové možnosti… Ve druhé lize by ale turnovské družstvo žen mělo možnost hrát více utkání na domácí palubovce, což by uvítaly nejen hráčky, ale určitě také příznivci a fanoušci turnovské házené.

* JUDO
V sobotu 19. května se v turnovské hale TSC konalo 2. kolo ligy žáků o samurajskou katanu. Obou kol se zúčastnilo již 395 dětí z 21 oddílů a klubů z pěti krajů ČR. Z domácího oddílu soutěžilo 41 dětí. Celé družstvo podalo výborný kolektivní výkon, završený vítězstvím o jeden bod před oddílem Judo Česká Třebová. Celkové hodnocení oddílů: 1. TSC Turnov, 2. Judo Česká Třebová, 3. JC Liberec.