SPORTOVNÍ SERVIS TVA: HÁZENÁ, HOKEJ, ORIENTAČNÍ BĚH A VOLEJBAL

0

V pravidelném sportovním souhrnu se zastavíme u turnovských druholigových házenkářek, které drží v tabulce výbornou pozici a bojují s přeloženými utkáními. Dále je zde hokej v podobě nejmenších nadějí, resp. plánů na další sezonu v zimním stadionu v Maškově zahradě. Podíváme se na orientační běh a závěr patří volejbalovým juniorům.

HÁZENÁ

* II. liga, ženy: TJ Turnov – Sokol Vršovice B 30:27 (15:11). Sestava (branky): Kučerová B., Podhajská L. – Kohoutová R. (7), Tichá I. (4), Aissi D. (3), Davidová C. (3), Vališová A. (3), Koubková A. (2), Nalezencová J. (2), Ševrová L. (2/1), Víšková L. (2), Šafářová A. (1), Ševrová V. (1), Poláková M.  
Jarní část soutěže je pro turnovské družstvo žen s neustálými přestávkami. Odložené utkání v Chebu, tým z Plzně si stále nemůže vybrat, pro ně zřejmě nejvhodnější termín utkání, které má odehrát v Turnově… A tak má turnovský tým po osmnácti kolech odehráno pouze 15 zápasů. Téměř měsíční herní pauza se projevila na hře a na výsledku v utkání se Strakonicemi – hráno 28. března (prohra 21:27). Na domácí půdě Turnovanky nestačily na rychlé hráčky z jižních Čech, které svým výkonem podržela i Petra Chalušová, chytající v nejvyšší ženské soutěži WHIL za Sokol Písek.
V dalším domácím utkání nastoupily házenkářky z Turnova proti soupeřkám pražských Vršovic 11. dubna. Domácí hráčky vedly v 7. minutě o pět branek 7:2, ale houževnaté soupeřky se nechtěly jen tak vzdát. K tomu, aby dokázaly s domácími házenkářkami držet krok, jim ony svým výkonem napomáhaly. Častá vyloučení, technické chyby, špatná střelba… Z toho všeho dokázaly pražské hráčky těžit. Ve druhém poločase vedl tým z Českého ráje ve 48. minutě o 6 branek 26:20, ale ani toto vedení se nepodařilo udržet. V závěrečném tlaku hostující snížily na rozdíl pouhých tří branek.
Házenkářky TJ Turnov v neúplné tabulce drží výborné 4. místo.
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

HOKEJ

TURNOVSKÁ HOKEJOVÁ PŘÍPRAVKA SE LOUČILA SE ZIMNÍ SEZONOU
Turnovský hokejový klub BHK Turnov uspořádal 7. dubna pro své mladé hráče a hráčky rozloučení se zimní sezonou. Akce se vedle dětí, budoucích nadějí turnovského hokeje, zúčastnili i jejich rodiče. Pozvání přijala místostarostka města Jana Svobodová, která předala společně s trenéry přípravky malým sportovcům přichystané diplomy a drobné dárky. Jednatel Městské sportovní Turnov Jindřich Kořínek všechny přítomné seznámil s aktuálním děním na probíhající stavbě nového zimního stadionu v Maškově zahradě.
Z úst předsedy BHK Turnov Jana Konejla zazněla stručná historie turnovského hokeje, která sahá až do předválečných let. Dětem se líbila hlavně část věnovaná turnovskému hráči Ludvíku Koškovi, členovi bombardovací perutě Britského královského letectva během 2. světové války. Právě k odkazu tohoto vojenského pilota se náš klub hrdě hlásí.
Další členové BHK Turnov pak představili vizi turnovského hokeje s důrazem na výchovu mládeže. Ta by měla být v budoucnosti hlavním zdrojem hráčů pro A tým dospělých, který v příští sezoně naváže na své někdejší úspěšné působení v krajské lize.
Na závěr rozlučkového odpoledne bylo pro děti připraveno sladké překvapení v podobě velkého dortu ve tvaru kluziště. Podle ohlasu to byl zlatý hřeb „večera“ a děti ho ocenily společně s dárky od trenérů asi nejvíce.
Zimní sezona je sice za námi, ale práce s mládeží nekončí. Děti absolvují trénink a pohybové aktivity v tělocvičně. Jakmile nám bude přát počasí, přesuneme se k suché tréninkové přípravě ven.
Hokejový klub bude pořádat nábory dětí do hokejové přípravky. Budeme proto rádi, když se třeba i vaše děti přidají do našich řad. Termín a bližší informace budou upřesněny na letácích a internetových stránkách klubu na adrese www.bhkturnov.wz.cz. Pište na e-mail: volf.bhk@gmail.com.
Za BHK Turnov Martin Volf

ORIENTAČNÍ BĚH

OBLASTNÍ ZÁVOD PŘILÁKAL NA BRANŽEŽ 631 ZÁVODNÍKŮ!
Na sobotu 28. března si pořadatelé z oddílu orientačního běhu TJ Turnov připravili 1. a 2. závod Ještědského žebříčku v orientačním běhu a otevřeli tak oblastní závodní sezonu. Prvního závodu na krátké trati, se startem už v 9.30 hodin, se zúčastnilo 631 závodníků a odpoledního sprintu už pouze 448. Potěšující je, že z velkého množství závodníků byla na startu i úspěšně v cíli celá řada nadějí z obou turnovských oddílů orientačního běhu.
V prvním závodě se na stupně vítězů probojovali:
2. místem Hájková Tereza z SOK TJ Turnov v kategorii D10
3. místem Heřmánek Petr z pořádajícího OOB TJ Turnov v kategorii H10
2. místem Tomášek Prokop z SOK TJ Turnov v kategorii H10L
2. místem Zakouřil Václav SOK TJ Turnov v kategorii H70
1. místem Drahoňovský Tomáš z OOB TJ Turnov
Více informací o závodech najdete na www.tur.cz.
Máte chuť se připojit k 127 závodníkům v OOB TJ Turnov a vyzkoušet si lesní dobrodružství? Přivítáme všechny zájemce všech věkových kategorií, děti, žáky, ale i rodiče s dětmi. Pro děti ve věku 0-8 let máme adresu deti@tur.cz, pro děti ve věku 9-14 let zaci@tur.cz a pro všechny ostatní predseda@tur.cz.
Jindřich Kořínek, předseda OOB TJ Turnov, Jindrich.Korinek@email.cz

VOLEJBAL

SKVĚLÝ ZÁVĚR SEZONY VOLEJBALOVÝCH JUNIORŮ TURNOVA
Naši volejbaloví junioři se mají čím pochlubit. V závěru letošní sezony pořádně zabrali. V závěrečném finálovém turnaji Českého volejbalového poháru juniorů a kadetů 2014/2015 získali bronzovou medaili za vítězným týmem Beskyd a velkým favoritem soutěže Ostravou.
V závěru 1. ligy juniorů pak získali za sérii šesti vítězství (Kladno, Liberec, Sokolov) celkem 18 bodů. Ty je posunuli na celkové třetí místo v soutěži za vítězné Karlovarsko a druhé Ústí n/L. Nádherný volejbal kluci předvedli zejména v Liberci, kde svého po několik let výkonnostně lepšího soupeře porazili dvakrát 3:1! V některých setech  nedovolili soupeři otočit ani deset bodů!
T. Kuncíř, kuncir@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.