SPORTOVNÍ SERVIS: HOKEJ A VOLEJBAL

0

Aktualizováno: přidán výsledek z házené V pravidelném sportovním souhrnu TvA nabízíme výsledkový servis hokejistů, který je velmi bohatý. Týmy z Turnovska jsou účastníky Lomnické hokejové ligy i Jičínské hokejové ligy. Hraje se také Nejvyšší pojizerská liga, která sdružuje pouze týmy z Turnovska, čímž je pro místní velmi atraktivní. V druhé části servisu přinášíme výsledky turnovských volejbalistů. Ti ve 2. kole Českého poháru nestačili na celek Aera Odolena Voda, který je jedním z nejsilnějších v republice, i tak to byl pro hráče a diváky zaplněnou halu TJ zážitek. Turnovský tým poté o víkendu plně bodoval v utkáních 7. a 8. kola.

HÁZENÁ

* Ženy, 2. liga: DHC-SVŠ Plzeň – TJ Turnov 22:18 (12:10). Sestava (branky): Kučerová B., Podhajská L. – Ševrová L. (6/4), Nalezencová J. (4), Vališová A. (3), Šafářová A. (2), Aissi D. (1), Bártová P. (1), Koubková A. (1), Davidová C., Kohoutová R., Ševrová V. 
Proti turnovským ženám se postavily mladé a ambiciózní hráčky, které chtěly hostujícímu celku ukázat, jak že se hraje házená v 1. lize – ať již v kategorii dorostenecké nebo ženské házené, kterou měly všechny domácí hráčky možnost hrát v předešlých soutěžních ročnících. Jenže se jim to v úvodu utkání příliš nedařilo a turnovský celek vedl v 9. min. 2:0. Plzeňské hráčky byly poprvé střelecky úspěšné až v 11. minutě a do vedení se dostaly až v minutě sedmnácté! I když turnovské házenkářky body z Plzně nepřivezly, byly rychlým a tvrdě bránícím domácím hráčkám vyrovnanými soupeřkami.
V. Ševrová (vedoucí družstva): „Litujeme toho, že si nikdo na naší lavičce nezapisoval průběh utkání, protože například A. Koubková skórovala nejméně ze čtyř rychlých útoků – v zápise má pouze 1 vstřelenou branku, L. Ševrová proměnila 5 trestných hodů – má zapsány 4… Takže, kdo ví, zda je výsledek správný…“
R. Fuchs (trenér turnovských házenkářek): „Utkání řídili podle mne nezkušení rozhodčí, kteří řadou nepřesných rozhodnutí a benevolentností k některým zákrokům, přispěli k vyhrocenému průběhu utkání a vůbec neměli zápas pod kontrolou. Více ale lituji, že jsme v druhém poločase méně stříleli. Ať už z dálky ze stoje nebo z výskoku přes bloky. Díky hodně přelepenému míči jsme pokazili několik přihrávek, ale s lepením se musíme vyrovnat.“
Po neúplném 5. kole jsou házenkářky TJ Turnov na výborném 2. místě.
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

HOKEJ

* 3. kolo základní části Lomnické hokejové ligy: BHK Turnov A – HC Jilemnice 8:1 (3:0, 3:1, 2:0). Sestava BHK Turnov A: Kašpar – Pitel, Zákoutský, Mikule, Hájek – Lamač M., Sojka, Řezníček – Drapák, Hanzelín, Zahradník – Hejňák, Novotný. Branky: 4. Lamač M., 9. Řezníček, 14. Lamač M., 17. Hájek, 19. Drapák, 24. Zahradník, 44. Řezníček, 45. Zákoutský – 26. Augustin.
V tomto zápase jsme šli poměrně brzo do vedení a první třetina určila ráz po celý zbytek utkání. Hosté měli občas nebezpečné výpady, ale Kuba Kašpar všechny akce hostů spolehlivě likvidoval. Konečné skóre utkání mohlo být nakonec vyšší, ale brankář hostů společně s konstrukcí brány byli proti.
 
* 3. kolo základní části Lomnické hokejové ligy: HC Black Rooks Syřenov – BHK Turnov B 6:1 (2:0, 3:1, 1:0). Sestava BHK Turnov B: Volf – Salaba, Fanta, Helm, Patka – Heilinger, Tajbr, Lhoták – Lamač L., Konejl I., Konejl M. Branky: 13. Mizera Z., 14. Hradec, 19. Mizera Z., 21. Novák M., 30. Bláha L., 35. Novák M. – 23. Lhoták (Helm).

* 4. kolo Jičínské hokejové ligy: HC Pěnčín – HC Gema Jičín 5:4 (1:3, 3:0, 1:1). Sestava HC Pěnčín: Volf – Mikule, Mikule, Kutěj, Kučera – Lamač M., Zahradník, Lhoták – Lamač L., Odcházel, Sluka – Škréta Č. I. Konejl I., Oplt – Šlechta P. Branky a nahrávky: 14. Sluka (Odcházel), 29. Oplt (Lamač L.), 35. Lhoták (Lamač L.), 35. Mikule (Lamač L.), 57. Odcházel (Kučera) – 12. Köhler, 15. Köhler, 17. Kříž, 60. Köhler.
První třetina se z našeho pohledu moc nepovedla, sice opticky hra byla vyrovnaná, ale skóre nikoliv.
Ve druhé třetině jsme pomalu začínali přebírat otěže zápasu a v polovině třetiny se nám konečně podařilo snížit na 2:3. Obrat v utkání nastal v 35. minutě, kdy se nám v rozmezí dvaceti sekund podařilo skórovat hned dvakrát.
Ve třetí třetině jsme přidali ještě jeden gól a o osudu utkání bylo skoro rozhodnuto. Soupeř snížil naštěstí až devět sekund před koncem utkání a proto se žádné drama už nekonalo. Dosáhli jsme důležitého vítězství nad poměrně silným soupeřem.
Připravil: Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI

Zápasy 3. kola:

* HC Modřišice – HC Všeň Pojizeří 0:5 (0:3; 0:0; 0:2). Střelci: – / Kobosil – 2, M. Lamač, L. Lamač, Patočka. Modřišice: Hataš – Knížek, Krouza, Jiránek, R. Holán – L. Holán, Šálek, Hlůže, M. Marek, Pecka, V. Vaníček, J. Marek, Pelda, T. Marek, Chmurčiak. Všeň Pojizeří: Zuzaňák – J. Pařízek, Pitel, Šťastný, Z. Pařízek – L. Lamač, Kobosil, M. Lamač, Vinter, Patočka, Koťátko, Šulc.

* HC SDH Hnanice – HC Sokol Turnov 5:0 (1:0; 1:0; 3:0). Střelci: Mazánek – 2, Buchar, Mach. Hnanice: Kašpar – Richter, Stantejský, Hájek, Runčík – Stuchlík, Buchar, Mach, Mazánek, Cvrček, Šourek. Sokol: Kočí – Patka, Schwarzkopf, Herrmann, Vytina, Vele – Schovánek, M. Konejl, Krouza, Fajta, Dědeček, Krotil, J. Jíra, Rezler, Lauko.

* HC Performers Turnov – SDH Troskovice 5:3 (1:3; 3:0; 1:0). Střelci: Vaníček, Hujer, Mazánek, Cidlinský, Kolomazník / Stránský – 2, Lukáš Dubravský. Performers: Mlejnek – Kopal, Černohouz, Hujer, Sýkora – Vaníček, Jan Lhoták ml., Erler, Cidlinský, Mazánek, Kolomazník. Troskovice: Louma – Dlabola, Martinec, Těhník, Srb – Stránský, Lukáš Dubravský, Sehnoutek, Bláha, Vavřinka, Boček.

Připravil: Pavel Mlejnek, DayLightThorn@seznam.cz

Tabulka:
1. HC SDH Hnanice  3 3-0-0-0  15:3 9
2. HC Performers Turnov  3 3-0-0-0  15:4 9
3. SDH Troskovice  3 2-0-0-1  26:12 6
4. HC Všeň Pojizeří  3 1-0-0-2  6:6 3
5. HC Modřišice   3 0-0-0-3  8:25 0
6. HC Sokol Turnov  3 0-0-0-3  2:22 0

VOLEJBAL

* 2. kolo Českého poháru: TJ Zikuda TURNOV – AERO Odolena Voda 1:3 (17,-22,-18,-15). Turnov:  Folprecht, Charousek, Marek, Konečný, Šén, Čermák, Hýbl. Střídali: Novák, Lukavec, Kovář, Melich, Koláčný. Trenéři: Šimůnek a Konečný. Aero: Průcha, Kotrch, Sedlář, Hýský, Vachoušek, Kramar, Kotek. Střídali: Pekárek, Burrow.
Do turnovské sportovní haly ve Skálově ulici zavítal sedminásobný mistr republiky a dlouholetý účastník nejen české nejvyšší soutěže, ale i evropských pohárů. Ten proti prvoligovému nováčkovi TJ Zikuda Turnov nasadil takřka kompletní sestavu s reprezentantem Hýským nebo americkým smečařem Ryanem Burrowem, ale zápas před naplněnou halou rozjeli překvapivě lépe domácí hráči, kteří si v úvodní sadě rychle vypracovali náskok a favorizovaný soupeř nedokázal kontrovat. Turnov těžil z dobrého, takticky vedeného  podání, kvalitní práce na blocích a soupeři v podstatě nic nedovolil. Hráči odolky hodně kazili, což domácím vyhovovalo.
Do druhé řady však Odolka prostřídala, do hry přišli Pekárek s Burrowem a favorit začal přebírat otěže. Do stavu 21:21 bylo skóre ještě vyrovnané, dvě nepřesné přihrávky však rozhodly o vyrovnání stavu. V následujících setech dal turnovský trenér vzhledem k nabitému programu šanci kompletnímu kádru, takže do zajímavého utkání zasáhli všichni hráči ze soupisky.

* 1. liga, zápasy 7. a 8. kola:
TJ Zikuda TURNOV – LEDKO Kladno 3:0 (18,16,24).
Sestava: Novák, Charousek, Marek, Konečný, Šén, Čermák, Hýbl. Střídali: Folprecht, Vacík, Melich, Koláčný, Peníška. Trenéři: Šimůnek a Konečný. Hosté vedení bývalým trenérem reprezentace Fortuníkem se netajili bodovými ambicemi, ale domácí měli stejné úmysly. Hned v úvodu první sady se dostali turnovští do několikabodového náskoku a s přehledem set získali. Totožný průběh měl i druhý set a hosté s posilou tmavé pleti nehráli dobře. Až třetí sada byla vyrovnaným bojem, kdy se rozhodovalo až ve vyrovnané koncovce. První mečbol dokázali hosté ještě odvrátit, ale při druhém už jim domácí nedali šanci a připsali si cenné 3 body do tabulky.
TJ Zikuda TURNOV – ČZU Praha C 3:2 (26,-17,22,-21,10). Sestava: Folprecht, Charousek, Marek, Konečný, Melich, Čermák, Lukavec. Střídali: Novák, Šén, Kovář, Hýbl, Peníška. Trenéři: Šimůnek a Konečný.
Do sobotního utkání nastoupili domácí hráči proti rezervě extraligového týmu ČZU, za který nastoupili 4 hráči kadetské reprezentace ČR. Celý první set si mírný náskok udržovali hosté až do stavu 22:24, kdy domácí dotáhli a následně třetí setbol proměnili. Hosté nepolevili a opět diktovali tempo utkání. S kvalitní hrou pražských mladíků se domácí nedokázali vyrovnat a stav byl 1:1. Domácí přidali, dostali se do vedení 4:0, 11:7 a 18:11 a 3. set jednoznačně získali. Čtvrtý set byl v úvodu vyrovnaný, ale v jeho druhé části se hosté dostali do vedení 15:18 a 16:22 a i přes snížení domácích na 20:23 set získali a byl tu opět tie-break. Již po páté v této sezóně tedy rozhodoval 5. set, ve kterém se rozhodovalo v jeho střední části, kdy se Turnováci dostali do vedení 10:6 a i přes snahu hostů dotáhli utkání do vítězného konce. Tým z Českého ráje je v tabulce na 3. místě.
Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz

V příštím kole zajíždí turnovští hráči na moravské turné do Uherského Hradiště (31.10.2014) a Brna (1.11.2014) a v domácí hale se představí opět 14. listopadu proti týmu Volleyball Nymburk (19.30), se kterým odehrají odvetu hned následující den 15. listopadu v Nymburce (11.00).
 
Další výsledky 7. a 8. kola
České Budějovice – Hradec Králové  3:0 (21,17,21)
ČZU Praha B – VSK Staré Město  3:0 (21,22,18)
Dobřichovice – VK Choceň   2:3 (-30,-23,19,21,-7)
MFF Praha – Brno B  1:3 (21,-19,-20,-18)
ČZU Praha C – Nymburk  1:3 (-23,-28,17,-24)

České Budějovice – VK Choceň  3:1 (18,18,-24,23)
ČZU Praha B – Brno B  3:0 (23,20,22)
Dobřichovice – Hradec Králové   3:0 (20,18,21)
MFF Praha – VSK Staré Město  3:0 (23,24,17)
Nymburk – Kladno 3:0 (17,19,21)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.