SPORTOVNÍ SERVIS: OD FLORBALU PO VOLEJBALOVÉ KADETKY

0

Výsledkový servis zápasů konce října přináší pohled na florbalová utkání, jsou tu výsledky dvou zápasů basketbalistů, odehraných v Náchodě a v Týništi nad Orlicí. Stejně tak futsalisté FC Dalmach hráli v Hradci Králové, odkud přivezli cennou remízu. Závěr zpravodajství patří volejbalovým nadějím Turnova. Kadetky odehrály zápasy Českého poháru. Bohužel se jim nedařilo, spadly z finálové skupiny a v prosinci zahrají turnaj druhé skupiny v Plzni.


* FLORBAL
Výsledkový servis:

* Sobota 29. října:
– Liberecká liga mužů – turnaj odehrán v Liberci: TJ Turnov „B“ – FBC Liberec „B“ 4:9, SK Rebels Liberec – TJ Turnov 6:6.
– 2. liga juniorů – turnaj odehrán v Turnově: FB Hurrican Karlovy Vary – TJ Turnov 5:3, TJ Turnov – FbC 98 Chomutov 3:6.
Pro TvA Radim Kolomazník, www.florbalturnov.cz
 
* BASKETBAL
* Východočeská liga, muži: TJ Náchod – TJ Turnov 83:53 (23:14, 37:20, 63:33). Od první minuty zápasu byl Náchod pánem na hřišti. Vycházel z dobré obrany a tým vysílal mladé, rychlé hráče do protiútoků okamžitě po získaných míčích. Díky chybám hostujícího týmu. Turnovským chyběl rozehrávač, a i když David Pospíchal nehrál špatně, na tomto postu se pouští příliš často sám do boje s postavenou obranou soupeře. Mladí Vích a Jeníček byli příliš unaveni po dvou zápasech za dorost, slušně hrál Bartoň, Valšík i Nejedlo, ale příliš mnoho nevynucených chyb bylo okamžitě potrestáno koši soupeře. Statistiky: Bartoň 16 (5/4), Pospíchal 9 (4/3), Vích 8, Šimůnek 7 (2/1), Nejedlo 6, Valšík 3 (1×3), Jeníček Jakub 2, Jeníček Lukáš 2, Brož.
* SK Týniště n. O. – TJ Turnov 72:94 (13:20, 29:51, 48:68). Přesně opačný průběh mělo utkání s hráči Týniště, kteří jsou již dvě sezony posíleni o matadory z Chlumce a drží si přední příčky tabulky. Hned v první čtvrtině dostali hosté soupeře pod tlak a skórovala celá základní pětka! Hlavně dvě trojky Cvrčka turnovské hráče dostaly do pohody. Ve druhé čtvrtině stejné dvě trojky předvedl Valšík a o poločase bylo téměř rozhodnuto – 51:29! Statistiky:   Velda 24 (4/4, 2×3), Jiříček 18, Nejedlo 14 (2/0), Bartoň 13 (1/1), Valšík 8 (2×3), Cvrček 8 (2×3), Jeníček 8, Šimůnek 1 (2/1). Turnovský tým je v tabulce na 7. místě.
Pro TvA: Tomáš Mareš, mara.basket@tiscali.cz
 
* FUTSAL
* 2. liga, muži: UFA Salamandr Hradec Králové – FC Dalmach Turnov 3:3 (2:3). Sestava Dalmach: Bursa – Mencl J., Bernard, Kratochvíl, Krejčík, Hurt D., Hurt V., Zdražil, Kalousek Sestava Salamandr: Bartek – Placák, Špaček, Mlynář, Steiner, Dostál, Jelínek, Klíma Branky Hradce: Placák, Steiner, Klíma Branky Dalmachu: Hurt D., Krejčík, Zdražil.
Utkání se vyvíjelo opatrně a trefil se až Daniel Hurt v 8. minutě po vybídnutí Krejčíkem střelou mezi nohy brankáře Barteka. Ve 12. minutě Hradec během pár vteřin otočil vývoj zápasu na svoji stranu, když se postupně trefili Placák a Steiner. Tým Dalmachu však pokračoval ve své hře a do konce poločasu ještě vedl. Nejprve vrátil gólovou přihrávku D. Hurt Krejčíkovi, který se do odkryté branky nemýlil a minutu na to po ose Bernard a Kratochvíl zakončil Zdražil.
V druhém poločasu Dalmach bránil jednobrankové vedení a vyrážel do rychlých protiútoků, které však brankář Bartek skvěle pokryl. Na druhé straně se zaskvěl nestárnoucí Bursa, který musel zaskočit za nemocného Horáčka. Ke konci utkání domácí tým vsadil na hru bez brankáře a v 37. minutě vykombinovali hráče Dalmachu a Klíma mířil přesně. Poté ještě přišly šance na obou stranách, ovšem oba brankáři svůj tým podrželi Trenér Dalmachu Krejčík k utkání: „S týmem Hradce hrajeme vždy velmi vyrovnaná utkání, a to se potvrdilo i tentokrát. Musím pochválit brankáře Bursu, který potvrdil své kvality a jen mě mrzí neproměněné šance ze závěru utkání.“
Pro TvA Aleš Krejčík, krejca11@seznam.cz
 
* NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI
* Zápasy 3. kola hrané od 28. do 30. října: SDH Troskovice – HC Sokol Turnov 1:3 (1:1, 0:2, 0:0), HC SDH Hnanice – HC Modřišice 6:1 (1:0, 1:0, 4:1), HC Performers Turnov – HC Všeň Pojizeří 4:1 (2:0, 2:1, 0:0). Tabulku po 3. kolech vede HC SDH Hnanice o skóre před HC Performers Turnov.
Pro TvA Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.cz
 
* VOLEJBAL
* Volejbalové kadetky – juniorky Turnova – v Českém poháru. Volejbalové družstvo kadetek – juniorek se přihlásilo již druhým rokem do Českého poháru. Kvalifikace proběhla v září Hradci Králové, kde se umístily na pěkném 8. místě z 26. týmů České republiky. Tímto výsledkem si vybojovaly možnost odehrát první kolo mezi nejlepšími osmi družstvy v Prostějově (22. – 23. října). Po prvním hracím dnu to vypadalo velice dobře, když se podařilo vyhrát nad vítězem kvalifikace Prostějovem a družstvem Lanškrouna. Porážky od Plzně, Červeného Kostelce a Náchoda až tak nebolely, jelikož turnovské hráčky čekaly zápasy s relativně slabšími soupeři. Opak byl však pravdou, tým bohužel opustila bojovnost a v těsných koncovkách dívky prohrály s Brnem i Přerovem. Důsledkem tohoto zaváhání je celkové 7. místo a sestup do druhé osmičky. To se odehraje v prosinci v Plzni.
Pro TvA J. Novák, novaciturnov@seznam.cz
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.