PLESÁME!

0

V průměru 15 plesů se v období od začátku prosince do poloviny března koná v turnovském Kulturním centru Střelnice. V současné době sezona vrcholí, bývají běžně dva plesy týdně – v pátek a v sobotu. „Samozřejmě největší návštěvnost mají plesy maturitních tříd turnovských středních škol, ty jsou někdy až na hraně návštěvnosti, která je na Střelnici 600 osob,“ přibližuje jednatel Kulturního centra Turnov David Pešek. Zaplněná Střelnice ale bývá i na dalších plesech, alespoň jednou za rok se ukázat ve společnosti prostě patří k dobrému vychování mnoha obyvatel města.

Welcome drink při vstupu na ples absolventů a přátel „hotelovky“ (vpravo ředitelka školy Eva Antošová)

„Společně s radnicí spolupořádáme na konci ledna městský ples, letos myslím, že se nám povedlo jedno z nejhezčích předtančení, které tu kdy bylo. Pro návštěvníky tančili členové Bohemia Baletu, což je taneční soubor Taneční konzervatoře hlavního města Prahy. A mám tu i jednu pozvánku – po loňském velkolepém úspěchu maškarního plesu se skupinou M.T.O. Universal, plnou známých umělců, jsme se rozhodli pro opakování. Bude to letos poslední ples sezony, uskuteční se sice až 6. dubna, ale vřele doporučují,“ doplňuje David Pešek.

Podle jednatele KCT poskytuje současná Střelnice pro plesy dostatečné zázemí, při větší návštěvnosti jsou v přízemí v provozu kavárna KUS a kinokavárna, v patře potom standardní bar a bary mobilní, z nichž jeden bývá umístěn přímo v sále. Je tu i zázemí pro výdej občerstvení. „S pořadateli plesů úzce spolupracujeme, vždy od nich chceme zpětnou vazbu. V probíhající sezoně jsme nezaznamenali stížnost a provozní věci vždy řešíme okamžitě. Jako novinku jsme letos měli poprvé ples střední školy z Mnichova Hradiště a pro velkou spokojenost si ho zopakují i v příští sezoně, což je pro nás příjemné zhodnocení naší práce,“ uzavírá David Pešek.

S plesy jsou spojené také tomboly. Většinou s „běžnými“ cenami. Letos ale přece jen byla jedna z hlavních cen k nepřehlédnutí a už těžko bude překonána. V sobotu 9. února na v pořadí druhém reprezentativním Plese absolventů a přátel Obchodní akademie a Hotelové školy byl hlavní cenou týdenní zájezd do čtyřhvězdičkového hotelu v Orlandu ve státě Florida v USA a ani další ceny v tombole nezaostávaly, protože výherci se podívají mj. do několika luxusních českých hotelů v nejdražších destinacích.

„Povedlo se nám přesvědčit absolventy, aby svoji školu podpořili. Bývalí studenti turnovské hotelovky jsou velmi úspěšní. Proto jsme si mohli dovolit dát do tomboly pobyt ve špičkovém resortu na Floridě, nebo ve Špindlerově Mlýně, tam všude totiž má turnovská škola své absolventy. Výherci se podívají ale i do těch nejdražších prohlídkových okruhů na Karlštejně, nebo se svezou na bobové dráze v Jizerských horách,“ uvádí ředitel Spolku absolventů a přátel Obchodní akademie a Hotelové školy Turnov Lukáš Bělohradský. Výtěžek z plesu bude použit dle poslání spolku k podpoře střední školy a jejích žáků.

Ples absolventů a přátel „hotelovky“ hudebně provázela kapela Jazzika, na snímku jsou členky dívčí skupiny Jmelí z Liberce (jedna z nich je studentkou turnovské školy)

Lukáš Bělohradský ukazuje první cenu tomboly – sedm dní v hotelu Village at Parkway v Orlandu na Floridě pro dvě osoby. Cenu do tomboly věnoval jeden z absolventů turnovské „hotelovky“.

Půlnoční překvapení v podobě barmanské show

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.