TURNOVSKÉ SÍDLIŠTĚ SE DOČKÁ OPRAVY

0

Až na několikátý pokus se turnovské radnici podařilo získat peníze z Ministerstva pro místní rozvoj z programu regenerace panelových sídlišť. Žádost na poskytnutí příspěvku na obnovu vybavení sídliště Jana Patočky u nádraží byla tentokrát úspěšná. Zhruba tisícovka obyvatel sídliště, které hodně poznamenalo zprovoznění silničního průtahu městem, který vede v jeho bezprostředním sousedství, se může těšit na pozitivní změny.

Ministerstvo poskytne 3,9 milionu Kč a město do obnovy podle starostky Hany Maierové přidá vlastních 1,7 milionu. Největší změny budou v okolí jediného zde stojícího věžáku, upraven bude zdevastovaný bazének, budou opraveny chodníky, vozovka i veřejné osvětlení. Opravy se dočká dětské hřiště, lavičky a další mobiliář sídliště. Bude také vysazena nová zeleň, která ještě více sídliště oddělí od silničního průtahu. Práce začnou ještě letos, ministerstvo v roce 2007 věnuje na regeneraci českých sídlišť celkem 100 milionů Kč. Z tohoto pohledu není dotace do Turnova bezvýznamná!

Nicméně, celkově by bylo potřeba na úpravu celého sídliště získat částku zhruba ve výši 20 milionů. Podle vedení radnice bude tedy žádáno o příspěvek i v dalších letech. Letošní dotace umožní realizovat pouze první etapu prací.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.