SPORTOVNÍ SERVIS: CYKLISTIKA A HÁZENÁ

0

Kromě fotbalu již většina mistrovských soutěží skončila a týmy se připravují na další ročník. Nejúspěšnější sezonu v historii měli turnovští volejbalisté, nakonec dobře dopadli i futsalisté, velké „zeměhnutí“ je u turnovských hokejistů. Probíhají jednání s potenciálními novými hráči a trenéry, rodí se „A“ tým, který by měl na podzim naskočit do krajské soutěže, vznikají mládežnické týmy. Ze soutěží, které se ještě hrají, je to hlavně házená. Turnovské ženy se ve II. lize drží v první polovině tabulky. Přinášíme i výsledkový servis z cyklistického seriálu…

MTB POHÁR ČESKÉHO RÁJE

Po dvou úvodních pohárových závodech na Střížovicích se začíná rýsovat čelo závodního pole českorajských bikerů. Na průběžnou listinu poháru se zapsalo již na 40 účastníků. 
Při prvním závodě na střížovickém singletracku ukázal Pavel Nosek, jak se dá hodinový závod zajet průměrnou rychlostí 20 km/hod, což je na této nelehké trati slušný výkon. Druhý závod se jel už s tříhodinovým limitem, a to částečně v noci. Trať byla vyschlá a v prašném sjezdu si závodníci připadali, jak když pronásledují Tatrovku Lopraise na Dakaru. V rozvířeném prachu a ve tmě se jezdilo na paměť. Singletreková část trati neodpouštěla a tvrdě trestala chyby. Už na začátku závodu bylo k vidění pár efektních pádů. Ještě zajímavější kreace předváděli závodníci za světel čelovek. Nejrychlejší tempo (18.2 km/hod) udržel Pavel Nosek a za 3 hodiny najel 17 okruhů. Nutno podotknout, že bikerům po době závodu vyhrávala živá muzika v podání regionálních hardrockových kapel (Snap Call, Dědkové a In Touch).
Tomáš Drbohlav, tomas.drbohlav@gmail.com

Kdo by chtěl naskočit do poháru a užít si závodní atmosféru, je vítán na následujících závodech:
2. květen – MTB XC Malá Skála (v prostoru bývalé motokrosové trati na Sněhově)
23. květen – Pojizerský kompas (MTB orientační závod s centrem v Čertoryjích)
6. červen –  Střížovický upocenec (pohodový MTB maraton s koncertem kapely Znouzectnost)

Průběžné pořadí MTB poháru Českého ráje:
Místo (45 bodů) Pavel Nosek (VAPE Racing team).
Místo (39 bodů) Jan Vidlička (Ohrazenice)
Místo (38 bodů) Jiří Šareš (Doubrava)

HÁZENÁ

* II. liga, ženy: TJ Sokol Bělá pod Bezdězem – TJ Turnov 24:10 (9:5). Sestava (branky): Podhajská L. – Aissi D. (6/1), Davidová C. (3), Ševrová V. (1), Bártová P., Koubková A., Poláková M., Šafářová A., Ševrová L., Tichá L., Vališová A., Víšková L.
Jarní část soutěže je pro turnovské družstvo žen dost nešťastná a smolná. Výsledkově se nedaří a navíc se hráčkám nevyhýbají zranění. K utkání do Bělé pod Bezdězem jich cestovalo 25. dubna pouze 12, z toho turnovská exekutorka sedmimetrových hodů Lucie Ševrová nemohla s dlahou na noze do hry zasáhnout. Nastoupila pouze k trestným hodům, které se, bohužel, v utkání nedařily.         
Ačkoli jsou házenkářky družstva Bělé pod Bezdězem druholigovými nováčky, jsou favoritkami soutěže a adeptkami na postup. V sestavě Bělé jsou hráčky se zkušenostmi z 1. ligy, ale také nejvyšší soutěže – WHIL. Z nejmenovaných zdrojů se proslýchá, že brankářka Lepiešová byla i reprezentační brankářkou. A právě zmíněná brankářka byla hlavní postavou utkání, neboť „dovolila“ Turnovankám vstřelit pouze 10 branek.
Utkání se pro turnovské házenkářky nevyvíjelo špatně, vždyť v 18. minutě svítil na ukazateli stav 3:3. Do 25. minuty domácí poodskočily na rozdíl čtyř branek a toto vedení si udržely do konce 1. poločasu. Ještě v 50. minutě byl rozdíl branek pouze o 6, když domácí využívaly výborných zákroků Lepiešové a chyb turnovských hráček, kdy skórovaly z rychlých protiútoků.
V průběhu druhého poločasu došlo ke zranění dalších hráček z Turnova – Koubková a Davidová (zranění kolena), tak musel turnovský trenér hodně experimentovat sestavou. Několik minut byla na hřišti čtyři křídla, která hrála na pro ně netradičních postech (pivotu, spojce). Když se zranila i Šafářová (slabý otřes mozku) a Bártová (zranění ruky), dohrávaly Turnovanky bez střídání a náskok domácích se zvyšoval. (Ani při náskoku o deset branek se na hřiště v pěkné sportovní hale nedostaly všechny hráčky Bělé, včetně druhé gólmanky…).
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.