SPORTOVNÍ PŘEHLED: VODÁCKÝ MARATON, FUTSAL, HÁZENÁ, HOKEJ, VOLEJBAL

0

Do dnešního sportovního servisu se nám opět vešla pestrá směsice výsledků, ale i sportovních zážitků. A velkým sportovním zážitkem musí být vodácký maraton, který se koná v Českém Krumlově. Zástupci Turnova se v něm umístili na výborném šestém místě! Konečně se také zadařilo futsalistům FC Dalmach, kteří vezou body z Ústí. Turnovské házenkářky mají letos dobrou sezonu. V tabulce II. ligy jsou na vynikajícím 2. místě! Přinášíme také výsledky z hokejových kluzišť a závěr přehledu patří tradičně volejbalistům. Ti v první lize slavili výhru, i jednu prohru, která je teprve druhá v jejich premiérové prvoligové sezoně!

TURNOVŠTÍ VODÁCI NA KRUMLOVSKÉM MARATONU
Již plný tucet ročníků završil cílem v Českém Krumlově vodácký marathon, jehož česká premiéra se váže k roku 2003. Jeho organizátoři se tehdy nechali inspirovat obdobným sportovním podnikem ve francouzském kaňonu Ardéche, který pouze přenesli do jižních Čech na Vltavu. Sem se tak díky tomu každoročně sjíždějí nejen stovky nadšených vodáků, ale i vrcholových sportovců. Krumlovský maraton je největším, co se týká počtu soutěžních kategorií. Navíc je také nejpočetnějším říčním maratonem v České republice, při němž účastníci překonají úctyhodnou vzdálenost 36 km!
V danou hodinu a na tradičním místě – 11.00 hodin ve Vyšším Brodu, resp. Rožmberku nad Vltavou – tu své zastoupení měl opět také Kanoistický club Turnov! Jeho reprezentanti se na účast poctivě připravovali několik měsíců předem. Řešily se hlavně úpravy závodní pramice, ale také ekonomická stránka startu, jako jsou doprava na jih, startovné a další nutné provozní náklady.
Nakonec individuální soukromé výdaje z podstatné části na potřebnou hladinu doplnily ze svých zdrojů sponzoři: STUDIO ŠPERK Josef Drahoňovský, ATOM CYCLES a LODEKOZA.CZ.
„Moc jim touto cestou děkujeme a snad jsme jim ostudu neudělali. Na trase dlouhé 26 říčních kilometrů jsme se oproti loňsku zlepšili o čtyři místa a s časem 02:11:58:86 jsme v naší kategorii dojeli na 6. místě z jedenácti zúčastněných posádek,” uvedl pro TvA jeden z jejích členů Jiří Válek. Na pramici P5 (red. pozn.: 4+kormidelník) spolu s ním zasedli ještě Pavel Kozderka, Ota Höedler, Pavel Pěnička (není na fotce) a Jiří Matějec.
„Dalo by se říct, že sportovně jsme na další ročník připraveni už teď, ale určitě bychom v dalším roce chtěli ještě víc posílit onu doprovodnou složku samotného startu na této prestižní sportovní události, protože naše zkušenosti po tom přímo volají,” uzavřel turnovský vodák Válek.
Z jeho dalších slov vyplynulo, že ostatní si toho moc dobře už vědomi jsou. Atraktivní prostředí a krom stovek samotných účastníků také poměrně početný divácký zájem o tuto nevšední podívanou totiž přímo nabízejí možnost jakékoliv prezentace.
“Na ostatních lodích jsme napočítali třeba hned několik log různých pivovarů a spoustu informací sděluje rovněž i ústroj posádek. Jako reprezentanti Českého ráje daleko za hranicemi jeho regionu, by se nám líbilo startovat třeba v barvách rohozeckého pivovaru, s nějakým tím pivkem v báglu…,” zazněl unissono smích z úst turnovských maratonců.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

FUTSAL

* II. liga: COMBIX Ústí n. L. – Dalmach Turnov 4:7 (1:6). Branky: Kratochvíl 2x, Hurt D. 2x, Krejčík, Pařízek, Pekař. Sestava: Prokopec – Krejčík, Kratochvíl, Pařízek, Šteffan, Hurt D., Hurt V., Kalousek, Pekař.
První poločas byl pro Dalmach jako z říše snů. Brzy vedl a vedení si dokázal pojistit několika brankami. Postupně se trefili dvakrát Kratochvíl a Hurt Daniel, po jedné pak Krejčík a Pařízek. Svými zákroky tým podpořil i brankář Prokopec. Druhý poločas domácí vsadili na zúženou sestavu a větší pohyb na půlce Dalmachu. Odměnou za to jim bylo snížení až na 3:6, ale hned na to pojistil vedení Turnova Pekař. Combix v poslední minutě ještě zkorigoval na 4:7, ale to bylo do konce zápasu vše. Dalmach si tedy veze z Ústí n. L. první tři body v letošní sezóně.
Aleš Krejčík, krejca11@seznam.cz

HÁZENÁ

* II. liga, ženy: HBC Strakonice 1921 – TJ Turnov 22:25 (10:11). Sestava (branky): Kučerová B., Podhajská L. – Aissi D. (9/1), Ševrová L. (6/3), Davidová C. (3), Bártová P. (2), Koubková A. (2), Šafářová A. (2), Kohoutová R. (1), Nalezencová J., Ševrová V., Vališová A.
Z důvodu chyby vedoucí družstva muselo dojít k výměně pořadatelství, a tak turnovské družstvo žen jelo k dalšímu utkání na půdu soupeřek, tentokrát do jihočeských Strakonic. Tamní celek byl se čtyřmi odehranými zápasy (3 výhry, 1 prohra) na 4. místě druholigové tabulky. V loňské sezoně 2013/2014 dokázaly na podzim Turnovanky na domácí palubovce soupeřky ze Strakonic porazit (30 : 21), ale na jaře ve Strakonicích prohrály (25:27). Čekalo se tedy vyrovnané utkání…
Celý první poločas očekávání splnil. Domácí hráčky se v 7. minutě dostaly do vedení 3:1, ale v desáté minutě bylo srovnáno 4:4. Po čtrnácti minutách svítil na ukazateli stav 4:6. Turnovankám se podařilo do 29. minuty poodskočit o dvě branky (9:11), ale do konce poločasu domácí házenkářky stáhly na rozdíl jedné branky.
V průběhu druhého poločasu předvedla několik výborných zákroků mladičká domácí brankářka P. Chalušová (hostuje v celku Písku v nejvyšší házenkářské soutěži – WHIL). I tak se podařilo hráčkám z Českého ráje získat čtyřbrankový náskok, který si udržely až do 26. minuty (20:24). V posledních třech minutách domácí snížily na konečný stav 22:25.
Trenér Turnova R. Fuchs: „Vcelku povedené utkání. Oproti zápasu v Plzni se holky prosadily střelbou ze spojek. Škoda jen, že se nedokázalo využít vysunuté obrany a ještě více zatížit konto soupeřek. Obrana pracovala dobře i v oslabení, takže kdo nebyl úspěšný v koncovce, přispěl k výhře dobrou obrannou činností. Obě naše brankářky měly vyrovnaný výkon a svými zákroky podržely družstvo.“
Turnovské házenkářky jsou v tabulce II. ligy na výborném 2. místě!
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

HOKEJ

* 4. kolo základní části Lomnické hokejové ligy: Sokol Roztoky – BHK Turnov A 5:4 (2:2, 2:0, 1:2). Sestava BHK Turnov A: Kašpar – Pitel, Zákoutský, Mikule, Šimon – Lamač M., Chobot, Řezníček – Drapák, Hanzelín, Štěp J. – Grus, Hájek. Branky: 4. Albrecht, 5. Blažej, 18. Rychlovský, 24. Pištora, 37. Šrámek – 6. Lamač M., 15. Štěp J., 33. Drapák, 42. Štěp J.
Zaspali jsme úvod utkání a v první třetině jsme museli najednou dotahovat dvoubrankovou ztrátu. O osudu utkání rozhodly přesilové hry, ve kterých nás domácí nemilosrdně trestali. Poslední tři góly do naší sítě padly v našem oslabení. Nám se naopak přesilové hry moc nepovedly a v poslední části hry jsme nevyužili více jak dvě minuty trvající přesilovou hru pět na tři.
* 5. kolo základní části Lomnické hokejové ligy: Sklopísek Střeleč – BHK Turnov B 5:0 (1:0, 2:0, 2:0). Sestava BHK Turnov B: Volf – Salaba, Fanta, Patka – Hellinger, Tajbr, Štěp M. – Konejl I., Helm. Branky: 13. Body, 24. Šobek V., 26. Hlavatý L., 31. Body, 38. Hurei J.
Do tohoto utkání, vinou zranění a nemocí, jsme vstoupili notně oslabeni. Přesto jsme proti favoritu podali dobrý výkon a náš soupeř se na výhru v utkání notně nadřel. Bohužel nás zklamala koncovka, protože jsme nedokázali využít ani ty nejvyloženější šance.
Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI

Zápasy 4. kola:

HC Všeň Pojizeří – SDH Troskovice 3:5 (1:1; 1:2; 1:2). Střelci: Patočka – 2, Egert / Stránský – 2, Lukáš Dubravský, T. Růžička, Zajíc. Sestavy:
* Všeň Pojizeří: Dědeček – Z. Pařízek, Kutěj, Šťastný, J. Pařízek, Kučera – Kobosil, Patočka, M. Lamač, Koťátko, Egert, Vinter
* Troskovice: Hlava – Srb, Luděk Dubravský, Těhník, Boček – Stránský, Lukáš Dubravský, T. Růžička, Ludvík Dubravský, Zajíc, Bláha

HC Sokol Turnov – HC Modřišice 1:4 (1:0; 0:1; 0:3). Střelci: Herrmann / Chmurčiak, M. Marek, Šálek, Pelda. Sestavy:
* Sokol: Procházka – Augsten, Schwarzkopf, Patka, Vytina – Herrmann, J. Jíra, Lauko, Fišera, Fajta, Dědeček, Šolc, Kůtek, Rezler
* Modřišice: Hataš – Knížek, Krouza, R. Holán, Hladík – V. Vaníček, Šálek, Hlůže, M. Marek, L. Holán, Pelda, J. Marek, T. Marek, Zavadil, Chmurčiak

HC Performers Turnov – HC SDH Hnanice 2:1 (1:0; 1:0; 0:1). Střelci: Adam, Jan Lhoták ml. / Buchar. Sestavy:
* Performers: Mlejnek – Kopal, Černohouz, Hujer, Sýkora – Vaníček, Mazánek, Jan Lhoták ml., Adam, Cidlinský, Kolomazník
* Hnanice: Kašpar – Richter, Hájek, Zubko, Grus – Mazánek, Bubák, Šourek, P. Stuchlík, Buchar, J. Malý, Šafář

Tabulka:
1. HC Performers Turnov  4 4-0-0-0  17:5 12
2. SDH Troskovice  4 3-0-0-1  31:15 9
3. HC SDH Hnanice  4 3-0-0-1  16:5 9
4. HC Všeň Pojizeří  4 1-0-0-3  9:11 3
5. HC Modřišice   4 1-0-0-3  12:26 3
6. HC Sokol Turnov  4 0-0-0-4  3:26 0

VOLEJBAL

* I. liga, muži: VSK Hardman Staré Město – TJ Zikuda Turnov 2:3 (19,-19,-19,19,-10). Sestava: Novák, Charousek, Marek, Konečný, Peníška, Vacík, libero Hýbl. Střídali: Kovář, Melich. Trenéři: Šimůnek a Konečný.
V rámci 9. kola zavítali turnovští volejbalisté na palubovku loňského účastníka extraligy VSK Hardman Staré Město. Turnovští odjížděli k utkání značně oslabeni, když z různých důvodů chyběli ze základního kádru Čermák, Šén, Folprecht a Koláčný, ale ostatní hráči je dokázali zastoupit a na výkonu týmu se to takřka neprojevilo. Domácí posíleni o čtyři hráče kádru extraligového Zlína vkročili do utkání parádně, bušili do servisu a zejména díky dobře útočícím smečařům vyprovodili v 1. setu hráče od Jizery v rytmu valčíkového tempa. Hostující hráči se však nevzdali, ba naopak výborně namotivováni nechtěli soupeři dát nic zadarmo. Výsledkem tomu bylo zdárné otočení průběhu zápasu a vedení 1:2 na sety. Čtvrtý set začal vyrovnaně, poté ale domácí zatlačili na servisu a zejména díky dobré obraně srovnali stav setů a na řadu přišel turnovským dobře známý tiebreak. Hostující Turnov sice začal špatně (4:1), ale následně otočil na 4:7 a po celý zbytek setu si udržoval mírný náskok, který nakonec přetavil ve vítězství 10:15 a celkově 2:3.
* liga, muži: Volejbal Brno B – TJ Zikuda Turnov 3:1 (-22,23,19,18). Sestava: Novák, Charousek, Marek, Konečný, Melich, Čermák, libero Hýbl. Střídali: Peníška, Vacík, Kovář. Trenéři: Šimůnek a Konečný.
Druhý den se turnovští přemístili z Uherského Hradiště do Brna, kde je čekal farmářský tým extraligového celku a před utkáním posílil tým blokař Čermák. Domácí posílení o šest hráčů z „A“ týmu, z nichž čtyři nastoupili v pondělní extraligové dohrávce ve Zlíně, nezačali vůbec dobře a proti bezchybně hrajícím Turnovákům se začali prosazovat až v koncovce, kdy už bylo o vítězi prvního setu prakticky rozhodnuto. Jako by ale přišlo polevení hostujícího týmu a od druhého setu byl na hřišti již jiný celek Brna, domácí se zlepšili zejména na servisu a díky kompaktní obraně na síti soupeře v koncovce setu přehráli. Další sety byli velmi podobné, vyrovnaný začátek sliboval napínavou hru. Domácí Brno však bodovalo několika míči v řadě a hostující Turnov na to již nedokázal reagovat a díky tomu odcházel podruhé v sezoně z palubovky poražen.
Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz

Po volném víkendu se o příštím hracím víkendu dostane soutěž do své druhé poloviny. Nejprve Turnovští přivítají v domácím prostředí v pátek 14. 11. tým Volleybal Nymburk (19.30) a následně hned druhý den 15. 11. nastoupí proti témuž soupeři v odvetě v Nymburce (11.00).

Další výsledky 9. a 10. kola:
Kladno – České Budějovice   1:3 (27,-27,-19,-21)
ČZU Praha C – Dobřichovice   1:3 (-23,14,-15,-16)
Hradec Králové – ČZU Praha B   1:3 (23,-10,-22,-15)
Choceň – MFF Praha  3:0 (16,22,23)
Brno B – Nymburk  0:3 (-23,-27,-21)

Kladno – Dobřichovice   0:3 (-21,-18,-30)
ČZU Praha C – České Budějovice   0:3 (-17,-21,-14)
Hradec Králové – MFF Praha   1:3 (20,-23,-21,-19)
Choceň – ČZU Praha B 0:3 (-18,-21,-21)
Staré Město – Nymburk  3:0 (21,18,23)

Po 10. kole je tým Turnova v tabulce na 4. místě.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.