SPORTOVNÍ POZVÁNKY: FOTBAL SNAD SKUTEČNĚ NA DOHLED

0

Aktualizace 3. března – i v březnu se žádné sportovní akce neuskuteční.
Aktualizace 2. února
– bohužel ani v únoru se nebudou konat žádné sportovní akce. Pouze FK Přepeře by měly odehrát pohárové utkání v Plzni.

(Aktualizace 6. ledna 2021 – v lednu se žádné sportovní akce neuskuteční)
Původně jste si na tomto místě měli přečíst sportovní pozvánky na prosinec, tedy především na hokej a halové sporty. Nic z toho se bohužel velmi pravděpodobně konat nebude. Ale není to tak, že by se ve sportu nedělo vůbec nic. Třeba aktuálně se fotbaloví činovníci rozhodli, jakým způsobem by mohl být od konce zimy dohrán současný fotbalový ročník 2020/2021. A je také možné, že se v plánovaném rozvolnění odehrají v prosinci utkání některých halových sportů, to ale stále není jasné. Tak pojďme na ten fotbal:

FOTBAL SNAD SKUTEČNĚ NA DOHLED!?
Nad osiřelými fotbalovými trávníky teď svitla naděje pro všechny milovníky nejmasovější kolektivní hry na světě. Jak jsme již avizovali, vedení Libereckého krajského fotbalového svazu (dále jen LKFS) na své úřední desce vyvěsilo pro své funkcionáře, kluby a hráče návrh termínové listiny pro jaro 2021. Spolu s Prahou jsou tak v Čechách údajně zatím jediní, kdo jsou v těchto dnech „připraveni“ – na rozdíl od minulého ročníku – ten letošní dohrát. Samozřejmě – pokud to situace v zemi dovolí.

Hlavní zásadou pro LKFS je přitom v první řadě dohrát podzimní část. Už v sobotu 13. února nového roku by tak z našich zástupců měl k venkovnímu utkání I. A třídy s Bílým Kostelem nastoupit TJ Sokol Pěnčín, který o týden později čeká v sobotu 20. února ještě dohrávka v Ruprechticích. Tím dnem by mělo začít „jaro“ také pro Jenišovice, které zamíří taktéž do Bílého Kostela. Pro všechny ostatní začne dohrávka podzimu snad v sobotu 27. února, a to kolem s pořadovým číslem 13!

V sobotu 6. března má následovat 11. kolo, 13. března pak kolo 9., sobota 20. března je vyhrazena pro 10. kolo a o týden později, tedy v sobotu 27. března, by měl být kompletně dohrán podzim! „Možná se to zdá zmatečné, ale zvolili jsme nestandardní řešení, když nestandardní je i současná situace. Chtěli jsme maximálně využít umělých povrchů, které jsou k dispozici ve Frýdlantě, Hrádku, Turnově, Desné a Mšeně. Pokud nám to rozpočet dovolí, pokusíme se klubům finančně pomoci alespoň zčásti pokrýt provoz těchto náhradních ploch. Věřím, že jednotlivé oddíly budou vstřícně spolupracovat natolik, že společně tuhle těžkou dobu zvládneme bez větších problémů,“ řekl nám manažer LKFS Jan König. V permanenci budou zřejmě také další umělky, a to nejenom v Liberci a Jablonci. K dispozici je také buď menší plocha v Železném Brodě nebo mnohem novější a nepoměrně větší v Lomnici n. Pop.

Podle navržené termínovky začne jarní část mistrovské sezony 2020–2021 prodlouženým víkendem 2.–4. dubna, a to 14. kolem. Následující 15. kolo lze ze středy 7. dubna „bezplatně“ přeložit na pátek 2. dubna!
Je plánováno, že na pravidelný režim se najede v sobotu 10. dubna, kdy bude na pořadu 16. kolo krajských soutěží.

Jak to bude se zimní přípravou jednotlivých klubů, tak i s diváky v ochozech, si zatím nikdo netroufne ani odhadnout. Jisté je snad jenom to, že soutěže řízené komisí pro Čechy začnou vzhledem ke svým mnohem nabitějším programům dřív, takže vedení třetiligových Přepeř má co řešit už teď. Podle rozpisu utkání by hráči FKP měli v sobotu 30. ledna 2021 odcestovat do Jablonce na souboj s tamním B-týmem, doma pak týden nato, ještě před utkáním s teplickou rezervou venku přivítají v sobotu 6. února v sousedském derby béčko Mladé Boleslavi. „Doufám, že už brzo budeme moci naplno trénovat tak, abychom byli na dohrání soutěžního ročníku náležitě připraveni. Když to půjde, chceme absolvovat krátké zimní soustředění a snad i několik přípravných zápasů,“ říká necelý měsíc před vánočními svátky přepeřský prezident Michal Kupka.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.