SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: SILVESTROVSKÝ BĚH, FUTSAL A VOLEJBAL

0

Podrobnosti ze Silvestrovského běhu a zápasy futsalistů a mladých volejbalistek; víc se nám do tradičního ohlédnutí za sportem o uplynulém víkendu tentokrát nesešlo…

SILVESTROVSKÝ BĚH
Ve 46. ročníku Silvestrovského běhu Maškovou zahradou v Turnově 2019 zopakoval loňské vítězství nadějný dorostenec AC Turnov, Michal Hanyk, který v dramatickém závěru porazil Jiřího Čivrného i Martina Berku.
Průběh hlavního závodu na 4 500 metrů: Po 1. kole vedla pětice Hanyk, Čivrný, Berka a dorostenci Hájek a Malý. 3-4 kola před cílem běžela v čele vedoucí trojice a do posledního kola nabíhal v čele Hanyk těsně sledován Berkou. Čivrný ztrácel asi 8 metrů. Do cíle s náskokem tří sekund doběhl jako vítěz Michal Hanyk v čase 15:01,2 min. Druhé místo vybojoval J. Čivrný a 3. doběhl Martin Berka.
Startovalo 52 běžců v kategoriích mládeže a 44 v hlavním závodě.

Start mládežnických kategorií

…z hlavního závodu

Nejrychlejší trojice:
1. Michal Hanyk, dorostenec, AC Turnov – 15:01,2 min.
2. Jiří Čivrný, Semily – 15:04,0
3. Martin Berka, AC Turnov – 15:12,6

Nejrychlejší veterán:
Radek Adamíčko, V40 – AC Turnov – 16:09,0

Nejrychlejší ženy:
1. Eliška Martínková, dorostenka, AC Turnov – 17:21,4 min.
2. Monika Vytinová, OOB TJ Turnov – 17:17,5
3. Jitka Čermáková, Z35, Staněk Sport Turnov – 17:51,6

Poděkování patří sponzorům závodu, všem pořadatelům, tradiční partě rozhodčích z AC a dalším ochotným přátelům a také zaměstnancům areálu Maškovy zahrady za přípravu i průběh závodu.
Ceny byly věnovány Městskou sportovní s. r. o., firmou ATOM CYKLES a PIVOVAREM MALÝ ROHOZEC. Závod finančně podpořilo město Turnov.
Kompletní výsledky najdete na http://maskova-zahrada.cz.
Karel ŠTRINCL, ředitel závodu, předseda Okresní rady AŠSK ČR pro okres Semily, orassksm@seznam.cz

FUTSAL

* FUTSAL, II. liga: FC Dalmach Turnov – Pampuch Liberec 4:3 (1:1). Branky: 13. Randák, 26. Svoboda (Špína), 33. Randák (Špína), 38. Novák (Špína) – 17. Šulc, 31. Petrlák, 38. Bláha. Diváci: 215! FC Dalmach Turnov: Filla, Prokopec – Tvrdý, Veber, Novák, Svoboda, Šimek, Randák, Špína, Bangha, Krejčík, Hurt D.

Přes dvě stovky diváků si našlo cestu do turnovské haly na derby proti Liberci. Vyhecované utkání se odehrávalo ve vysokém tempu, v první půli měli domácí více šancí, ale gól dokázali dát pouze z přímého kopu ve 13. min Randákem na 1:0. Po jednom z domácích útoků neudržel na uzdě nervy hostující brankář, který klidně mohl být vyloučen, ale po menší šarvátce s D. Hurtem dostali oba žlutou. Liberec vyrovnal v 17. min. Pampuch hrál téměř osm minut s pěti fauly, ale Turnovu se to bohužel nepodařilo využít.
V druhé půli šel do vedení Dalmach po hezké kombinaci Svobody se Špínou ve 26. min. První jmenovaný dal na 2:1. Liberec o pět minut později vyrovnal na 2:2 a i nadále byl více na míči. Turnov šel ale znovu do vedení ve 33. min., když Špína našel před prázdnou bránou Randáka na 3:2. Dalmach se pět minut před koncem dopustil pátého faulu, a tak musel být o dost opatrnější v bránění, což se dařilo a vedlo to ke gólu na 4:2, který po individuální akci Špíny vstřelil Novák. Hosté si ihned vzali oddechový čas, aby následně hráli power-play a ta jim po dvaceti vteřinách přinesla snížení na 4:3. Za dalších patnáct vteřin mohlo být ještě hůř, jelikož se domácí dopustili šestého faulu, takže přišel desetimetrový kop, který ale Filla fantasticky vychytal! Poslední dvouminutovka patřila hostům, kteří doslova zamkli při hře bez brankáře domácí tým na jejich polovině, ale Dalmach svým obětavým bráněním už změnu skóre nepřipustil.
Tým je v tabulce na 9. místě, další zápas odehraje 11. ledna v Chomutově. První domácí zápas v novém roce odehraje 19. ledna s Chotěboří.
Marcel Špína, spinis10@gmail.com

VOLEJBAL

Turnovské volejbalové kadetky na mezinárodním turnaji
Ve dnech 27. až 29. prosince se v Praze konal již druhý ročník mezinárodního turnaje – Prague Volleyball Games. Tohoto turnaje se zúčastnily i turnovské volejbalové kadetky. Bohužel z převážně rodinných důvodů se nepodařilo jet do Prahy s kompletním kádrem, proto bylo družstvo doplněno několika spřátelenými hráčkami, které holky znají z letních volejbalových kempů.

V pátek turnaj začal už v 8.00 hodin ráno a Turnovanky se utkaly s Orionem Praha A. V prvním setu chvíli trvalo, než se turnovské volejbalistky dostaly do správného tempa a první set jednoznačně připadl soupeři. Po prostřídání sestavy v druhém setu absolutně dominoval Turnov. Tie-break byl velmi dobře rozehraný, ale okolo 10. bodu se Turnov zadrhl a několik chyb nasměrovalo vítězství na stranu Pražaček.
TJ Zikuda Turnov – Orion Praha A 1:2 (-17, 13, -11)

Po skoro sedmihodinovém čekání přišla velká výzva v podobě utkání s o kategorii mladším reprezentačním výběrem ČR. Turnovské hráčky se blýskly skvělými akcemi, které v klidu konkurovaly mladším reprezentantkám, ale snad větší nervozita přinesla až příliš mnoho chyb (podání, útok), které nakonec přiřkly konečný výsledek jasně reprezentačnímu družstvu.
TJ Zikuda Turnov – Reprezentace Česká republika 2005-2006 0:2 (-18, -14)

Po páteční části byl dojem z turnaje i předvedené hry spíše rozpačitý. Turnovské hráčky měly v sobotu před sebou ještě dva skupinové zápasy, které je mohly posunout až na druhé místo ve skupině a následného čtvrtfinále nebo i na místo poslední, které by je odsoudilo už jen k utkání o celkové předposlední místo.
Sobota tedy začala bojem o další bytí či nebytí. Proti Kralupům, které sice neuhrály ve svých utkáních ani set, ale předváděly velmi dobrý volejbal, začaly Turnovanky skvěle. Všechno fungovalo a do koncovky setu vstupoval Turnov s náskokem 21:16. Kralupy ale zatlačily na podání a dokázaly se dotáhnout. Turnov nakonec se štěstím uhrál nejtěsnější koncovku a zvítězil 27:25. V druhém setu byly ale na koni soupeřky a Turnov celý set nakonec je marně dotahoval (21:25 pro Kralupy). V závěrečném tie-breaku oba týmy bojovaly až do konce. Turnov i přes 3 nepřesná rozhodnutí rozhodčího dokázal vyhrát 16:14 a zajistit si postup do další části turnaje.
TJ Zikuda Turnov – Kralupy nad Vltavou 2:1 (25, -21, 14)

V posledním utkání ve skupině se hráčky Turnova utkaly se silným Tatranem Střešovice. Toto utkání bylo vrcholem celého turnaje, ve kterém turnovské kadetky podaly fantastický výkon. Utkání bylo velmi vyhecované, poznamenané i nejistými rozhodnutími mladé rozhodčí, někdy až šílenými reakcemi ze strany pražských rodičů apod. První set připadl i po špatném rozhodnutí Tatranu. To turnovský tým zdravě nabudilo a v druhém setu zkušený Tatran doslova přejel. V závěrečném ti-breaku se začalo vyrovnaně, ale pak přišlo pár chyb na straně Turnova a přes snahu bojovat až do konce nakonec v utkání zvítězil soupeř.
TJ Zikuda Turnov – Tatran Střešovice 1:2 (-23, 17, -8)

Turnov nakonec skončil ve skupině až na čtvrtém místě. Je nutné ale říct, že jejich skupina byla nejsilnější na celém turnaji. Za pokažený považujeme jen zápas s Orionem A, proti reprezentaci šlo uhrát více. Sobotní zápasy byly ale skvělé. V sobotu večer je tedy čekaly už jen zápasy ve skupině o celkové 13. až 16. místo. Tady turnovské kadetky jasně dominovaly a rozdílem několika tříd si připsaly tři jasná vítězství.
TJ Zikuda Turnov – VK Kostomlaty 2:0 (13, 6)
TJ Zikuda Turnov – Orion Praha B 2:0 (15, 15)
TJ Zikuda Turnov – Sokol Město Touškov 2:0 (15, 21)

Sestava: Sára Šebková, Andrea Richterová, Kateřina Stará, Tereza Stará, Karolína Šedová, Magdaléna Hrochová, Denisa Franzová, Nikola Karlová, Vanesa Volková (všechny TJ Turnov), Kristýna Vernerová, Pavlína Jebousková (obě Sokol Česká Třebová), Natali Gerčáková (Hronov) a Aneta Mlynářová (Polička)
Celkové 13. místo v turnaji může znít jako zklamání. Vzhledem ale k velmi těžké skupině ho musíme brát. Celkový dojem z předvedené hry je ale výborný, holky chvílemi předváděly bojovný volejbal jako snad ještě nikdy. Těší je, že si i zahrály s kamarádkami, se kterými se příště uvidí už zase jako se soupeřkami v ligových či pohárových utkáních.
Pavel Starý, pavka.staroch@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.