ČERVENCOVÁ KULTURNÍ NABÍDKA NA TURNOVSKU

0

Nabídka je průběžně doplňovánaPrvní prázdninový měsíc je na akce v turnovské části Českého ráje tradičně bohatý. A jako vždy nejpestřejší nabídku najdete hned z kraje měsíce. Akce Kámen a šperk v Českém ráji a Všeňské kulturní léto, to jsou stálice, letos navíc okořeněné třeba nabídkou Sedmihorského kulturního léta, uskuteční se i Protidálniční rodinný festival. Pivaři se každoročně těší na Slavnosti svijanského piva, které ze Svijanského Újezdu na jeden den udělají co do počtu obyvatel malé okresní město. Bude také Folková noc v Dolánkách a vrcholem červencové nabídky je festival Benátská noc v Malé Skále, jeden z největších hudebních festivalů v republice. A také se můžete těšit na cestu parním vlakem, letošní velkou novinkou jsou noční prohlídky hradu Valdštejn!

Program kina a nabídku výstav najdete ZDE

Pátek 1. července
* BODLÁK. Tradiční zahájení Turnovského kulturního léta ve stylu country. Venkovní prostor před KC Střelnice, začátek v 18.00 hodin, vstupné se nevybírá. Pořádá Kulturní centrum Turnov.

* XAVIER BAUMAXA A TAM DOLE TMA. …na dobře rozjetý podvečer u Střelnice můžete plynule navázat dalším koncertem zajímavých interpretů. Atrium Muzea Českého ráje, začátek ve 20.00 hodin.

* APOCALYPTICA – finská legendární kapela vystoupí v areálu státního zámku Sychrov, začátek ve 20.00 hodin.

 

Sobota 2. a neděle 3. července

* KÁMEN A ŠPERK V ČESKÉM RÁJI – turnovské městské slavnosti. Tentokrát na téma: Český granát a 19. století. Akce bude probíhat v areálu Muzea Českého ráje.

 

Sobota 2. až středa 6. července

* MALÉ KONCERTKY na hradě Valdštejně vždy v 11.00, 12.00, 14.00 a 15.00 hodin v podání Hradeckého komorního tuctem. V neděli 3. a v úterý 5. července i večerní koncerty od 18.00 hodin.

 

Sobota 2. července

* Ve 14.00 začíná v areálu na Kopanině ve Všeni tradiční PŘEHLÍDKA DECHOVÝCH HUDEB: Česká dechovka (33. ročník). Akce v rámci Všeňského kulturního léta.

* SYNAGOGA TURNOV, Krajířova ulice: V 18.00 hodin zde začíná koncert dua Toque de Silencio (Vanda a Jindra Klapetkovi) s programem „Hudba sefardských Židů“. Zaposloucháte se do tónů ovlivněných Španělskem, sluncem a mořem. Vstupné 50 Kč.

* Ve 21.00 hodin začíná NOČNÍ PROHLÍDKA hradu Valdštejna. Jedná se o letošní novinku. I když hrad znáte, objevíte v noci skrytá tajemství. Podrobnosti na www.hrad-valdstejn.cz

 

Neděle 3. až středa 6. července

* Každý den vždy v době od 10.00 do 18.00 hodin bude v budově školy ve Všeni otevřena výstava DROBNOSTI A SKVOSTY. K vidění bude především výběr z díla předválečného fotografa a kronikáře Petra Matouška, který dokumentoval lidovou architekturu, budou zde vystaveny zlatnické a medailérské práce Petra Kazdy, písemnosti z pozůstalosti Jana V. Egrta a mnoho další skvostů. Vernisáž proběhne v neděli 3. července v 10.00 hodin. Akce v rámci Všeňského kulturního léta.

 

Neděle 3. července
* LOUTKÁŘI DĚTEM NA ZÁMKU HRUBÝ ROHOZEC:
Kašpárek a princezna – hraje LS Boďi Jaroměř. Představení začínají v 11.00, 13.00 a 15.00 hodin.

* V 16.00 hodin začíná v chrámu sv. Filipa a Jakuba ve Všeni koncert pěveckého sboru SEVERÁČEK (pocta Petru Pálkovi). Akce v rámci Všeňského kulturního léta.

 

n201106302211_vakci_117_011_akcecervenecÚterý 5. a středa 6. července

* ZÁMEK HRUBÝ ROHOZEC: Móda sedmi staletí. Kostýmované prohlídky zámku. Výklad o historii Hrubého Rohozce, jeho majitelích, zařízení zámeckých interiérů a dalších zajímavostech. Zámek je otevřen od úterý do neděle od 9.00 do 17.00 hodin (v pondělí 4. července je otevřeno!).

 

Úterý 5. července

* V 11.00 hodin začíná na hradě Valdštejně STŘEDOVĚKÁ DIVADELNÍ HRA Blázen Ferrarský v podání souboru SHŠ Buhur Brno (v rámci projektu Cesta Českým rájem). V 21.00 hodin se na hradě uskuteční NOČNÍ PROHLÍDKA. Přijďte objevit tajemství hradu za světla pochodní.

* Ve 12.00 hodin začínají oslavy 120. VÝROČÍ ZALOŽENÍ SBORU DOBROVOLNÝCH HASIČŮ V SEMÍNOVÉ LHOTĚ. Na 14. hodinu je naplánován průvod obcí od kulturního domu s požehnáním novému praporu, na odpoledne je připraven bohatý program v hasičském areálu (mažoretky, soutěže pro děti i dospělé, dechová hudba, taneční vystoupení, dětská hasičská soutěž). Ve 20.00 hodin začíná taneční zábava, hraje Realita rock.

n201106302211_vakci_118_011_akcecervenec* PRODIDÁLNIČNÍ RODINNÝ FESTIVAL„Český ráj nám i budoucím“. Program pro celou rodinu v době od 14.00 do 23.00 hodin bude probíhat v kempu v Sedmihorkách. Zájemci se budou moci seznámit s aktuální situací občanského odporu proti trasování rychlostní komunikace R35 Českým rájem. Na děti čeká řada rukodělných dílniček a stanovišť s přírodovědnou tematikou. Společně si budete moci vyzkoušet broušení kamenů, žonglovaní, střelbu z luku, jízdu na koni a na voru, skákací boty či soutěž v paralelním rychloháčkování. Zatančíte si zumbu či irské tance, uvidíte ukázky tradičních indonéských tanců a užijete si koncert kapely Stráníci a hosté. S jazzovým programem vystoupí skupina Jakub Hlobil & Gig Pigs. Zkrátka nepřijdou ani milovníci poezie – přednesu se ujme známý divadelní herec Ivan Kunetka. Večer si pak můžete s celou rodinou posedět u protidálničního táboráku. Součástí festivalu bude také zahájení výstavy kreseb dětí ze ZŠ Ngolang z ostrova Lombok v Indonésii. Akci pořádá Koalice občanských sdružení SOS Český ráj.

* V 16.00 hodin začíná v chrámu sv. Filipa a Jakuba ve Všeni koncert známého operního pěvce JAKUBA PUSTINY. Akce v rámci Všeňského kulturního léta.

* Občanské sdružení Dědina v Tatobitech pořádá od 18.00 hodin v Malířově zahradě VZPOMÍNKOVÝ PODVEČER NA MISTRA JANA HUSA. Setkání zahájí Lada Kocourková, farářka Čs. církve husitské v Semilech. V následném programu účinkuje Pěvecký sbor Antonín Dvořák z Turnova a písničkářka Hanka Prskavcová. Pro účastníky je připraveno občerstvení. Vstupné dobrovolné. V případě nepříznivého počasí se program uskuteční v kulturním domě v Tatobitech. Info: www.dedina.e-obec.cz

 

Pátek 8. července

* HB TRIO. K 10. výročí založení kapely si pánové Hušek a Bernatové možná nadělí jako hosta i někoho ze svých hudebních „starých známých“. Venkovní prostor před KC Střelnice, začátek v 18.00 hodin, vstupné se nevybírá. Akce v rámci Turnovského kulturního léta.

* TRAFFIC JAM. Koncert funky-jazzové party. Pizzerie Maškovka, začátek ve 20.00 hodin.

 

Sobota 9. července

* KONCERTÍKY SAXOFONOVÉHO KVARTETA na hradě Valdštejně začínají ve 12.00, 14.00 a 16.00 hodin. Účinkuje zámecké saxofonové kvarteto Josefa Žemličky. Zazní slavné písně G. Gershwina a J. Ježka.

* VLAKEM ZE SEMIL DO HONGKONGU. Cestovatelský podvečer s Danem Machem o cestě do Číny s hudebními ukázkami a ochutnávkou tradičních nápojů. Divadlo, zadní trakt, začátek v 18.00 hodin, vstupné 80 Kč.

n201106302212_vakci_119_011_akcecervenec* ROCKOVÝ FESTIVAL. Vystoupí: Blue Effect s Radimem Hladíkem, The Cell, Clockwork Ceremony, Nothingham, Alibababand. Areál Motelu Even a firmy Kinghouse Sedmihorky, začátek v 17.00 hodin, cena v předprodeji 199 Kč, 250 Kč na místě.

 

Neděle 10. července
* LOUTKÁŘI DĚTEM NA ZÁMKU HRUBÝ ROHOZEC:
Perníková chaloupka – hraje LS Na Židli Turnov. Představení začínají v 11.00, 13.00 a 15.00 hodin.

 

Pondělí 11. až pátek 15. července

* HOLLA! HOLLAN! Letní lesní hudební dílna pod vedením Michaela Pospíšila na hradě Valdštejně. Přijďte si poslechnout famózní barokní muziku Václava Karla Hollana – básníka, muzikanta, varhaníka, sazeče-grafika, sochaře-kameníka, římského poutníka a valdštejnského poustevníka. Denně od 9.00 do 16.00 hodin probíhají veřejnosti otevřené zkoušky.

 

Pondělí 11. až sobota 20. srpna

* ŠERMÍŘI NA HRADĚ VALDŠTEJNĚ. Skupina historického šermu Pernštejni z Pardubic. Představení přibližující dobu 17. století, dobu kavalírů a krásných dam a galantních dobrodružství jak je známe z pera Alexandra Dumase. Vystoupení se uskuteční v pravidelných intervalech každý den. V sobotu 16. a v neděli 17. července na hradě vystoupí skupina historického šermu GREX-SEVER LIBEREC.

 

Pátek 15. července

* LOS RUMBEROS. Trio mladého, ale zkušeného klavíristy Petra Smetáčka, čerstvého absolventa skladby na pražské Konzervatoři J. Ježka, se zpěvačkou Kateřinou Myškovou a kytaristou Janem Burianem se zaměřuje na afro-kubánskou hudbu (rytmy mambo, son montuno, cha-cha-chá, afro…), a to ve skladbách vlastních i převzatých. Venkovní prostor před KC Střelnice, začátek v 18.00 hodin, vstupné se nevybírá. Akce v rámci Turnovského kulturního léta.

 

Sobota 16. července

n201106302212_vakci_120_011_akcecervenec* SLAVNOSTI SVIJANSKÉHO PIVA – 22. ročník. Připraveno bude 160 píp, ochutnávka všech druhů piva, které se v pivovaru vaří za jednotnou cenu 18 Kč. Brány areálu koupaliště ve Svijanském Újezdu se otevřou ve 13.00 hodin, vstupné 150 Kč, děti mají vstup zdarma. Kulturní program bude probíhat paralelně na dvou scénách, v závěru bude ohňostroj. Vystoupí kapely: The Apples, Doctor PP, Petr Spálený & Apollo band, Dalibor Janda, Kamil Střihavka & Leaders, Mig 21, Luboš Odháněl a Debillheads. Druhá scéna bude patřit dechovce a country. Jako každoročně, tak i letos budou mezi Turnovem a Svijanským Újezdem jezdit autobusy. Ty každou půlhodinu vyjíždějí od turnovského vlakového nádraží od 12.00 hodin. Můžete s nimi jet i zpět v průběhu a po skončení akce.

* Ve 21.00 hodin začíná NOČNÍ PROHLÍDKA hradu Valdštejna spojená se šermířským vystoupením.

 

Neděle 17. července
* LOUTKÁŘI DĚTEM NA ZÁMKU HRUBÝ ROHOZEC:
O slepičce kropenaté – hraje LS Na Židli Turnov. Představení začínají v 11.00, 13.00 a 15.00 hodin.

* SYNAGOGA TURNOV, Krajířova ulice: V 17.00 hodin zde začíná koncert česko-kanadské zpěvačky Lenky Lichtenberg. V loňském roce zpěvačka natáčela jednu z písní svého chystaného CD „Songs of the Breathing Walls“ právě v turnovské synagoze. Vstupné 50 Kč.

 

Čtvrtek 21. až neděle 24. července

* PÊLE MÊLE QUINTET na hradě Valdštejně. Vynikající vokální soubor z Mariánských Lázní. V uvedených dnech je připraveno několik krátkých vystoupení během prohlídek. Hlavní večerní koncert se koná v pátek 22. července od 17.00 hodin.

 

Pátek 22. července

* DUO DIM. František Dudek a Tomáš Imrich hrají převážně skladby swingové hudební éry v obsazení akordeon, kytara a zpěv. Venkovní prostor před KC Střelnice, začátek v 18.00 hodin, vstupné se nevybírá. Akce v rámci Turnovského kulturního léta.

 

Pátek 22. a sobota 23. července

n201106302212_vakci_121_011_akcecervenec* FOLKOVÁ NOC 2011. V pátek od 20.00 hodin Country bál – hraje skupina KTP Mladá Boleslav. Sobotní program začíná v 10.00 hodin pořadem pánů Janouška a Vondráka pro děti, následují BG Bazar, Berušky, Melouni, Těla, Luboš Odháněl, Janoušek & Vondrák, Ivo Jahelka, Nezmaři, Kamelot a Jaroslav Samson Lenk. K tomu souběžně běží další program na druhé scéně. Podrobně na www.folkovanoc.cz , kde jsou k objednání i vstupenky. Dolánky – areál za Dlaskovým statkem

 

Sobota 23. července

n201106302212_vakci_122_011_akcecervenec* PARNÍM VLAKEM ČESKÝM RÁJEM. Také o prázdninách 2011 do Českého ráje vyrazí parní vlak v čele s turnovskou lokomotivou řady 310. Mašinka prodělala přes zimu rozsáhlou opravu, nyní se předvede opět v plné kráse a síle. Víc se o ní dozvíte na www.3100134.cz . Letos bude parní vlak jezdit na trase Turnov – Rovensko pod Troskami a zpět a Turnov – Semily a zpět (staví na všech zastávkách po trase).

Odjezd směr Rovensko z turnovského nádraží v 9.02 hodin (zastávka Turnov-město v 9.13), příjezd Rovensko v 9.36 hodin. Odjezd zpět směr Turnov v 10.33 hodin, příjezd Turnov 11.08 hodin. Odjezd směr Semily v 13.51 hodin, příjezd do Semil v 15.20 hodin, odjezd zpět v 16.10 hodin a příjezd do Turnova v 18.00 hodin. Jízdné dospělí jedním směrem 50 Kč, zpáteční 90 Kč, celodenní jízdenka 160 Kč, děti platí polovic

Loutkové divadlo: Během pobytů ve stanicích Rovensko pod Troskami (9.36 – 10.33), Semily (15.20 – 16.10) a Malá Skála (16.40 – 17.43) proběhne ve zvlášť upraveném voze vlaku představení pro děti loutkářského souboru Na Židli. Zváni jsou nejen cestující zvláštního vlaku, ale též místní či kolemjdoucí (vstupné na představení není součástí jízdného).

* Ve 21.00 hodin začíná NOČNÍ PROHLÍDKA hradu Valdštejna.

 

Neděle 24. července
* LOUTKÁŘI DĚTEM NA ZÁMKU HRUBÝ ROHOZEC:
O draku Baziliškovi – hraje LS Maminy Jaroměř. Představení začínají v 11.00, 13.00 a 15.00 hodin.

 

Pátek 29. až neděle 31. července

n201106302213_vakci_123_011_akcecervenec* Hudební festival BENÁTSKÁ NOC v Malé Skále. Přijede na sedm desítek kapel a jednotlivců. Megahvězdou pátečního večera budou američtí Dream Theater, v sobotu večer zahraje německá kultovní kapela Scooter. Letošní 19. ročník Benátské noci se může pyšnit také vystoupením italské kapely Lacuna Coil, do Českého ráje přijedou Lucie Bílá, Nightwork, Chinaski, Kryštof, Eddie Stoilow, Aneta Langerová, David Koller, Čechomor, Visací zámek, Olympic a mnoho mnoho dalších. Více informací včetně podrobného programu najdete na www.benatskanoc.cz

 

Pátek 29. července

* RETRO FIVE. Kapela vznikla sloučením členů dvou bývalých kapel –  známého turnovského Tornáda a liberecké skupiny Bezpes. Na repertoáru je populární hudba od 60. let po současnost z repertoáru skupin Olympic, Katapult, zpěváků Karla Zicha, Michala Tučného, Jiřího Schelingera, Ivana Hlase a dalších. Venkovní prostor před KC Střelnice, začátek v 18.00 hodin, vstupné se nevybírá. Akce v rámci Turnovského kulturního léta.

 

Sobota 30. a neděle 31. července

* ŠERMÍŘSKÁ VYSTOUPENÍ na hradě Valdštejně. Účinkuje skupina historického šermu GREX-SEVER LIBEREC.

 

Sobota 30. července

* SYNAGOGA TURNOV, Krajířova ulice: V 18.00 hodin se zde koná přednáška Jaroslava Achaba Haidlera „Židovská mystika – kabala“. Pan Haidler je režisér a herec Činoherního klubu v Ústí nad Labem a neúnavný propagátor i glosátor moudrosti židovství.  V neposlední řadě se angažuje v politice. V turnovské synagoze vystupoval již v loňském roce s programem „Večer s jidiš příběhy“. Vstupné 50 Kč.

* POP BEZ NADĚJE. Mladá kapela Neue Mädchen muzikantsky skvěle zvládá písně s vlastními, většinou českými texty. Městské divadlo, zadní trakt, začátek v 19.30 hodin, vstupné 80 Kč.

* Ve 21.00 hodin začíná NOČNÍ PROHLÍDKA hradu Valdštejna.

 

Neděle 31. července
* LOUTKÁŘI DĚTEM NA ZÁMKU HRUBÝ ROHOZEC:
O princezně, která mluvila cizí řečí – hraje LS Spojáček Liberec. Představení začínají v 11.00, 13.00 a 15.00 hodin.

* SYNAGOGA TURNOV, Krajířova ulice: V 16.00 začíná vernisáž výstavy „PLASTIKY: dřevo, kov, kámen“ MUDr. Petra Janečky. Na vernisáži vystoupí vynikající pražští hudebníci, harfistka Pavla Jahodová a flétnista Václav Slivanský. Úvodní slovo pronese Mgr. Magdalena Hrozínková.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.