SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: FLORBAL, FUTSAL A VOLEJBAL

0

V pravidelném sportovním ohlédnutí se podíváme na zápasy florbalistů – mužskému ani ženskému týmu se nedařilo; o minulém víkendu hráli také svůj zápas na palubovce v Jablonci n. N. futsalisté FC Dalmach, a také oni nebyli úspěšní, radost tak nám mohou dělat turnovské druholigové volejbalistky, které uspěly v jednom zápase s Lokomotivou Liberec.

FLORBAL

* FLORBAL, 1. liga žen, 9. kolo: TJ Sokol Královské Vinohrady – TJ Turnov 7:1. Branky: 13. Anna Kutnarová, 15. Aneta Kalivodová, 20. Lucie Kisugite, 22. Lucie Kisugite, 26. Nikola Bursová, 31. Anna Kutnarová, 43. Anna Kutnarová – 24. Kateřina Vacíková. Diváků: 40. Hráno 9. listopadu.
* FLORBAL, 1. liga žen, 10. kolo: Prague Tigers Nehvizdy – TJ Turnov 13:4. Branky: 4. Eliška Dvořáková, 5. Lucie Köhlerová, 8. Gabriela Lálová, 19. Lucie Köhlerová, 21. Lucie Strašíková, 22. Martina Lamblová, 25. Eliška Dvořáková, 30. Martina Lamblová, 32. Eliška Dvořáková, 36. Mariia Zimina, 39. Kateřina Hamplová, 48. Mariia Zimina, 60. Gabriela Lálová – 8. Johana Fišerová, 23. Michaela Kučerová, 31. Lucie Brabcová, 43. Lucie Veselá; rozhodčí: David Hertz – Daniel Přibil; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 33; zásahy brankářů: Kamila Husarčiková 18 – Kateřina Brabcová 13, Denisa Plačková 12; po třetinách: 4:1, 7:2, 2:1. Hráno 11. listopadu.
Trenér hostů Radim Kolomazník: „Chválím kvalitní napadání naší rozehrávky soupeřkami. Jelikož vydržely napadat od začátku utkání do samotného konce, také vyzdvihuji i fyzickou připravenost soupeřek. Nám napadání dělalo velké problémy a soupeřkám jsme tak darovaly příliš mnoho balonků.“

* FLORBAL, národní liga, muži, 9. kolo: TJ Turnov – Wizards DDM Praha 5:12. Branky: 9. Vojtěch Palatínus, 14. Pavel Sekyra, 26. Štěpán Matěcha, 43. Antonín Palatínus, 49. Tomáš Vitásek – 19. Martin Dušek, 19. Jiří Šrámek, 29. Martin Mühlfait, 34. Martin Lazárek, 37. Martin Lazárek, 38. Martin Mühlfait, 40. Martin Lazárek, 45. Jiří Šrámek, 51. Martin Mühlfait, 51. Karel Smutný, 54. Karel Smutný, 59. Jan Heller; rozhodčí: Ondřej Benačan – Patrik Šaroch; vyloučení: 2:3; využití: 3:2; diváků: 43; zásahy brankářů: Jaroslav Švec 17, Filip Jirman 5 – Vít Svojše 27; po třetinách: 2:2, 1:5, 2:5.
Generálka na středeční pohárové utkání s Chodovem domácím florbalistům příliš nevyšla, úvod utkání tomu však nenasvědčoval. Hrál se vyrovnaný zápas, ve kterém domácí florbalisté dlouho vedli. Až v polovině utkání začali být gólově produktivnější hosté, kteří tak na konci druhé třetiny vedli už 7:3. Turnov se tak v závěrečné třetině musel tlačit do útoku, bohužel řadu svých šancí se mu nepodařilo proměnit. Soupeř naopak dokázal všechny nabídnuté šance proměnit a dokráčet si tak ke konečnému vítězství.
Jan Kovář, Jan_Kovar@seznam.cz

FUTSAL

* FUTSAL, II. liga: FK GMM Jablonec nad Nisou – FC Dalmach Turnov 8:4 (1:1). Branky: 17. Jákl, 21. T. Mazánek, 24. Haunold, 24. T. Mazánek, 25. J. Mečíř, 29. M. Mazánek, 32. Beníšek, 34. Kořínek – 20. Špína, 22. Randák, 27. Randák, 39. Randák. Karty: 23. Beníšek (GJN), 29. J. Mečíř (GJN) – 4. D. Hurt (TRN), 33. Špína (TRN), 35. Pařízek (TRN). Rozhodčí: Nagy Zdeněk, Cichra David.
FC Dalmach Turnov: Filla – Krejčík, Tvrdý, Pařízek, Bangha, Špína, V. Hurt, D. Hurt, Randák, Mencl, Prokopec.

První poločas byli hosté více na míči a hrozili z nacvičených kombinací, Turnov bránil od půlky a snažil se využívat rychlých protiútoků, týmy ale držely svými výkony oba brankáři. První gól padl až v 17. minutě, kdy domácí využili chybu v rozehrávce Dalmachu na 1:0. Už už to vypadalo, že se půjde za stejného stavu do šaten, ovšem Špína dvě vteřiny před koncem vyrovnal na 1:1.
V druhé půli šli domácí po necelé půlminutě do vedení 2:1, ale Turnov za minutu vyrovnal Randákem na 2:2. Následně přišla pro Dalmach kritická dvouminutovka, v níž Jablonec stihl dát tři góly a šel do vedení 5:2. Randák snížil na rozdíl dvou branek ve 27. minutě (5:3). Jablonečtí ovšem dali další tři góly na 8:3 a šest minut před koncem zápasu bylo víceméně hotovo. Na 8:4 vsítil hattrick hostující Randák, ale to už bylo minutu před koncem zápasu vše. V 11členné tabulce je FC dalmach na 9. místě.
Další se odehraje na domácí palubovce, přivítáme Wizards DDM Praha 17. listopadu od 19.00 hodin.
Marcel Špína, spinis10@gmail.com

VOLEJBAL

* VOLEJBAL, II. liga, muži: TJ Zikuda Turnov – TJ Sokol AMS Česká Třebová II 0:3 (-15,-16,-22), 2:3 (-28,17,28,-22,-14). Sestava: Folprecht, Peníška, Zelfel, Kovář, Vacík, Žalský. Střídali: Kuncíř, Morávek, Chum.
V sobotu 9. listopadu přivítali hráči Turnova na domácí palubovce soupeře z České Třebové. Před domácími hráči stál těžký úkol: ukončit sérii proher. Tato mise však zatím splněna nebyla a stále pokračuje. Pozitivní však je, že mladý tým se postupně zlepšuje.
V první setu se domácí hráči tahali o každý míč. Bohužel bojovnost vydržela vždy do stavu 14:14. Od tohoto stavu jako kdyby vše přestalo fungovat a nic turnovským hráčům nevycházelo. Větší nasazení se projevilo až v třetím setu, ale bohužel se nepodařilo domácím hráčům zvrátit nepříznivý stav a prohráli zápas v poměru 3:0.
Do druhého zápasu nastoupili domácí v pozměněné sestavě. Na postu nahrávače nastoupil Tomáš Kuncíř a na postu libera Michal Folprecht. Od začátku to byl boj a tahanice o každý míč. Opět nastala slabší chvilka v koncovce setu, kdy domácí hráči nedokázali udržet menší bodový náskok a zvítězit v prodlouženém setu 30:28. Druhý set byl pro domácí hráče jednoznačnou záležitostí a urvali ho pro sebe v poměru 25:17. Na dobrý týmový výkon navázali i v třetím setu, kde se jim podařilo obrátit koncovku a zvítězit 30:28. Ve čtvrtém setu se domácí hráči snažili urvat všechny body pro sebe, ale snaha byla příliš veliká. Z přemíry snahy však pramenilo více chyb, které se projevily v koncovce. Tuto koncovku hráči Turnova neudrželi a ztratili v poměru 22:25. Byla tu zkrácená hra tie-break. Od začátku domácí hráči tahali za vítěznější provázek. Bohužel nejen závěr pátého setu, ale i celý zápas byl poznamenán mnoha chybami ze strany rozhodčích na obou stranách. O to bolestnější pro domácí hráče, že tyto chyby negativně poznamenaly závěr pátého setu, kdy za stavu 14:13 nebyl uznán míč soupeře do zámezí, ale byl nařízen nový míč. Zde se projevila slabší chvilka na straně domácích hráčů a dvěma chybnými útoky a zároveň dalšími chybami rozhodčích byl set ztracen v poměru 16:14.
Na domácí palubovce se hráči Turnova zase představí 30. listopadu, kde je čeká soupeř z Mnichova Hradiště.
Michal Folprecht, Folprecht.M@seznam.cz

* VOLEJBAL, II. liga, ženy: TJ Zikuda Turnov A – TJ Lokomotiva Liberec 0:3 (-20, -17, -17). Sestava: M. Minaříková, V. Hořínková, C. Bitmanová,M. Maříková, P. Vaníčková, J. Krupařová, libero E. Valová, střídaly: M. Plocová, M. Kroupová a Z. Svobodová.
* VOLEJBAL, II. liga, ženy: TJ Zikuda Turnov A – TJ Lokomotiva Liberec 3:0 (18, 18, 22). Sestava: V. Hořínková, J. Krupařová, M. Maříková, M. Kroupová, C. Bitmanová, M. Minaříková, libero E. Valová, střídaly: M. Plocová a P. Vaníčková.
V sobotu 9. listopadu turnovské ženské áčko přivítalo na domácí palubovce v rámci 9. a 10. kola druhé volejbalové ligy souseda z tabulky a regionálního rivala – tým Lokomotivy Liberec. Obě utkání byla jako noc a den. Zatímco v ranním duelu byly jednoznačně lepší hostující liberecké hráčky a zaslouženě vyhrály ve třech setech, tak odpoledne naopak exceloval Turnov a porážku svému soupeři dokonale vrátil.
Další utkání sehrají turnovské ligové ženy na domácí palubovce v sobotu 16. listopadu proti Mladé Boleslavi. První utkání začíná netradičně až v 13.00 hodin, druhé pak zhruba od 16.00 hodin.
V 10členné tabulce je družstvo na 9. místě.

* VOLEJBAL, krajský přebor, ženy: TJ Zikuda Turnov B – TJ Sokol Železný Brod 0:3 (-16, -20, -24). Sestava: M. Kabátová, Z. Hyblerová, V. Bubáková, D. Slačíková, D. Sztymonová, P. Mlejnková, K. Klejchová.
* VOLEJBAL, krajský přebor, ženy: TJ Zikuda Turnov B – TJ Sokol Železný Brod 1:3 (-18, 23, -16, -19). Sestava: M. Kabátová, Z. Svobodová, V. Bubáková, D. Slačíková, D. Sztymonová, P. Mlejnková, K. Klejchová
Připravil: Pavel Starý, pavka.staroch@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.