SLEVY NA JÍZDNÉM PRO ŽÁKY A STUDENTY

0

Na začátek nového školního roku se pečlivě připravují nejen školy, ale i dopravci a ostatní personál veřejné dopravy. Po letních prázdninách se na autobusové a vlakové zastávky vrátí školáci. Právě ti mají nejvyšší čas vyřídit si žákovské a studentské průkazy – karty Opuscard – a další záležitosti potřebné k výhodnějšímu cestování veřejnou dopravou.

Pro levnější jízdné na trase mezi bydlištěm a školou je potřeba mít žákovský průkaz potvrzený školou a některým dopravcem, průkaz je pak platný u všech dopravců. Nejdříve je třeba zakoupit si průkazku u dopravce, například v pokladně na autobusovém nádraží nebo na železniční stanici, následně ji opatřit fotografií, nechat potvrdit školou a potom dopravcem (prodej průkazu i jeho potvrzení je zpoplatněno podle ceníku dopravních společností).

Pokud chce cestující využívat všech výhod integrovaného dopravního systému a zakupovat si časové kupóny platné ve všech spojích IDOL, tedy v městské dopravě, v regionálních vlacích a v autobusech, potřebuje čipovou kartu Opuscard za 140 Kč. K podání žádosti musí mít cestující kromě fotografie platný občanský průkaz. Za děti do 15 let jedná zákonný zástupce a dokládá narození a bydliště dítěte, a to buď platným občanským průkazem zákonného zástupce, pokud je dítě v průkazu uvedeno, nebo rodným listem dítěte.

Žádost o vydání Opuscard lze podat na některém z 15 kontaktních míst, která jsou ve větších městech v Libereckém kraji (v Turnově je to na autobusovém nádraží Na Lukách), vydání karty může trvat až 21 dnů, zpravidla je však karta připravena za kratší dobu.

Podrobné informace jsou zveřejněny na webech www.opuscard.cz, www.iidol.cz, v informačních kancelářích dopravců nebo na kontaktních místech Opuscard.

(TvA s využitím TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.