SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: BASKETBAL, FLORBAL, FOTBAL, FUTSAL A VOLEJBAL

0

Tentokrát je sportovní ohlédnutí opravdu bohaté. A výjimečné. Futsalisté FC Dalmach zvou veřejnost na finále divize A, ve kterém se v pátek 15. března utkají s celkem Chomutova. V případě vítězství se po třech letech vrátí do druhé futsalové ligy. Přijďte je podpořit! V přehledu máme také výsledek z utkání basketbalistů, kterým se ve východočeské lize daří, je zde ohlédnutí za zimní přípravou divizních fotbalistů Přepeř, první jarní zápas mají za sebou turnovské druholigové házenkářky, v bojích pokračují také druholigové volejbalistky.

BASKETBAL

* BASKETBAL, Královští Sokoli B – TJ Turnov 55:81 (8:21 29:39 45:55). Body (v závorce úspěšnost trestných hodů): Nejedlo 25 (9/9), Jeníček J. 16 (4/2), Mojsl 16, Krejčí 8 (2/1), Jeníček L. 6, Valšík 4, Špetlík 2, Holub 2, Klápště 2, Kučera. Základní sestava: Nejedlo, Jeníček J., Mojsl, Krejčí, Klápště. Střídající hráči: Kučera, Jeníček L., Špetlík, Holub, Valšík.
V neděli 3. března odehráli turnovští hráči zápas s Hradcem Králové, který se nachází ve východočeské lize třetí od konce. Hrálo se v hezké hale, kde se od letošní sezony odehrávají i zápasy nejvyšší české ligy v basketbale. Turnovskému týmu chyběly opory v podobě rozehrávače Ladislava Vícha a křídla Davida Pospíchala.
Turnovští basketbalisté věděli, že si musí ohlídat klíčové hráče hostů, což se celkem i podařilo. Již v první čtvrtině utkání si vybudovali náskok, který se pohyboval vlastně po celý zápas okolo deseti bodů. V poslední čtvrtině si utkání již pohlídali a nakonec zvýšili na rozdíl 26 bodů. Nejhezčí akci odpoledne předvedl Lukáš Jeníček se svou efektivní smečí. Turnovští dokázali vstřelit pět trojek, což je rozhodně sezonní nadprůměr. Bodově tým tentokráte táhli Jakub Nejedlo, Jakub Jeníček a Antonín Mojsl.
Prohra by byla pro Turnov velkou komplikací a ztrátou v boji o finále soutěže. O víkendu 16. a 17. března čekají turnovské basketbalisty poslední zápasy základní části soutěže. V sobotu vyzvou doma v hale TJ tým Chrudimi (20.00) a v neděli tým Přelouče (9.00).
V tabulce je tým Turnova na 2. místě.
Antonín Mojsl, t.mojsl@seznam.cz

FLORBAL

* FLORBAL, národní liga, muži, 1. zápas čtvrtfinále play-off: Spartak Pelhřimov – TJ Turnov 3:6 (0:4, 2:0, 1:2). Branky: 27. Tomáš Kocián, 40. Petr Poduška, 50. Martin Blažek – 7. Patrik Rozkovec, 7. Vojtěch Palatínus, 13. Vojtěch Palatínus, 14. Patrik Rozkovec, 54. Tomáš Vitásek, 60. Patrik Rozkovec; rozhodčí: Jan Brejcha – Lukáš Husák; vyloučení: 2:5 + Adam Balatka 5; využití: 1:0; diváků: 137. SESTAVA: Švec, Horáček, – Korych, Palatínus V., Havlín, Matěcha, Hausmann, Rozkovec, Rondoš, Hejduk M., Grmolec, Hejduk V., Švitorka, Vitásek, Palatínus A., Balatka, Sekyra.
Po dvou letech se turnovští florbalisté znovu objevili v play-off a vstup do čtvrtfinálové série jim vyšel výborně. Na půdě Pelhřimova se jim podařilo položit základ prvnímu vítězství již v úvodní dvacetiminutovce, kterou díky dvěma brankám Rozkovce a Vojtěcha Palatínuse ovládli v poměru 4:0. Zaskočení domácí se do zápasu vrátili až v prostřední části, ve které dvěma góly umazali turnovský náskok. Ve třetím dějství už to v 50. minutě bylo pouze o gól. Turnov však dokázal rychle odpovědět zásluhou Vitáska a v poslední minutě pečetil první výhru v sérii střelou do prázdné branky Rozkovec.

* FLORBAL, 1. liga žen, 23. kolo: TJ Turnov – TJ Sokol Královské Vinohrady 2:3 (1:0, 1:1, 0:2). Branky: 10. Johana Fišerová, 23. Pavla Klementová – 37. Nikola Bursová, 46. Lenka Kalistová, 58. Kristýna Vejvodová; rozhodčí: Marek Pohunek – David Macoun; vyloučení: 3:0; využití: 0:1; diváků: 40. Sestava: Bittnerová, Červová, Exnarová, Fišerová, Klementová, Koťátková, Pekařová, Škopánová, Urbanová, Vacíková, Veselá, Vlková, Horáková, Gécová.
Jan Kovář, TJ Turnov, Jan_Kovar@seznam.cz

FOTBAL

PŘEPEŘE ZÍSKALY BRANKÁŘE ČECHA! NIKOLIV VŠAK PETRA, ALE MARKA
Před sobotním divizním derby Přepeře – Turnov si zrekapitulujme rovněž zimní přípravu domácích. Tu Přepeřští zahájili v pondělí 14. ledna, když pondělky se trénovalo v hale v Příšovicích a úterky se čtvrtky na umělé trávě Turnově. Během přípravy mužstvo absolvovalo čtyřdenní soustředění v Heřmanicích. Mužstvo sehrálo také sedm přípravných utkání:
* FK Přepeře – Vilémov 6:2 (2:1). Branky: 2 Synek, Vébr, Michal Sedláček, Horáček a Schubert.
* FK Přepeře – Nový Bor 4:2 (2:0). Branky: Petřík, Vaníček, Schubert, Pavlata.
* FK Přepeře – Brandýs n. L. 5:2 (3:0). Branky: Petřík, Michal Sedláček, Vaníček, Vrabec, Jarosz.
* FK Přepeře – Eintracht Nieski (SRN) 4:1 (2:0). Branky: Schubert, Vébr, Marek Sedláček, Pavlata.
* FK Přepeře – FK Zápy 1:2 (1:0). Branka: Vébr.
* FK Přepeře – Sokol Čížová 3:4 (3:2). Branky: 2x Michal Sedláček, Vrabec.

„Minulou sobotu jsme odehráli generálku na jarní část. Hrálo se na přírodní trávě v Předměřicích a soupeřem nám byl pátý celek ČFL – FK Dobrovice. Po velmi dobrém výkonu jsme zvítězili 3:1 brankami Synka, Novotného a Pavlaty,“ přiblížil závěr herní přípravy vedoucí mužstva Miroslav Kvapil a doplnil také herní pohyby hráčů. V zimní přestávce posílil mužstvo FILIP JAROSZ (28), který přišel z FK Pardubice. V půlce února se do přípravy zapojil také zkušený brankář MAREK ČECH (43), jenž působil v týmech Baník Ostrava, MŠK Žilina, Trnava, Slovan Liberec, Vladivostok, Lokomotiv Moskva, Soči, Viktoria Plzeň, Sparta Praha a indický Delhi Dynamos, a který se podle Kvapila v nejbližších dnech rozhodne, zda sundá z hřebíčku brankářské rukavice.
Mužstvo Přepeř po vzájemné dohodě opustili Ondřej Vlach, Jiří Vokáček a Jaroslav Peškar. „Všem děkujeme za odvedené výkony v dresu Přepeř a přejeme v další fotbalové kariéře mnoho úspěchů,“ dodal jeden z místopředsedů FKP.
Podle dalších informací z klubu se Martin Abraham stal hrajícím trenérem B mužstva. A-tým tak půjde do jara s gólmany Hykou, Majerem, Čechem a Kumprechtem. V poli budou o své stále místo v základu bojovat Michal a Marek Sedláčkové, Nesvadba, Petřík, Vrabec, Petr a Vojtěch Novotní, Pavlata, Jarosz, Vaníček, Synek, Ježek, Vébr, Bína, Schubert, Krasnický, Horáček a Zezulka. „Hrajícím hlavním trenérem i nadále zůstává Josef Petřík mladší, kterému budou dál asistovat Josef Petřík starší a Jan Bednář,“ uzavřel souhrn zpráv vedoucí mužstva Miroslav Kvapil.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

FUTSAL

2. zápas – semifinále
* FUTSAL, divize A: FK Kobylisy Praha – TJ FC Dalmach Turnov 2:4 (1:0). Branky (asistence): 20. Vácha Zdeněk, 35. Báňa Tomáš (Jančík David) – 28. Bangha Marek (Špína Marcel), 29. Randák Matěj, 33. Špína Marcel, 34. Hurt Daniel ŽK: 0 – Hurt Vojtěch ČK: Lovecký Tomáš – 0. TJ FC Dalmach Turnov: Hyka Miroslav, Krejčík Aleš, Hurt Vojtěch, Randák Matěj, Špína Marcel, Šimek Jiří, Bangha Marek, Hurt Daniel, Pařízek Michal.
Turnovský Dalmach vyhrál i 3. března v pražských Kobylisích a stal se prvním finalistou play-off, nejlepší celek základní části otáčel nepříznivé skóre po změně stran, kdy zpřesnil koncovku, roli na obou stranách hrály i pokutové kopy.

1. zápas – semifinále
* FUTSAL, divize A: TJ FC Dalmach Turnov – FK Kobylisy Praha 6:3 (5:0). Branky (asistence): 8. Šimek Jiří (Randák Matěj), 13. Randák Matěj, 15. Kalousek Zdeněk (Randák Matěj), 19. Hurt Daniel, 20. Vítek Pavel (Šimek Jiří), 26. Šimek Jiří (Krejčík Aleš) – 21. Slanina Richard (Doležal Jan), 22. Vácha Zdeněk (Doležal Jan), 36.
TJ FC Dalmach Turnov: Prokopec Petr, Krejčík Aleš, Šimek Jiří, Bangha Marek, Tvrdý Vojtěch, Pařízek Michal, Vítek Pavel, Fedorko Jan, Špína Marcel, Hurt Daniel, Kalousek Zdeněk, Randák Matěj, Hyka Miroslav.
Turnovský Dalmach přehrál 27. února v domácím prostředí pražské Kobylisy, o utkání rozhodl již první poločas, nepřekonatelnou překážkou pro pražské střelce byl domácí brankář Prokopec.
Jiří Šimek, simekjirka00@seznam.cz

FINÁLE PLAY-OFF VE FUTSALU
V pátek 15. března se v hale TJ Turnov ve Skálově ulici uskuteční velký futsalový svátek. Ve finále divize A se střetnou týmy FC Dalmach a Atletico Chomutov. Začátek je ve 20.00 hodin. V případě vítězství se FC Dalmach vrátí po třech letech do druhé nejvyšší futsalové soutěže. Současně se jedná o poslední zápas sezony. Finále se hraje na jeden vítězný zápas. Přijďte domácí podpořit!

HÁZENÁ

* HÁZENÁ, II. liga žen: Loko České Budějovice – TJ Turnov 28:23 (9:11). Sestava (branky): L. Podhajská – D. Jankulíková (7), Š. Gahlerová (4), A. Vítová (4), Ž. Palounková (3), M. A. Marko (2/1), L. Cvrčková (1), D. Hrochová (1), V. Ševrová (1).
V sobotu 2. března zajíždělo družstvo Turnova do Českých Budějovic ke svému prvnímu jarnímu utkání. Jihočešky skončily po podzimní části sezony 2018/2019 se 16 body na 3. místě druholigové tabulky. Turnovský celek přezimoval se 6 body na místě sedmém, a tak o favoritovi zápasu nebylo pochyb. Zvláště, když k utkání odcestovalo pouze 9 turnovských hráček – 5 starších dorostenek a 4 ženy, zatím co v domácí sestavě nastoupily čtyři hráčky, které pravidelně nastupují v prvoligovém týmu Jindřichova Hradce (3 nejlepší střelkyně jihočeského celku a brankářka).
První se do střelecké listiny zapsaly domácí. Turnovanky skórovaly až ve 3. minutě, kdy se jim podařilo srovnat na 1:1. Ačkoli by to asi nikdo nepředpokládal, celý 1. poločas držely turnovské házenkářky s rychlými a sehranými Jihočeškami krok a už nikdo by netipoval, že by hostující družstvo mohlo být od 4. minuty utkání celý 1. poločas ve vedení!
Lepší vstup do 2. poločasu měly domácí hráčky, které do 32. minuty rychlými akcemi dokázaly vyrovnat na 11:11. O dvě minuty později už zase vedly Turnovanky 13:11. Poslední vedení turnovských hráček bylo ve 35. minutě, kdy byl stav na ukazateli 12:14. Pak měly hostující slabší střeleckou i obranou pětiminutovku a domácí se dostaly do vedení 16:14. Ještě do 53. minuty se domácí obávaly o výsledek. Bohužel, některým hráčkám Turnova začaly docházet síly a hodně se chybovalo v pozměněné obraně, kdy byly soupeřky rychlejší a úspěšnější v uvolňování „jedna na jednu“.
V sestavě turnovských žen poprvé nastoupila levoruká Dominika Jankulíková z Liberce, která úspěšně proměnila několik trestných sedmimetrových hodů a devítek. Úspěšné byly střelecky také Šárka Gahlerová a Adéla Koubková.
Družstvo TJ Turnov je v v 11členné tabulce na 8. místě.

V sobotu 9. března nastoupí turnovské družstvo žen v 17.00 proti hráčkám ze západočeského družstva Slavoj Tachov. Ještě před tímto utkáním nastoupí na domácí palubovce také družstvo mladších dorostenek, které hostí od 15.00 hod. hráčky západočeského celku HC Plzeň.
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

VOLEJBAL

* VOLEJBAL, II. liga, ženy: SK Geodézie Česká Třebová – TJ Zikuda Turnov 3:0 (24,15,16). Sestava TJ Turnov: M. Maříková, J. Matějková, P. Vaníčková, T. Kovářová, M. Plocová, J. Krupařová a K. Klejchová (libero) – střídaly M. Hanzlová a V. Bubáková.
V sobotu 2. března zavítaly turnovské volejbalistky na palubovku České Třebové, aby zde sehrály dohrávku 27. a 28. kola. V podzimních domácích utkáních dokázal Turnov zvítězit 3:2 a 3:0. Tentokrát v neúplné sestavě však nedokázal navázat na předchozí výkony a České Třebové podlehl jednoznačně dvakrát 0:3.

* VOLEJBAL, II. liga, ženy: SK Geodézie Česká Třebová – TJ Zikuda Turnov 3:0 (22,21,19). Sestava TJ Turnov: J. Krupařová, T. Kovářová, M. Plocová, P. Vaníčková, M. Maříková, J. Matějková a K. Klejchová (libero) – střídala M. Hanzlová.

Další důležité utkání sehraje TJ Zikuda Turnov na domácí palubovce v sobotu 9. března proti Junioru Brno. Tímto zveme všechny fanoušky, aby nás přišli podpořit v boji o veledůležité ligové body!
Pavel Starý, pavka.staroch@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.