SPORTMIX: FUTSAL, HOKEJ A VOLEJBAL

0

Futsalistům Dalmachu se na hřištích soupeřů stále nedaří, a také v Plzni „dojeli“ na neproměňování šancí. Nevšední způsob reprezentace města Turnova daleko za hranicemi vlasti zvolil realizační tým starších žáků HC Turnov 1931. Turnovské volejbalistky urvaly ve dvojutkání s jabloneckou Bižuterií alespoň bod. To kadetky dostaly „kanára“ od Hronova a čeká je baráž o udržení v I. lize.

FUTSAL

* FUTSAL, II. liga: FC Jerigo 1994 Plzeň – FC Dalmach Turnov 6:1 (3:0). Branka 28. Svoboda, rozhodčí Mollinger a Kresta, diváků 90. Sestava: Prokopec – Krejčík (C), Randák, Šimek, Špína – Bangha, Tvrdý, Svoboda.
V sedmém venkovním utkání sezony si FC Dalmach bohužel připsal už sedmou prohru v řadě a je nadále jediným týmem, který si z palubovek soupeřů nepřivezl ani bod. Tentokrát mu v cestě stál tým Jerigo Plzeň, resp. oba jeho brankáři. Ti se o poločase vystřídali, a až na Svobodův gól z přihrávky Randáka všechny další turnovské šance vychytali. Těch bylo mnohem více než na straně domácích, ale ti je Kristlem, Rousem, Vitoušem, Šebkem a Peknikem na rozdíl od hráčů FCD postupně využili. V 15. minutě jim vlastňákem zvyšujícím na 2:0 navíc ještě „vypomohl“ kapitán hostů Aleš Krejčík.
K dalšímu reparátu zajíždí FC Dalmach v prvním únorovém dni do Ústí nad Labem, kde se utká s lídrem mistrovské tabulky.
Marcel Špína, spinis10@gmail.com

HOKEJ

* LEDNÍ HOKEJ, reprezentace: O minulém víkendu se starší žáci HC Turnov 1931 zúčastnili neobvyklého hokejového výjezdu k našim východním sousedům na Slovensko, konkrétně do historického i hokejového města Trenčína. Ten je totiž rodištěm trenéra Štefana Sigety, který zde s Rosťou Minárikem dohodl utkání s tamní JOKERS HOCKEY ACADEMY.
Narozdíl od jiných běžných hokejových výprav, na něž se jezdí auty, nebo autobusy zvolili mladí turnovští hokejisté dopravu vlakem ČD. Po večerním příjezdu a večeři se tým prošel centrem Trenčína, kde se pak ubytoval v penzionu Panorama s krásným pohledem na nasvícený trenčínský hrad. Druhý den na zimním stadionu MG RINK, který provozuje bývalý profesionální hokejista a vítěz Stanley Cupu Marián Gáborík, už byl připraven výběr borců ze Slovenska i s jedním hráčem z Komety Brno. Mladíci HCT 1931, rovněž s posilou z řad libereckých Bílých Tygrů, se pravidelně po minutách střídali, hra měla neskutečný spád i skvělé tempo a začaly padat první mezinárodní góly.

Společný snímek se slovenskou hokejovou legendou – Mariánem Gáboríkem

Přesun na Slovensko vlakem

* Jokers Hockey Academy – HC Turnov 1931 5:7 a 12:8. Sestava: Adam Šulc, Jan Koubus, Filip Lamač, Adam Sigety, Adam Dubeš, Karel Havlíček, Pavel Podzimek, Ondra Kučírek, Jiří Kolátor, Jaroslav Mencl, Vojtěch Karásek, Marek Šťástka, Adam Cigla, Michal Schejbal.
Po dohodě trenérů se nehrálo do těla, takže se vůbec nevylučovalo! Po odehraných utkáních si hráči z obou týmů navzájem vyměnili suvenýry v podobě puků, přívěsků, triček, čepic apod. Následoval přesun do tělocvičny, kde rozděleni na půlky soupeři poměřili své dovednosti ve florbale a druzí posilovali a cvičili. Přesunem na nedaleký stadion HC Dukla Trenčín pak mladí Turnováci mohli sledovat exhibiční utkání tři na tři v podání legend slovenského hokeje Mariána Gáboríka a Marcela Hossy a jejich All Stars. Překvapení v podobě návštěvy kabiny A týmu trenčínské Dukly bylo předem dohodnuto s Milanem Bartovičem, který tu hraje. Srdečné bylo setkání s panem Radivojevičem starším a jeho synem Brankem, kteří vzali českou výpravu na prohlídku kabiny i zázemí. Po rozloučení s trenčínskými pardály čekalo v penzionu poslední překvapení – osobní návštěva Mariána Gáboríka! Po autogramiádě, debatě a společném focení přišlo poděkování za neskutečnou vstřícnost spolu s přislibem další návštěvy.

Za organizační tým – hlavní trenér Štefan Sigety, asistent trenéra Radek Holán, vedoucí mužstva Jan Kučírek, zdravotnice Judita Lamačová a kustod Miroslav Lamač – zaznamenali dopravní specialista Karel Havlíček a Eva Sigety

Společný snímek obou týmů

VOLEJBAL

* VOLEJBAL, II. liga žen: TJ Zikuda Turnov A – TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou 2:3 (-23, 23, -24, 23, -12). Sestava: Kroupová, Plocová, Krupařová, Maříková, Valová, Bitmanová, libero Zakouřilová, střídala Hořínková.
O několik hráček oslabený Turnov absolvoval se zkušenějším soupeřkami v sobotu 25. ledna v prvním utkání bitvu od začátku až do konce. Bojovností, dobrým útokem a podáním dokázaly jeho hráčky nejen dotáhnout poměrně velkou bodovou ztrátu, ale dokonce poté i odskočit do průběžného vedení. Domácí tak musí mrzet neproměněné šance či zbytečné chyby v úplných koncovkách všech čtyř vyrovnaných setů, nicméně utkání dospělo až do závěrečného tie-breaku. V něm měl mírný náskok Jablonec, navíc v klíčovém momentu neodpískali rozhodčí jasný míč pro Turnov. Po závěru plném emocí nakonec po výhře 15:12 slavily výhru volejbalistky Jablonce.

* TJ Zikuda Turnov A – TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou 1:3 (-19, -22, 18, -17). Sestava: Hořínková, Krupařová, Maříková, Valová, Bitmanová, Kroupová, libero E. Zakouřilová.
V podstatě nulová možnost střídat turnovské hráčky na útočných postech, a na straně Jablonce nástup čerstvých hráček se do dění na hřišti výrazně promítly. Ač se hra moc nelišila, byla přece jen víc pod kontrolou hostů. Těm i přes snahu domácích patřily dva první sety. V tom třetím se Turnov zvedl a odmítl hladkou výhru Jablonce, takže zápas šel do čtvrtého setu. V tom už ovšem turnovským hráčkám opravdu docházely síly…
„Celkový dojem z obou utkání při takto omezené sestavě není špatný. Jsme rádi i za ten bod, který v konečném účtování může sehrát důležitou roli. Při troše štěstí či lepší koncentraci bychom snad mohli z utkání vydolovat i víc, ale takový je sport,“ ví turnovský trenér, jehož svěřenkyně se nacházejí na 8. místě desetičlenné mistrovské tabulky.

O nic líp se v sobotu nevedlo ani turnovským kadetkám. Poslední dvě utkání základní části 1. ligy s VK Hronov prohrály dvakrát 0:3, takže je čeká nadstavbová skupina o udržení soutěže.
Pavel Starý, pavka.staroch@seznam.cz

Druholigové volejbalistky Turnova spolu s trenéry před sobotním zápasem

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.