SPORTMIX: FOTBAL, PADDLEBOARDING A ŽENSKÁ KOPANÁ

0

Už v začátku fotbalového podzimu je jasné, že v Turnově ostrostřelci vždycky byli, jsou a určitě i nadále budou. Na bohatou historii klubu teď navazuje současná generace a jedním z pojítek jsou i jména z řad vystupujících hráčů. Na Jizeře u turnovského podniku JUTA se o víkendu pojede další pohárový závod na vratkých prknech, poháněných dlouhým pádlem. Krom registrovaných borců soutěžících zde o body, je i letošní ročník otevřen také široké sportovní veřejnosti a zváni jsou také diváci. Na start svého mistrovského podzimu už netrpělivě čekají amatérské fotbalistky TJ Čert Fénix. V poslední přípravě v Dolním Bousově hostily divizní Dobré Pole.

* FOTBAL

Gólová Havelparáda
Kořením fotbalu jsou odjakživa branky, o tom žádná. Kanonýři bývají vyvažováni zlatem, ovšem ve fotbalovém „podzámčí“ je to spíš jenom na (čestné) uznání. V každém případě je chvályhodné, že v řadách FK Turnov minimálně dva takoví kuchtíci milující ostrou stravu jsou. Další pikantní příchutí je stejné příjmení obou turnovských plejerů.
V divizním áčku je jednoznačným střeleckým lídrem Petr Havel, vzhledem k rodinné posloupnosti a jen pro upřesnění, ten nejmladší. Dlouho koketoval také s hokejem, ale nakonec to u něj vyhrál nejpopulárnější sport na světě, a pro Turnov jenom dobře. „Mladej Havlis“ se s tím a se soupeři vůbec nemaže a po čtyřech kolech divizní skupiny B je v čele kanonýrů s pěti trefami do černého, což je bezesporu slušnou vizitkou! Druhý Patrik Žitka (Velké Hamry) a třetí expřepeřský Vojtěch Hadaščok (nyní Liberec) mají oba o gól méně. Mnohem méně asi trenéra FK Turnov Tomáše Noska těší, že dalšími turnovským střelci v pořadí jsou až 44. kapitán Tomáš Beníšek a 50. Luboš Petržilka, oba s jedním úspěchem, a to ještě díky „Penaltyho“ kopu. Další útočníky Turnova byste ve statistikách hledali marně!
Ve znovurozjetém béčku řádí pro změnu Tomáš Havel. V loňské sezoně byl králem okresního přeboru, když se dostal až k půlce třetí desítky gólů. Letos se před něj dostal zatím pouze David Preissler z FK Košťálov / Libštát, jenž se ve dvou odehraných zápasech trefil pokaždé třikrát. To turnovský T. Havel si svých prozatímních pět „složil“ ze čtyř zářezů proti Mříčné a jednou se trefil při domácím utkání s Horkou. Vše může už tuto sobotu změnit duel Turnova B na hřišti v Zálesní Lhotě a v neděli pak samozřejmě také divizní mač A-týmu se Dvorem Králové.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

* PADLLEBOARDING

Český pohár 2022
O prvním zářijovém víkendu bude loděnice v turnovské Palackého ulici hostit pohárový závod 12 MILES SUP RACE. V sobotu 3. 9. se v kategoriích Open, hobby, junioři a děti pojede sprint. Na pořadu bude též technická race. Okruh v délce cca 350 – 400 m pojedou děti jednou, „hobbysté“ a junioři si dají ještě jedno kolo navíc, open čeká okruhů 5!
Hlavním programem neděle bude Long distance, v níž závodníky z řad hobby a dětí čeká trasa po hladině Jizery v délce 3,2 km, open pak trojnásobek, tedy 9,6 km. „Závodí se dle pravidel ČFSUP a na vlastní nebezpečí. Podmínkou je, aby startující byli dobrými plavci,“ upozorňují pořadatelé z Canoe Kayak Clubu Turnov. Přihlášky a startovné na tento populární podnik je možné podat a zaplatit až na místě.
Bližší informace zájemcům podá Jiří Matějec na telefonu 736 769 446 nebo je získáte na adrese: www.kanoistikaturnov.cz. Každý den začíná program v 8.30 hodin, tak přijďte včas. Kdo se na prkno neodváží, může si atraktivní podívanou vychutnat třeba z břehů nebo přímo z mostu přes Jizeru. Časy jednotlivých závodů najdete na plakátech či stránkách pořadatele.
Jiří Válek, Valas.Jirka@seznam.cz

* ŽENSKÁ KOPANÁ

Letní příprava
Po jediném tréninku ve sportovním areálu v Rohatsku se k prvnímu přípravnému utkání postavily fotbalové čertice v nedalekém Dolním Bousově, kde byly sparing-partnerkami diviznímu ženskému týmu ze středočeského kraje, který tu pobýval na letním soustředění.

TJ Čert Fénix – Dobré Pole 1:6 (0:3). Branka 58. Žižková, rozhodčí Fridrich, ŽK 0:0, diváků 24. Sestava: Macounová – V. Runčíková, M. Runčíková, Tvarohová, Fabianová – Jindrová, Žižková, Doubková, Schmidtová – Klabanová, Jeriová, střídala Míčová.
Domácí hráčky zvyklé na svůj herní systém 1 + 8 se na obrovské hrací ploše i v jedenácti chvílemi ztrácely, nicméně dlouho odolávaly větším herním zkušenostem svých soupeřek. Rozdíl mezi natrénovanými jednotkami se postupně začal projevovat a čertice se čím dál častěji dopouštěly ať už taktických či individuálních chyb, které Dobré Pole díky svému přece jen početnějšímu kádru nemilosrdně trestalo. „V předvečer zápasu mně přišly tři omluvenky, takže jsme na střídání neměli nikoho, a až později dorazila Míčová. Ve hře jsme tak měli chvílemi i tři žákyně, což samozřejmě na kvalitu hostů nemohlo stačit. Upřímně jsme to čekali mnohem horší, takže i přes prohru musíme holky pochválit za bojovnost,“ prohlásil za realizační tým manažer Jan Štol. Jeho slova mířila hlavně na jedinou vstřelenou branku, kdy čestného úspěchu dosáhla po parádní kombinační akci na tři doteky za velkého potlesku hloučku skalních příznivců domácí Michaela Žižková. I přes zjevnou únavu se fotbalistky Fénixu dostaly především rychlonohou Schmidtovou do slibných příležitostí, ale těm chybělo správné provedení finální fáze.
Po něco málo trénincích a volném prvním kole začne mistrovský podzim Holčiny Cupu 2022 – 2023 pro vicemistra zápasem ve Velké Lečici v sobotu 10. září. Přestože se tým dává po letní pauze opět dohromady, pokud máte zájem stát se členkou tohoto žensko-dívčího fotbalového uskupení, stačí se jen ozvat přes kontakty na FB stránkách oddílu, kde zájemkyně naleznou i ostatní informace. Jejich věk rozhodně nerozhoduje, vítána je každá!
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.