SPORTMIX: FLORBAL, FUTSAL, KICKBOX, LEDNÍ HOKEJ A ŽENSKÁ KOPANÁ

0

Turnovské florbalistky si ze severu Čech přivezly dvojitý nášup a doma se zrovna „dvakrát“ nedařilo ani mužům. Výsledkové střídavě oblačno měli kolem děravého míčku také mládežníci TJ Turnov. Futsalisté FC Dalmach doma hostili cizinci nabitou BOCA Juniors. Petr Kazda a syn na světovém poháru v Rakousku ukázali, jak je důležité míti Filipa (Vertešiho). Vzhledem k odloženému derby s Lomnicí v Turnově pokračovaly dalším kolem pouze soutěže amatérského ledního hokeje. Fotbalistky TJ Čert Fénix přezimují po skvělém podzimu na pozici vicemistryň o pouhý bod za vedoucími čechtickými Panterkami.

FLORBAL

1. liga, ženy

SK Bivojky Litvínov – TJ Turnov 9:5 (3:3, 4:0, 2:2). Branky a asistence 1. Vacíková, 8. Štěpánková (Brabcová L.), 11. Brabcová L. (Koubková), 50. Bittnerová, 52. Veselá Š. (Brabcová L.). Sestava: Hassová – Koubková, Fišerová, Vacíková, Veselá Š., Štěpánková E., Bittnerová, Brabcová L., Vlková, Veselá L.
Ve smutném počtu 1 + 8 šly do obou duelů Turnovanky. To soupeřky byly připraveny ve dvou či třech pětkách a jednoznačně určovaly tempo. Do sobotního zápasu proto nenastoupily „namotivovaně“, ale i tak první třetina skončila nerozhodně. Druhá však rozhodla celý zápas pro Litvínov. Turnovské hráčky zaspaly a nebyly schopné udržet míček, natož skórovat. Byť v poslední části hry znovu zapnuly a začaly bojovat, s konečným výsledkem už nešlo nic udělat, protože nebyly schopné zakončit gólem ani jasné šance.

Florbal Chomutov – TJ Turnov 18:0 (6:0, 6:0, 6:0). Sestava: Hassová – Koubková, Fišerová, Vacíková, Veselá Š., Štěpáková E., Bittnerová, Brabcová L., Vlková.
V neděli bohužel nedošlo ke změně. Turnov domácím všechny tři mistrovské body naservíroval doslova jako na zlatém podnosu. Chomutovské hráčky ty hostující jasně přehrávaly a bylo vidět, který tým si zaslouží vyhrát. V zápase nepřišla snad jediná světlá chvilka Turnova. Jeho reprezentantky nechodily do soubojů, a ani do útoku na 100 % a jejich manko postupně narůstalo až do téměř ostudné výše.

* Národní liga mužů

TJ Turnov – Panthers Praha 4:8 (1:3, 3:2, 0:3). Branky a asistence 20. Maršík, 24. Slavata (vlastní), 31. Nezdara (Hlavnička), 38. Matěcha. Sestava: Suchomel (Král) – Havlín, Jiránek, Matěcha, Janoušek J., Pohl – Ptáčník, Švitorka, Hejduk E., Šmída J., Maršík – Primásek, Mellan, Šmída O., Bursa, Hlavnička, Nezdara.
Proti Pantherům podali domácí poměrně dobrý výkon, za který se nemusí stydět. Soupeř byl velice kvalitní a nepřipustil žádné překvapení. Hosté otevřeli skóre v 7. minutě po menším zmatku v obraně TJT. To by ale ještě nebylo tak hrozné, kdyby chvíli na to nepřišlo vyloučení a soupeřova další branka, na kterou hned navázala třetí, a to bezprostředně po vhazování. Ještě před přestávkou vrátil Turnovské do zápasu Lukáš Maršík, letošní kometa na střeleckém nebi. Ve druhé části měli domácí více ze hry, a dokonce se díky dalšímu navrátilci do sestavy – Nezdarovi, dokázali dotáhnout na rozdíl jediné branky. Ve třetí třetině ovšem soupeř znovu prokázal svoji kvalitu, přidal další dva góly a třetím do prázdné branky pečetil výhru.

* Přehled mládežnických výsledků
Ve 2. juniorské lize TJ Turnov padl s SC Podještědí Český Dub 9:8, aby poté podlehl BC Liberec B 4:5. V lize se nedařilo ani starším žákům. S FBC DDM Kati Kadaň prohráli 5:7, s SK Bivoj Litvínov 4:5 a Florbal Jablonec blue je porazil těsně 3:2. Jabloneckému celku to v Liberecké lize vysokou výhrou 15:1 vrátili turnovští elévové, kteří však nestačili na SCC Semily Lions 8:7 a nad jejich síly byli i Crazíci FBC Liberec Pink – 6:16. Liga mladších žákyň přinesla TJT výhru 5:6 nad Florbal Chomutov, remízu s FBK Wings Most 6:6 a vítězství nad Mocnými Tuleni z Podbořan 12:1.
František Záleský, zaleskyfrantisek@seznam.cz

FUTSAL

* 2. liga, muži
FC Dalmach Turnov – BOCA Juniors Krupka 3:9 (2:3). Branky 2., 12. a 38. Novák, rozhodčí Nešněra a Kolbaba, ŽK 2:2, diváků 95. Sestava: Filla – Šimek, Bangha, Krejčík, Bakeš, Novák, Randák, Špína, Mencl J., Kratochvíl, Perger, Falkenberg, Prokopec.
V dalším druholigovém zápase Turnovští přivítali na palubovce sportovního centra velmi atraktivního soupeře, na jehož soupisce je řada cizinců a jehož hlavní ambicí je postup do nejvyšší futsalové soutěže. Dalmach po prvním poločase držel s futsalově lepším soupeřem krok. Hlavně díky bojovnosti, zodpovědnému bránění a hezkým gólům Nováka prohrával jenom o jednu branku. Vedení zajistil domácím už ve 2. minutě právě Novák, ale za hosty hned v té další vyrovnal Gansukh. V 11. minutě strhnul vedení na stranu favorizovaných hostů Freitas, ale Novák o minutu později vyrovnal svým druhým přesným zásahem v duelu. Bohužel v té samé minutě se trefil i Goes a rozhodl první dějství pro Krupku.
Začátek druhého poločasu už domácím tak dobře nevyšel a rychlé dva góly Taverny, Tavarese, druhé trefy Gansukha a Freitase prakticky rozhodly o výsledku utkání. Obzvlášť 38. minuta byla oboustranně plodná, protože se v ní trefili jak již zmíněný Freitas, tak i jeho spoluhráč Cibrik. Za domácí v ní ještě zkompletoval svůj hattrick Novák, který však už jenom snížil. Vyrovnaný tak byl zápas jen na žluté karty, které v dresu FCD viděli Šimek a Randák, a za Juniors Taverna s Viktorem.
Marcel Špína, spinis10@gmail.com

KICKBOX

* Světový pohár
Počátkem listopadu se v rakouském Bregenzu konal Světový pohár v kickboxu, který pořádala federace WKU. Turnov tu reprezentovala minivýprava ve složení Petr Kazda, jeho syn Tommy Kazda a Filip Verteši. „Náš tým doplnila ještě tlumočnice Zuzka Šebestová, za což jí patří velké díky,“ doplnil šéf mise. Po pátečním večerním vážení začal v sobotu od 11.00 hodin samotný turnaj. Benjamínek Tommy Kazda (9!) startoval ve dvou kategoriích. Ve váze do 30 kg vyhrál jak light-contact, tak také kick-light! „Tommy odboxoval asi svůj nejlepší turnaj. Absolvoval celkem pět zápasů, jeden zápas ukončil rozhodčí asi po třiceti vteřinách pro jeho naprostou převahu,“ dmul se oprávněnou pýchou Petr Kazda, otec a trenér v jedné osobě. Oběma pak tou nejcennější odměnou za ohromnou tréninkovou dřinu byl pás pro vítěze Světového poháru! Letos už šlo o tři mezinárodní turnaje a Kazda junior z toho dva dokázal vyhrát!

Ve váze do 65 kg se představil další člen turnovského Impactu Filip Verteši, jenž ve svých 17 letech absolvoval svůj druhý mezinárodní turnaj a po velmi dobrém výkonu vybojoval výborné druhé a třetí místo. K tomu mu hned na místě vedle spolubojovníků pogratuloval i kouč Petr Kazda. Ani on nevyšel naprázdno a ve váhové kategorii do 85 kg si mezi muži vybojoval zlatou medaili, a tím i ve 46 letech svůj první pás pro vítěze turnaje! A aby toho nebylo málo, k tomu přidal ještě stříbro. „Turnaj byl perfektní i po organizační stránce. Společně s námi se ho účastnil také kolega Petr Václavík z Mostu se svým týmem. Dokonce byl mým sekundantem v ringu, za což mu tímto ještě jednou moc děkuji,“ ukončil svůj report Per Kazda, jenž si v Rakousku připsal už svůj 148. duel. Na turnaji měl stejně zápasů jako jeho syn Tommy, ale na rozdíl od něj jeden z nich prohrál. Je už pomalu na čase se začít ptát, zda a kdy žák předčí svého učitele!?
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

LEDNÍ HOKEJ

* TAH / TURNOVSKÝ AMATÉRSKÝ HOKEJ

Na Zimním stadionu Ludvíka Koška pokračovalo čtyřmi zápasy další kolo základní části 18. ročníku. V sobotu Modřišice úspěšně složily reparát, tentokrát proti Raptorům. Zdrcující výhru si připsal HC MBQ v zápase proti HC Všeň Pojizeří, který je letos v herní krizi. Troskovický gólman Novotný byl zaslouženě vyhlášen nejlepším hráčem, když čelil neuvěřitelným 65 střelám soupeře!

HC Modřišice – Black Hawks 3:8 (2:2, 0:3, 1:3). Branky 8. Vaníček, 20. Pecka, 50. Šnajdr – 9. Srb, 18. a 56. Pala, 27. Nováček, 28. a 55. Kujan, 31. Peukert, 55. Kujan, 55. Vaníček, 56. Pala, střely 35:50, vyloučení 5:2, využití 0:2. Nejlepší hráči: Jiránek – Kujan.
HCM: Sztymon – Holán L., Jiránek, Knížek, Krouza, Marek J., Marek T., Pecka, Pelda, Šnajdr, Vaníček.
BH: Péč – Bartoň, Bříza, Feštr, Frančík, Jelínek, Kujan, Nováček, Novák, Novotný, Pala, Peukert, Srb, Štěpánek, Vaníček.

HC Raptoři Turnov – HC Modřišice 5:11 (0:3, 2:6, 3:2). Branky 6., 29., 32. a 60. Pecka, 15., 18., 28., 34. a 34. Pekárek, 25. Holán, 48. Marušinec (Pekárek), 60. Pecka (Marušinec) – 23. Vavřich, 26., 50. a 54. Medek, 42. Špinka, střely 42:43, vyloučení 3:6, využití 1:0. Nejlepší hráči: Medek – Holán L.
Raptoři: Podzimek – Buček, Fiala, Hašek, Hořínek, Hurdálek, Kestner, Koňák, Kravec, Medek, Roubíček, Sigety, Špinka, Vavřich, Zajgler.
HCM: Sztymon – Holán L., Hudeček, Jiránek, Knížek, Krouza, Marek, Marušinec, Marek, Pecka,
Pekárek, Pelda, Perger.

HC Všeň Pojizeří – HC MBQ 0:14 (0:4, 0:6, 0:4). Branky 1. Jirman, 12. a 37. Matoušek, 12., 33. a 56. Lukač, 16., 38. a 39. Nosek P., 23. Petr, 29. Verner, 44. Havel, 49. Jirman, 50. Nosek K., 56. Lukač, střely 28:51, vyloučení 3:2, využití 0:2. Nejlepší hráči: Procházka – Lukač.
V P: Procházka – Fanta, Hofman, Ječný, Nevlida, Pařízek J., Pařízek Z., Patočka, Svoboda,
Šťastný, Šulc.
MBQ: Braborec – Havel, Jirman, Kubán, Lukač, Matoušek, Nosek K., Nosek P., Petr, Verner.

HC Performers Turnov – HC Troskovice 9:3 (1:0, 5:0, 3:3). Branky 12. Laurin, 21., 30. a 49. Adam, 22. Štryncl, 25. Mokrý, 39. Kolomazník, 58. Černohouz, 60. Sýkora – 41. Vondráček, 55. Ševčík, 59. Vondrák, střely 65:27, vyloučení 1:3, využití 1:0. Nejlepší hráči: Kolomazník – Novotný.
Performers: Tyl – Adam, Černohouz, Janoušek, Kolomazník, Kopecký, Kopal, Kučírek, Laurin,
Mokrý, Sýkora, Štryncl, Zonyga.
Troskovice: Novotný – Basík, Hejduk, Jágl, Kurilla, Machačný, Miksa, Srba, Ševčík, Štěpánek, Vařejčko, Vondráček, Vondrák.

1. HC Performers 6 5 0 1 47:22 10
2. HC Modřišice 6 4 0 2 42:29 8
3. Raptoři Turnov 7 4 0 3 43:32 8
4. HC MBQ 5 3 1 1 35:22 7
5. Black Hawks 5 3 0 2 36:24 6
6. HC Troskovice 6 1 1 4 27:44 3
7. Neřízený střely 3 1 0 2 11:23 2
8. Všeň Pojizeří 6 0 0 6 15:60 0

Příští utkání: PÁ 19. 11. Black Hawks – Performers (21.45), SO 20. 11. MBQ – Neřízený střely (18.15),
SO 20. 11. Troskovice – Všeň Pojizeří (20.30).

* TURNOVSKÁ NEREGI HOKEJOVÁ LIGA
Vorvani se rozešli smírně s líšenskými Draky a body si rozdělili. Hrozen upravil skóre čestným úspěchem až v poslední minutě, to Svijany jasně dominovaly. Pěnčín v duelu s Dolním Bousovem rozhodl už v první desetiminutovce, takže Bousov na své první body stále čeká.

* HC Vorvani – HC Draci Líšný 5:5 (4:0, 1:2, 0:3). Branky 4. Purm, 6. Hakl, 16. Kudrna, 19. Bureš, 32. Opočenský – 36. Nechanický, 38. Štalmach, 45. Chvosta, 48. Nájemník, 49. Hujer, střely 41:52, vyloučení 4:4, využití 1:1.
HCV: Boubela – Andrš, Bureš, Dupal, Franc, Hakl, Harasim, Hric, Kudrna, Opočenský, Purm,
Šrýtr, Váňa, Wojciechowski.
Líšný: Střecha – Beran, Blažej, Florián, Hujer, Chvosta, Nájemník, Nechanický, Öszi, Štalmach,
Vančura.

* HC Modrej Hrozen – HC Svijany 1:9 (0:2, 0:2, 1:5). Branky 60. Pilát – 9. France, 10. a 42. Dušička, 23. Malý, 36., 42., 47., 49., 51. a 57. Kačírek, střely 36:53, vyloučení 5:2, využití 0:3.
MH: Novák – Bobek, Jetmar, Pilát, Psota, Rudolf, Trtík, Vlk, Vrátný, Zídek, Žďárský.
HCS: Kašpar – Buchar, Dušička, France, Groh, Kačírek, Malý, Stantejský, Stefanov, Vágenknecht.

* HC Pěnčín – HC Dolní Bousov 6:3 (4:0, 1:2, 1:1). Branky 2. a 6. Mařan, 6. Kušnír, 12. a 58. Knížek, 35. Zapletal – 31. Václav, 34. Šimek, 47. Stehlík, střely 53:43, vyloučení 7:6, využití 2:1.
HCP: Musílek – Knížek, Kušnír, Kutěj, Lamač, Mařan, Menšík, Pitel, Sluka, Štěp, Taibr, Zahradník,
Zákoutský, Zapletal.
MH: Ráček – Anděl, Keltyčka, Kollátor, Planý, Stehlík, Svoboda, Svoboda, Šimek, Štros,
Vodháněl.

1. Sokol Turnov 4 4 0 0 37:18 8
2. HC Svijany 4 4 0 0 29:14 8
3. HC Pěnčín 5 3 0 2 28:22 6
4. Modrý Hrozen 6 3 0 3 32:33 6
5. HC Gasservis 4 3 0 1 39:22 6
6. Draci Líšný 4 0 1 3 21:44 1
7. HC Vorvani 5 0 1 4 18:41 1
8. Dolní Bousov 4 0 0 4 14:24 0

Příští utkání: PÁ 18.11. Sokol Turnov – HC Gasservis (19.45), SO 20. 11. D. Bousov – Svijany (16.00),
NE 21. 11. Líšný – Pěnčín (19.30).

Další aktuální informace a výsledky na facebooku: TAH / Turnovský Amatérský Hokej.
Milan Cerha, MilanCerha@seznam.cz

ŽENSKÁ KOPANÁ

* Holčiny CUP 2021 – 2020

2. TJ Čert Fénix 8 6 0 2 15:5 18 / Celkem šest výher a pouhé dvě prohry při vysoce aktivním skóre mají na svém podzimním kontě fotbalistky regionálního ženského celku. Ten je složen z fotbalistek čtyř okresů – Jablonec, Liberec, Semily a Mladoboleslavsko, a svá domácí utkání hraje na společném hřišti Března a Židněvse. V osmi zápasech se v brance vystřídaly hned čtyři gólmanky. Soutěž rozjela mladičká Veronika Tůmová, která inkasovala při domácí výhře nad strašnickým Unionem 2:1. Tereza Hanušová si pak připsala dvě nuly s Lečicemi a jedinou prohru s Čechticemi – 1:0. Martina Tvarohová hájila tyče čertic třikrát s dvěma čistými konty, když to nevyšlo pouze v Krásné Hoře. Nulu si při svém debutu vychytala v posledním utkání také novicka Markéta Lindrová, když v němž čertice jako jediné (!) porazily čechtické panterky 2:0. Do všech osmi zápasů podzimu nastoupila zkušená stoperka Mária Eder Hroncová, kterou s jedním zápasovým mankem doplňovaly hlavně Lucka Honzíková a Marie Ščuková. Menší, ale o to důležitější minutáž, měly Míša Třísková, Verča Runčíková a Lucka Fabiánová. Prakticky ve stejném složení Žižková – Janečková – Schmidtová nastupovala do každého zápasu záložní řada, kde alternovaly ještě talentovaná Bartošová, Vrbová a Eva Horáková. Na hrotu se s „odpočinkovou“ podporou mladičké Terezy Klabanové pohybovala Franziska Pradella, která i přes jedinou absenci stihla vstřelit nejvíc gólů svého týmu – 7, tedy celou polovinu! Střelecky jí sekundovaly hlavně Tery Schmidtová a Týna Janečková, které přispěly každá dvěmi brankami. Po jedné trefě se do účetní knihy na stranu Má dáti – DAL zapsali Míša Žižková, Jenifer Bartošová a Kristýna Vrbová, což je oproti střelecké minulosti čertic opravdu dobrá zpráva. Jeden gól si zmatené soupeřky z Schönebergu vstřelily samy.
Pokud to současná situace dovolí, ještě před vánoční pauzou by fotbalové čertice měly absolvovat tzv. dokopnou s hudbou, když na sobotu 27. 11. je přihlášen halový turnaj, pořádaný Unionem Strašnice. Účast tady vedle nich a pořadatelského týmu již přislíbily Krásná Hora, Velká Lečice a Měchenice. V poslední dohrávce podzimu Krásná Hora přetlačila Velkou Lečici 1:0, takže tabulka má následnou podobu.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

1. DFC Panterky Čechtice 8 5 2 1 20:6 19
2. TJ Čert Fénix 8 6 0 2 15:5 18
3. FK Krásná Hora n/V 8 3 2 3 10:8 11
4. FC Union Strašnice 8 2 2 4 9:15 9
5. SK Velká Lečice 8 0 2 6 2:22 3

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.