SPORTMIX: BASKETBAL, FUTSAL, KICKBOX A VOLEJBAL

0

Basketbalisté TJ Turnov mají za sebou úspěšné čtvrtfinále play-off východočeské ligy. V základní skupině soutěže se umístili na 4. místě, a tak ve vyřazovací části narazili na pátý tým z Hořic, s nímž sehráli dramatické dvojutkání. V hale sportovního centra ve Skálově ulici proběhl ve středu 24. dubna turnaj středních škol ve futsale. Z vítězství se nakonec radovali studenti ze Semil. Kazdův tým kickboxerů opět řádil, tentokrát ve Skotsku. V pátek 19. dubna zavítali maloskalští volejbalisté na půdu nejvzdálenějšího soupeře z průběhu celé sezony, vítěze druholigové skupiny C, družstva Kojetína. Po téměř pětihodinové cestě nepříliš svěží Skaláci odehráli rozlučkový zápas s letošní sezonou.

BASKETBAL
* Čtvrtfinále play-off východočeské ligy

TJ Jiskra Hořice – TJ Turnov 62:57 (18:16, 28:28, 41:45). Body: Jiříček J. 14, Jeníček J. 12, Krejčí O. 10, Jeníček L. 10, Klajl J. 5, Mojsl A. 4, Vích L. 2, Holub O., Kameník K., Špetlík O., Valšík M., Kučera P.
V sobotním utkání v Hořicích se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a v závěru byli hořičtí hráči odskočeni na rozdíl deseti bodů. Celkem vydařenou koncovkou se však Turnovští přiblížili na konečný rozdíl pěti bodů, což se nakonec ukázalo jako klíčové. V nedělním utkání tak potřebovali na domácí palubovce vyhrát alespoň o šest bodů, aby smazali manko z prohry a postoupili dále.

TJ Turnov – TJ Jiskra Hořice 95:89 (24:17, 50:43, 70:61). Body: Jiříček J. 27, Kořínek Š. 22, Nejedlo J. 18, Klajl J. 9, Krejčí O. 6, Mojsl A. 5, Kučera P. 5, Vlasák M. 3, Špetlík O., Jeníček L., Jeníček J., Holub O.
Slušně zaplněná hala TJ ve Skálově ulici viděla velmi bojovné a vypjaté utkání, tak jak už to v play-off bývá. Duel byl vyrovnaný až do koncovky, nic pro fanoušky se slabšími nervy. Do poslední minuty šli Turnovští s dvoubodovým náskokem a potřebovali tak dát ještě čtyři body. Ty nejdříve zařídil dvěma proměněnými trestnými hody Honza Klajl a následně po faulu rovněž z čáry šestky Kuba Nejedlo. Rozdíl se tak dostal na potřebných šest bodů. Hořičtí hráči ve zbylých sekundách neproměnili dva střelecké pokusy a turnovští basketbalisté si tak vybojovali postup nejtěsnějším možným rozdílem o jediný bod!

Za dva týdny se Turnovští utkají v semifinále s týmem z Náchoda. Utkání se odehraje v Chrudimi, která jakožto vítěz základní části bude hostit závěrečný turnaj čtyř nejlepších týmů soutěže – Final Four.
Antonín Mojsl, t.mojsl@seznam.cz

FUTSAL
* Turnaj středních škol

Opět po roce pořádala největší turnovská střední škola OAHŠ a SOŠ Turnov turnaj pro studenty středních škol ze semilského okresu. Pořádající organizace vyslala do klání dokonce dva týmy, a to chlapce z budovy Alešova, resp. Zborovská. Z dalších tradičních účastníků zmiňme ještě tým turnovského gymnázia či reprezentanty turnovské „zdrávky“. Z podhůří dorazilo na středoškolské klání ISŠ Vysoké nad Jizerou, jilemnické gymnázium a SŠ z Lomnice nad Popelkou. Pozvání na turnaj přijal také letitý účastník SŠ Semily. V dresech všech týmů se objevila mj. také celá řada hráčů regionálních klubů, takže na palubovce byla k vidění slušná fotbalová kvalita a spousta pohledných akcí s krásnými góly.

Účast ve finále si po urputných bojích v základních skupinách a po úspěšném zdolání semifinálového soupeře zajistily týmy SŠ Semily a Gymnázium Turnov. Finálové klání se hrálo ve svižném tempu a bez většího taktizování. Jako prvnímu se podařilo dostat míč do branky soupeře Jodasovi ze semilské střední školy. U jednoho gólu to však neskončilo a Semilští se mohli po trefě Kurfiřta radovat podruhé. A protože do konce utkání zaplněné hlediště už žádný gól nevidělo, titul okresního šampiona ve futsale zaslouženě získal tým z okresního města. Pořadatelský tým z „Alešovky“ dosáhl na bronz.

Rozhodčími turnaje byli hráč divizního FK Turnov Josh Marek a David Parsi z FK Sedmihorky. Všechna turnajová utkání odřídili ve chvílemi velice bouřlivém prostředí s náležitým přehledem a citem pro hru, čímž se výrazně podíleli na fair play atmosféře, která tuto sportovní akci opanovala.
Karel Vodrážka ml., Zuzana Vlčková

Konečné turnajové pořadí:
1. Střední škola Semily
2. Gymnázium Turnov
3. OAHŠ a SOŠ Turnov (Alešova)
4. Střední zdravotnická škola Turnov
5. Gymnázium SOŠ a SZŠ Jilemnice
6. OAHŠ a SOŠ Turnov (Zborovská)
7. ISŠ Vysoké nad Jizerou
8. SŠ Lomnice nad Popelkou

KICKBOX
* Skotsko – DUNDEE OPEN

V sobotu 20. dubna ráno proběhlo vážení účastníků a v ten den i samostatný turnaj WKA. „V pátek jsme přiletěli do Edinburghu a autem se dostali do městečka DUNDEE. Ještě večer jsem já i s holkama museli shazovat, abychom se vešli do požadované váhy,“ přiblížil po dlouhé cestě tam i zpátky šéf turnovské minivýpravy Petr Kazda.
Jeho syn Tommy v kategorii -37 kg startoval v plném kontaktu – boxu a low kick. V obou disciplínách vybojoval stříbrnou medaili, přičemž většina jeho soupeřů v kategorii 12 – 13 let byla o rok a půl starší, a to je u těchto mladičkých závodníků hodně znát. Maky Burešové pořadatelé spojili její váhu (-60kg) s vyšší váhovou kategorií, ale přesto vybojovala v boxu na tatami velmi pěkné 2. místo. „Vinou organizátorů tak startovala pouze v jedné kategorii, ale naštěstí je ještě hodně mladá a vynahradí si to určitě příště, kdy nás čeká mistrovství světa,“ připojil se smíchem a s jistým nadhledem její trenér. Na tatami boxovala ve své kategorii -65 kg také jeho další svěřenkyně Markéta Brožová, která ji vyhrála a brala zlatou medaili! V light-contactu ji posunuli do váhy -70kg, kde ve vyrovnaném finále prohrála po boji s domácí Skotkou.
Vedle koučování svých oveček naskočil do mezinárodního klání také Petr Kazda, a to do kategorie -85kg mužů. V kick-lightu zvítězil, a v boxu na tatami přidal ještě stříbro, když až ve finále prohrál s reprezentantem Lotyšska. „Většina soupeřů tam měla rodiče mladší než jsem já, takže určitě žádná ostuda,“ pral se s poněkud rozporuplnými pocity v sobě legendární veterán v rukavicích. Také díky tomuto turnaji se dostal na úctyhodnou metu přes 180 úspěšných zápasů v kariéře, a jak doufá, snad společně se svým následníkem Tommym a „svýma“ holkama nějaký ten zápas a medaili v blízké budoucnosti ještě přidá.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

VOLEJBAL
* Kvalifikace o 1. ligu

Přestože šance na postup do vyšší soutěže byly už jenom v teoretické rovině, motivací Maloskalských byla touha připsat si aspoň čestný bod do tabulky. Jako již tradičně v celé kvalifikaci i tentokrát hostující tým počítal absentující hráče ve velkém. Jmenovitě chyběli smečaři Chum, Holubec a Hořák, blokař Kinský a libero Folprecht.

Sokol Kojetín – VK Malá Skála 3:0 (20, 17, 19). Sestava: Preisler, Anděl, Mařík, Zeman, Macháč, Kovář a libero Bukovjan, střídali Novák a Pastuch.

Samotný zápas se od začátku vyvíjel vcelku vyrovnaně až do poloviny prvního setu, kdy se domácímu týmu, hnanému skvělou atmosférou v zaplněné hale, podařilo odskočit do několikabodového trháku a výhru v prvním setu si již v klidu pohlídal. Domácí se dostali na koně, naopak na Skalské hráče padla deka a zřejmě i vlivem dlouhé a vyčerpávající sezóny již nebyl dostatek sil na větší odpor. Hře chyběla větší bojovnost a domácí tým, hrající s krásnou lehkostí, si bez problémů dokráčel pro vítězství 3:0 a jeho hráči mohli začít s oslavami postupu do 1. ligy.
„I přes neúspěch v kvalifikaci máme za sebou historicky nejúspěšnější sezonu, kdy se nám podařilo vyhrát svou skupinu druhé ligy. Děkujeme všem fanouškům, sponzorům a přátelům našeho klubu za skvělou podporu a v příští sezoně se pokusíme navázat na výkony z té letošní,“ zhodnotil právě skončený mistrovský ročník 2023 – 2024 smečař a autor tohoto příspěvku David Macháč.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.