SPORT: OD FOTBALU PO VOLEJBAL

0

Dnešní sportovní ohlédnutí začínáme fotbalem, a sice velmi slušným úspěchem fotbalových nadějí Turnova. Ti po nedávném úspěchu v Itálii vyhráli i mezinárodní turnaj v Lomnici nad Popelkou, a tak se zdá, že o fotbalový dorost Turnova je postaráno. Na novou sezonu se připravují také turnovské fotbalistky. Futsalisté FC Dalmach doma přivítali lídra tabulky II. ligy z Hradce Králové a ve vyrovnaném souboji mu nakonec podlehli, nedařilo se turnovským volejbalistům v zápase s týmem Pragy, naopak volejbalisté Malé Skály porazili Chabařovice!

FOTBAL

TURNOVU VYRŮSTÁ SILNÝ ROČNÍK FOTBALISTŮ

Po nedávném úspěchu v Itálii a vítězství na mezinárodním žákovském turnaji v Lomnici nad Popelkou, potvrdili svěřenci trenérů J. Žďárského a V. Kalouse svou sílu též na halovém turnaji v Semilech. Mezi deseti celky rozdělenými do dvou skupin si mladí fotbalisté FK Pěnčín-Turnov počínali více než suverénně a díky výhrám v základní skupině nad Martinicemi 8:0, tradičním rivalem ze Semil 7:2, Bozkovem 5:0 a Vratislavicemi 5:1 se prostříleli až do finálových bojů turnaje. Po semifinálové výhře nad Rovenskem pod Troskami je v utkání dne čekal Trutnov. Ani ten však nedokázal Turnovu vzdorovat. Modrobílí borci vyhráli 4:1 a mohli slavit. Jejich útočník Polyak si navíc odnesl titul nejlepšího střelce klání.
„Obyčejně jezdíme na turnaje spíše západním směrem, ale uspěli jsme tentokrát i na východě. Zvlášť z posledních několika výsledků nastupující generace turnovského fotbalu můžeme mít opravdu radost, protože do budoucna hodláme sázet především na naše odchovance,“ byl navýsost spokojen Jaroslav Knížek, prezident FK Pěnčín-Turnov.

n201302140855_sport_24_013_fotbalDIVOŽENKY POD KRÁLOVÉHRADECKÝMI LÍZÁTKY
Již od neděle 20. ledna se na jarní část svého premiérového třetiligového ročníku připravují turnovské fotbalistky. Ve středu a v pátek nabírají fyzičku v okolí městského fotbalového stadionu v Turnově, neděle je vyhrazena tréninkům v hale ZŠ Jenišovice. Divoženky, které poprvé na svých nových soupravách oficiálně představily své logo z dílny reklamní agentury CORAP Antonína Šrajera, už mají za sebou i první přípravný zápas. Na umělé trávě prvoligového Hradce Králové změřily síly s FK Jehnědí.
Turnovanky mohly herně mnohem zkušenější soupeřky zaskočit hned po čtvrthodině hry, kdy se po rohovém kopu Votrubcové míč dostal k Randákové, ale ta mu nedala tu správnou razanci ani přesnost. Východočešky hned z protiútoku nastřelily tyč, avšak bezgólový stav trval až do 36. minuty, kdy kombinací přece jen vyšachovaly turnovskou obranu a ujaly se poločasového vedení.
Úvod první půle patřil překvapivě našim reprezentantkám, bohužel pětiminutový tlak jejich přeskupených řad byl bezzubý anebo úspěšně zasáhla jehnědská brankářka. Její spoluhráčky pak využily fatální chyby Horákové a zvýšily na rozdíl dvou branek. V 75. minutě mohla zavelet k obratu na hrotu agilně hrající Drholcová, ale její sólo z půlky hřiště skončilo na nohách vyběhnuvší gólmanky. Ta posléze vychytala také šanci Votrubcové, takže naše ligistky se branky nedočkaly. Díky Homolkové v jejich brance, která s přehledem dvě minuty před koncem zlikvidovala pokutový kop nařízený za faul Horákové, zatímní výsledek duelu 2:0 se stal zároveň i výsledkem konečným.
Sestava: Homolková – Drholcová – Popelková, Machová, Červinková – Kubáčková, Suchardová, Horáková, Randáková – Jiránková, Votrubcová, střídaly Pekařová, Schmidtová a Kohoutová.

Ženy FK Pěnčín-Turnov po čtrnáctidenní fázi hrubé zimní přípravy pak čekají společenské povinnosti na společném plese TJ Turnov a FK, aby poté sehrály ještě celou řadu přípravných zápasů. Tu ukončí v sobotu 16. března halovým turnajem Women ROHOZEC Cup 2013. „Zatím máme potvrzeny zápasy s prvoligovým Slovanem Liberec v rámci jejich soustředění v Českém Dubu, v Jablonci s tamním FK a s Beneckem v Železném Brodu. Již tradičním rivalem bude ještě Mnichovo Hradiště a snad i druholigová Mladá Boleslav,“ přiblížil další program asistent trenéra Karel Vodrážka ml.
Zaznamenal Karel Vodrážka, sportovní redakce TvA, vodraz@centrum.cz

FLORBAL
Výsledkový servis:
Neděle 27. ledna
– Liberecká liga mužů (turnaj odehrán v Jilemnici): Draci SFBK Frýdlant B – TJ Turnov B 4:8, TJ Turnov B – TJ Sokol Koberovy 5:3
Sobota 2. února
– 3. liga mužů (turnaj odehrán v Turnově): TJ Turnov – Slavia TU Liberec 8:2, FBC Kadaň B – TJ Turnov 3:4.
Muži odehráli na domácí palubovce 11. a 12. utkání v sezoně. Ani v těchto utkáních nepoznali hořkost porážky a stále drží druhé místo v ligové tabulce za druhými Panthers Liberec.
 Neděle 10. února
– Liberecká liga mužů (turnaj odehrán v Liberci): SK Rebels Liberec – TJ Turnov B 9:3, TJ Turnov B – FBC Sokol Železný Brod 3:6.
Více najdete na www.florbalturnov.cz
Články k vybraným utkáním najdete na našich internetových stránkách.
Radim Kolomazník, kolomaznik@florbalturnov.cz

FUTSAL
* II. liga: FC Dalmach Turnov – Hradec Králové 3:4 (2:2).
Sestava: Koubus – Pařízek, Bakeš, Jíra, Bernard, Zdražil, Krejčík, Petřík, Kratochvíl. Branky Dalmachu: Petřík, Bernad, Zdražil.
Turnov přivítal v neděli 10. února první tým tabulky a od prvních minut mělo mužstvo Hradce mírně navrch. Dokonce již ve 2. minutě hráči hostů rozebrali obranu Dalmachu a Holec vstřelil první branku utkání – 0:1. V 8. minutě šel sám na brankáře Krejčík, ale jeho kličku brankář pohotově zlikvidoval. To domácí ale nemuselo tolik mrzet, když z rozehrávaného rohového kopu využil přihrávku Jíry Petřík – 1:1. V 15. minutě dlouhý výhoz vyrazil Koubus pouze k Šmídovi, který ho poté dokázal prostřelit – 1:2. O minutu později Dalmach opět srovnal skóre, když Petříkovu nahrávku napodruhé dorazil Bernard – 2:2.
Ve druhém poločase několikrát domácí podržel výbornými zákroky Koubus. Ve 26. minutě se osmělil opět Dalmach, a to střelou Petříka do tyče. V 31. minutě chyboval Bakeš v rozehrávce a hosté nabídnutou šanci dokázali využít – 2:3. Ve 32. minutě přišel rozhodující okamžik utkání. Nejprve byl za řeči vyloučen Jíra a o pár vteřin později i za přísně posouzený faul Bernard. Dalmach se tedy musel bránit ve dvou lidech a Hradec měl ještě možnost pokutového kopu. Ten Koubus stačil vyrazit na roh a hosté hráli dvojitou přesilovku. Celou minutu se Dalmach dokázal bránit akcím Salamandru, ale nakonec podlehl a skóre narostlo na rozdíl dvou branek – 2:4. Ve 35. minutě Petřík znovu nastřeluje tyč hostující branky a ve stejné minutě už Dalmach snižuje. Petříkovou asistenci využil Zdražil – 3:4. Ke konci Dalmach sáhl ke hře bez brankáře, vytvořil si pár slibných šancí, ale Hradec nakonec utkání ubránil.
Trenér Krejčík: „Utkání bylo velmi pohledné. Hradec potvrdil svoje kvality a myslím si, že jsme mu byli víc než plnohodnotným soupeřem. Bohužel utkání ale rozhodl sudí Krupa, který během pár vteřin přísně vyloučil oba naše hráče. Jírovu vyloučení předcházel faul na našeho hráče, ale samozřejmě měl krotit své emoce. Bernardovo vyloučení je poté z říše pohádek.“
Více najdete na www.dalmach.cz

HÁZENÁ

n201302140856_sport_25_013_hazenaPOHODA CUP 2013
Tradiční zimní házenkářský turnaj žen upořádal 3. února oddíl házené TJ Turnov. Na jubilejní 10. ročník se přihlásily dva druholigové celky – DHK Baník Most (2. místo) a SHK D-P Pardubice (6. místo) a dva celky hrající přebor Prahy. Těmito celky byly Háje – po podzimní části na 1. místě a druhé v tabulce – Střešovice. Nakonec se v turnovské sportovní hale střetla pouze 4 družstva, když pražské Háje svoji účast musely odříci.
Vstup do turnaje neměly domácí hráčky příliš úspěšný. Soupeřkami byly rychlé, výborně sehrané hráčky z pražských Střešovic, kterým se podařilo, také díky výškové převaze a přesné střelbě, v průběhu prvního poločasu poodskočit na rozdíl pěti branek (2:7). Ve druhém poločase se hra vyrovnala, ale náskok se domácím již stáhnout nepodařilo (9:14).
Ve druhém utkání se Turnovanky střetly s mladými hráčkami z Mostu. Tentokrát si domácí hráčky úvod zápasu nenechaly utéct a po dobře odehraném prvním poločase (11: 6) v pohodě odehrály i poločas druhý, ve kterém ještě své vedení nepatrně navýšily (23:16).
Hodně vyrovnané bylo utkání s hráčkami z Pardubic, kdy po většinu zápasu domácí dotahovaly 1 – 2 brankové vedení hostujícího celku. Když se pak domácí dostaly do vedení, dokázaly na každou obdrženou branku odpovědět brankou vstřelenou a získaly tak jednobrankové vítězství.

Výsledky:
TJ Turnov – Tatran Střešovice 9:14 (2:7), DHK Baník Most 23:16 (11:6), SHK D-P Pardubice 18:17 (9:9).
Sestava (branky): Mlejnková P., Kučerová B. – Ševrová L. (17/5), Aissi D. (12/1), Koubková A. (6), Ševrová V. (6), Davidová C. (2), Kohoutová R. (2), Tichá I. (2), Bártová P. (1), Poláková M. (1), Víšková L. (1), Vališová A.
Pořadí turnaje: 1. Tatran Střešovice, 2. TJ Turnov, 3. SHK D-P Pardubice, 4. DHK Baník Most.

Nejlepší brankářkou turnaje byla zvolena Nikola Machová z Mostu, nejlepší hráčkou pak Lucie Březovjáková z Pardubic. Nejlepší střelkyní se stala domácí Lucie Ševrová. Tyto hráčky získaly cenu jednak od firmy Zámecké zlatnictví Sychrov, jehož majitelem je František Jung a stejně jako všechny ostatní hráčky, obdržely také balíčky od dalšího sponzora tohoto turnaje, kterým byla společnost ONTEX cz.

Organizátoři by chtěli poděkovat turnovským hráčkám, které se podělily o práci u stolku časoměřičů – z družstva žen zraněná Jana Nalezencová, Šárka Gahlerová, kterou čeká v nejbližších dnech radostná událost – narození potomka a tradičně Lenka Víšková s Lucií Ševrovou. Z družstva mladších žákyň u stolku časoměřičů pomáhala Kristýna Brožová a Veronika Víšková.

* Ženy, II. liga: TJ Turnov – DHK Baník Most B 24:23 (12:8). Sestava (branky): Kučerová B. – Aissi D. (8), Ševrová L. (5/3), Koubková A. (4), Bártová P. (2), Ševrová V. (2), Kohoutová R. (1), Poláková M. (1), Šafářová A. (1), Nalezencová J., Tichá I., Víšková L.
V prvním utkání jarní části druholigové soutěže přivítaly turnovské házenkářky soupeřky ze severu Čech a to mostecké „béčko Černých Andělů“.
Na rozdíl od podzimního střetnutí v Mostě byly v mostecké sestavě pouze tři hráčky se zkušenostmi z nejvyšší soutěže České republiky – WHIL. Zřejmě i díky tomu nemělo utkání takový průběh jako v Mostě.
Vítězství turnovského celku bude zřejmě překvapením kola, ale Turnovanky si za předvedený výkon v průběhu zápasu dva body zaslouží. Střelecky se tentokrát dařilo D. Aissi, A. Koubkové a L. Ševrové, která úspěšně proměnila všechny tři sedmimetrové hody. Výborný výkon předvedla v bráně B. Kučerová, za což sklidila uznání nejen od svých spoluhráček, ale také od přítomných diváků.

Zpravodajství z házené připravila Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

HOKEJ

* 7. kolo nadstavbové části skupiny 1A Lomnické hokejové ligy, hrané 10. února: BHK Turnov – HC Čeští Letci 0:3 (0:1, 0:0, 0:2). Sestava BHK Turnov: Kašpar – Šimon, Mikule J., Pitel, Zákoutský – Lamač M., Patřičný, Zahradník – Sluka, Sojka Řezníček – Fanta, Hájek, Doležal. Branky a nahrávky: 11. Semecký, 31. Zikmund, 37. Horáček
* 15. kolo základní části Jičínské hokejové ligy, hrané 21. ledna: HC Běchary – HC Pěnčín/Daliměřice 5:7 (1:1, 1:1, 3:5). Sestava HC Pěnčín/Daliměřice: Volf – Mikule, Fanta, Kutěj, Kučera, Kopal – Sluka, Odcházel, Zahradník – Taibr, Malý, Konejl M. – Konejl I., Škréta Č., Oplt.
Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI
* Zápasy 16. kola, hrané od 8. do 10. února:
– HC SDH Hnanice – SDH Troskovice 2:3 (2:1, 0:1, 0:1). Sestavy:
* Hnanice: Kašpar – Hájek, Novák, Richter – D. Malý, P. Stuchlík, Ruček, L. Malý, Buchar
* Troskovice: Louma – Těhník, Srb, Boček – Stránský, Lukáš Dubravský, Semecký, Ludvík Dubravský, T. Růžička, Novotný
– HC Modřišice – HC Sokol Turnov 2:1 (1:0, 0:1, 1:0). Sestavy: 
* Modřišice: Koubus – Knížek, Krouza, Borovička, Chmurčiak – Šálek, R. Holán, Hlůže, Pelda, L. Holán, V. Vaníček, J. Marek, T. Marek, Zavadil
* Sokol: M. Procházka – Živora, Kopal, Herrmann, Koucký – Valeš, Šolc, Hejňák, Folprecht, Kužel, Velagyi, Roszman, O. Dobrý
– HC Performers Turnov – HC Všeň Pojizeří 3:1 (2:1, 1:0, 0:0). Sestavy:
* Performers: Mlejnek – Hujer, Roubíček, Kopal, Černohouz – Mazánek, Jan Lhoták, Sýkora, Jakub Lhoták, Cidlinský, P. Janoušek
* Všeň: Zuzaňák – J. Pařízek, Z. Pařízek, Fanta, Taibr – Kobosil, Lamač, Sluka, Egert, Dědeček, Koťátko, Šťastný
Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.cz

Tabulka po 16. kole:
1. HC Performers Turnov        16   73:26   41b.
2. SDH Troskovice                    16   79:41   35b.
3. HC SDH Hnanice                  16   63:64  23b.
4. HC Všeň Pojizeří                   16   54:77   17b.
5. HC Modřišice                         16   38:65   16b.
6. HC Sokol Turnov                   16   41:76   12b.

VOLEJBAL

* II. národní liga: TJ Zikuda Turnov – TJ Praga Praha 0:3, 3:2, zápasy 25. a 26. kola. Pohled na tabulku nás pasoval do role favorita, ale s ohledem na poslední výsledky bylo jasné, že hosté, kteří jsou na rozhraní klidného středu tabulky a sestupového pásma, budou chtít nějaké body exportovat. Domácí nastoupili stále oslabeni o blokaře Dolejšího (zranění achilovky) a chyběli také Koláčný, Maier a Strnad.
1. zápas 0:3 (-25,-19,-18). Sestava: Folprecht, Charousek, Kovář, Konečný, Lukavec, Vacík, libero Vojta, střídali Melich Uhlárik, Hůlek. Trenér Šimůnek.
n201302140856_sport_26_013_volejDo prvního utkání nastoupili turnovští hráči koncentrovaně a celý první set si udržovali mírný náskok. Hned po několika odehraných míčích došlo ke zranění libera Vojty, který však pokračoval dál a další rána postihla domácí za stavu 20:19, kdy se zranila opora týmu Konečný, pro kterého utkání skončilo. Domácí se nedokázali s tímto oslabením vyrovnat a koncovku nejtěsnějším rozdílem ztratili. Po přeskupení řad turnovští hráči nedokázali najít recept na velmi dobrou hru soupeře, který výborně bránil jak na síti, tak i v poli a po matném výkonu následující dva sety celkem jasně ztratili, čímž prohráli celé utkání. Domácí se nedokázali poprat s absencí opory týmu, což znamenalo překvapivě hladkou porážku.
2. zápas 3:2 (-14,22,18,-22,14). Sestava: Hůlek, Melich, Kovář, Uhlárik, Charousek, Vacík, libero Vojta, střídali Uhlárik, Maier, Folprecht, Lukavec. Trenér: Šimůnek.
Do druhého utkání nastoupili Turnovští v pozměněné sestavě se snahou rozhýbat dopolední bezkrevný výkon, ale opak byl pravdou. Nedařilo se takřka nic a výsledkem byl jednoznačně prohraný první set. Ve stejném duchu se pokračovalo i ve druhém setu a domácí byli takřka na ručník. Od poloviny setu se však na turnovskou stranu vrátila především bojovnost a s ní přišlo i zlepšení hry, které vedlo k obratu a zisku druhého setu. Třetí set byl jednoznačnou záležitostí rozjetých turnovských hráčů a i ve čtvrtém setu byli domácí pány na palubovce. Vše trvalo však jen do stavu 16:12, kdy opět došlo ke chvilkovému výpadku, a rázem svítil na ukazateli stav 18:20. Utkání se tak rozhodovalo v 5. setu, který dospěl až do dramatické koncovky, kterou rozhodl esem Kovář.
V příštím kole zajíždíme k těžkému utkání palubovku jihočeských Netolic, kde se moc nevyhrává a vzhledem k mnoha absencím nás čekají velmi těžká utkání.
V tabulce turnovský tým stále drží 3. místo.
Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz

* II. národní liga: Malá Skála – Chabařovice 3:0 (13,19,22), 3:0 (13,15,25). Hned od úvodu dopoledního zápasu se Maloskalští do soupeře pustili bez respektu a zejména slušným příjmem podání a účinným útokem dovedli první set k vítězství. Ve druhém a třetím setu se hra už vyrovnala. Chabařovice přitlačili na servisu a domácí začali chybovat. Trenér domácích zareagoval střídáním, kdy za Koubleho přišel na hřiště Holubec a hra se vrátila do původních kolejí. Oba sety se dohráli v koncovkách bez větších chyb hráčů z pod Pantheonu a celý zápas skončil vítězstvím Malé Skály. Sestava: Novák, Kouble, Krňák, Pastuch, Zítko, Heřman a libero Lukáš. Připraveni: Holubec a Hampl.
Po přestávce k občerstvení se rozehrál odpolední druhý zápas. Ten byl obrazem toho prvního. Hosté, kteří přijeli z dalekých epidemií zasažených Chabařovic chybovali na přihrávce, téměř neútočili středem hřiště a domácí měli díky tomu jednodušší pozici v obraně na síti. Sestava: Novák, Holubec, Krňák, Pastuch, Zítko, Heřman a libero Lukáš. Připraveni: Kouble a Hampl.
 „Po soustředěné hře jsme celkově zvítězili i ve druhém zápase, chtěl bych poděkovat celému týmu a fanouškům za odvedené výkony,“ hodnotil závěrem utkání trenér Petr Preisler.
Více na www.tjmalaskala.wbs.cz

* Volejbal dorostenci:
Výsledky 3. kola Českého poháru kadetů, juniorů 2012/2013 – hráno 9. února v hale ČZU Praha: TJ Turnov – Česká Třebová 0:2 (-21,-17), TJ Turnov – ČZU Praha 0:2 (-15, -17), TJ Turnov – Sokolov 2:1 (25, -25, 14), TJ Turnov – Kolín 1:2 (-20, 16,-12). Sestava: nahrávač Dan Koudelka, smečaři Adam Peklák, Jirka Žalský, Ondra Zikuda, blok Patrik Mizera, Honza Kudrnáč, univerzál Patrik Fillinger, libero Tom Kuncíř, trenér Tomáš Peklák.
Adam Peklák, thepeklis@gmail.com

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.