SPORT O PRVNÍM BŘEZNOVÉM VÍKENDU: VOLEJBALOVÍ JUNIOŘI BUDOU HRÁT BARÁŽ O EXTRALIGU!

0

Ohlédnutí za sportovními výsledky turnovských oddílů o prvním březnovém víkendu začíná u futsalistů, kterým se opravdu moc nedařilo ani v jedné rozehrané soutěži, náladu však mohou napravit futsalisté FC Dalmach, kteří rozdrtili soupeře z Liberce 9:0!. V sobotu 6. března se v turnovské hale u nádraží uskutečnilo judistické klání žáků a žákyň a domácí byli hodně vidět. Pomalu vrcholí hokejové soutěže, hokejisté BHK Turnov už jsou ve čtvrtfinále Lomnické hokejové ligy. Závěr patří volejbalistům – juniorům. V první sezoně ve 2. lize překvapili všechny, skončili na 2. místě a nyní budou hrát baráž o extraligu.

* FLORBAL
Neděle 7. března

– 3. liga mužů (turnaj odehrán ve Spořicích): FbC 98 Chomutov – TJ Turnov 5:3, SK Bivoj Litvínov Staré pušky „B“ – TJ Turnov 6:4

– Liberecká liga mužů (turnaj odehrán v Liberci): TJ Turnov „B“ – TJ Spartak Rokytnice nad Jizerou 5:9, TJ Sokol Liberec 1 – TJ Turnov „B“ 12:1

– 1. liga dorostenců (turnaj odehrán v Turnově): TJ Turnov – FBC Česká Lípa 3:5, TJ Lovochemie Lovosice LFP – TJ Turnov 3:5

* FUTSAL

* II. liga: FC Dalmach Turnov – Slavia TU Liberec 9:0 (4:0).  Jednoznačný průběh mělo nedělní utkání 19. kola odehrané v Turnově v neděli 7. března. První branka do sítě hostů padla sice až v desáté minutě, ale od této chvíle už vládlo na hřišti pouze mužstvo domácích.

Sestava FCD: Horáček – Škréta, Bakeš, Bernard, Mencl J., Mencl R., Kratochvíl, Krejčík, Kulhánek, Kalousek. Branky FCD: Kulhánek 3, Krejčík 2, Bernard, Kalousek, Horáček, Kratochvíl. Diváků: 110.

* HOKEJ
* 1. kolo čtvrtfinále play-off Lomnické hokejové ligy: BHK Turnov – HC Blackrooks Syřenov 2:6 (1:0, 0:2, 1:4), odehráno na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou v sobotu 6. března. Sestava BHK Turnov: Volf – Mikule J., Mikule M., Fanta, Hájek – Sluka, Šmucr, Lamač – Řezníček, Sojka, Taibr – Oplt, Konejl M., Kozderka M.

* JUDO

V sobotu 6. března 2010 se konalo v turnovské hale TSC u nádraží I. kolo „Ligy žáků o Samurajskou katanu“ za rekordní účasti 205 dětí ze 14 oddílů a klubů ze šesti krajů ČR. Z domácího oddílu se zúčastnilo 31 dětí pod vedením trenérů Kláry Volfové, Elišky Štěpánové, Luboše Mráze, Aleše Bartoše a Jana Maliny. Soutěž proběhla ve čtyřech věkových kategoriích dívek i chlapců od 9 do 14 let. Mimo soutěž startovali i děti ve věku 7 až 8 let.

V této soutěži závodí chlapci a dívky dohromady vždy v příslušné věkové a váhové kategorii. Svěřenci trenérů Jiřího Vele, Elišky Štěpánové, Jana Maliny, Jiřího Vydry, Kláry Volfové, Ivety Trpišovské, Dalibora Mlejnka, Lubomíra Mráze a Aleše Bartoše předvedli převážně výborné výkony. Pro řadu těch nejmladších to byla jejich první a zároveň velká soutěž.

Medailová umístění turnovských žákyň a žáků:

* Kategorie „koťat“ 7 – 8letých: 1. místo Lukáš Jansa, 2. místo Klára Volfová, Lukáš Lamač, 3. místo Tomáš Pavlata

* Kategorie „mláďat“ 9 – 10letých: 1. místo Miroslav Drahoňovský, 2. místo Martin Hájek, Markéta Slámová,

3. místo Jakub Hrubý, Erik Mochal, Jan Bartoš, Dan Dostrašil, David Volf

* Kategorie mladší žáci a žákyně 11 – 12letých: 1. místo Jakub Sucharda, Jan Pilař, 3. místo Aneta Ječná, Tadeáš Šéfr

Za úspěchy stojí dlouhodobá kvalitní práce všech trenérů oddílu v žákovských kategoriích, kteří věnují

svým svěřencům spoustu svého osobního volna.

Děkujeme panu Ječnému a firmě Tuna za televizní záznam celé soutěže, záznam najdete na www.judoturnov.ic.cz

Pro TvA: Jiří Vydra, předseda oddílu JUDO TSC Turnov, vydra.judotu@quick.cz

* NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI

* Zápasy 23. kolo, hrané na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou v sobotu 6. a v neděli 7. března: HC SDH Hnanice – HC Všeň Pojizeří 1:8 (1:3, 0:1, 0:4), HC Performers Turnov – HC Modřišice 11:3 (6:1, 0:1, 5:1), HC Sokol Turnov – SDH Troskovice 3:3 (1:1, 2:1, 0:1).

Tabulka po 23. kole:

1. HC Performers Turnov     23            16-5-2     115:40     53b.

2. HC SDH Hnanice              22            10-3-9     79:88       33b.

3. HC Všeň Pojizeří              23            9-5-9       91:84       32b.

4. HC Sokol Turnov              23            6-10-7     80:82       28b.

5. HC Modřišice                    22            7-2-13     67:109     23b.

6. SDH Troskovice               23            5-5-13     75:104     20b.

* VOLEJBAL

TURNOVŠTÍ JUNIOŘI UKONČILI VÍTĚZNOU SÉRII PLZNĚ A POSTUPUJÍ DO BARÁŽE O EXTRALIGU

V posledním domácím dvojutkání přivítali volejbaloví junioři TJ Zikuda Turnov doposud neporažený vedoucí tým soutěže USK Slavia Plzeň. Matematika byla jednoduchá, protože pokud chtěli turnovští pomýšlet na postup do baráže o extraligu, museli zvítězit minimálně v jednom utkání, což vzhledem k bilanci hostí nebyl jednoduchý úkol.

TJ Zikuda Turnov – USK Slavia Plzeň A 3:2 (25:22, 22:25, 25:17, 23:25, 15:6). Domácí vletěli do utkání jako uragán s touhou zvítězit, ale hosté v kvalitě rozhodně nezaostávali, takže o výsledku se rozhodovalo až v koncovce, kdy byli šťastnější domácí. Druhý set probíhal dle stejného scénáře, ale koncovka se stala tentokrát kořistí hostů. Ve třetím setu domácí mladící opět přidali a už v úvodu si vytvořili šestibodový náskok, který si udrželi až do konce setu a zdálo se, že utkání „zlomili“ na svoji stranu. Čtvrtý set byl opět bojem o každý míč a v nervy drásající koncovce urvali vítězství hosté, takže utkání směřovalo do pátého setu. Ten však turnovští začali výborně a při výměně stran už takřka nebylo pochyb o tom, že vítězství zůstane v Turnově (8:1). V exhibičním tempu domácí dokráčeli ke kýženému vítězství a mohli propuknout vítězné oslavy. Pochvalu za výborný výkon zaslouží celý tým i lavička, nejlepším hráčem utkání byl jednoznačně domácí smečař Melich.

TJ Zikuda Turnov – USK Slavia Plzeň A 3:1 (21:25,25:21, 25:23, 25:14). V odpoledním utkání již v podstatě o nic nešlo, ale cílem bylo připravit lídrovi druhou porážku v soutěži. Šanci dostali i zbývající hráči týmu, ale i přesto byl první set vyrovnaný až do koncovky, kdy hosté přesnější hrou zvrátili vývoj na svoji stranu. Od druhého setu se však hra domácích zlepšila a výsledkem bylo vítězství ve dvou následujících setech. Za stavu 2:1 pro domácí hosté rezignovali a již se smířili s druhou porážkou v soutěži. Pátý set byl jednoznačně v moci domácích, kteří se v tréninkovém tempu rozloučili se základní částí soutěže a zaplněnou turnovskou halou.

Sestava Turnova: Melich, Vojta, Maier, Černý, Kubíček, Hylmar, Ruček, Illich, Hlubůček, Cimbál, Ponc a Čech, trenér Šimůnek.

n201003112045_sport_031_010_volejTurnovští tak zakončili základní část juniorské extraligy dvěma vítězstvími a s bilancí 28 vítězství a 8 porážek obsadili 2. místo, což by před začátkem soutěže nečekal ani největší optimista.

Po krátké pauze bude následovat baráž, ve které se turnovští utkají s takřka nejsilnějším možným protivníkem, na kterého mohli narazit, a to SK Dansport Praha. Ten má v kádru mnoho kvalitních hráčů v čele se smečařem Junkem, který nastupuje v extralize mužů za Benátky. Hraje se na tři vítězná utkání, začíná se 20. března dvěma utkáními v Praze (T-Mobile Aréna). Doma se turnovští představí minimálně jednou, a to 27. března od 9.00 hodin. Případný čtvrtý zápas se hraje taktéž 27. března od 13.00 hodin a případný pátý zápas opět v Turnově 28. března od 13.00 hodin.