LEDNOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

Po měsíci nabitém akcemi přichází leden, kdy je nabídka menší, ale přesto je z čeho vybírat. O prvním lednovém víkendu je to vzpomínková akce na výsadek Antimony v Rovensku pod Troskami, týž den, v sobotu 7. ledna, vystoupí legendární skupina Spirituál kvintet v kostele na Všeni. V nabídce je hned několik cestovatelských přednášek, můžete se mj. vydat do Compostely. V kavárně KUS na Střelnici připravili besedu s významným současným spisovatelem Milošem Urbanem. V muzeu bude historicky poslední výstava v galerii, která se za dva roky promění v muzeum horolezectví! Také je tu plesová sezona…

* CENTRUM PRO RODINU NÁRUČ, z. s., Skálova 540, Turnov; www.naruc.cz, naruc.turnov@seznam.cz, tel. 775 964 314775 964 314. Zajímavosti z lednové nabídky: úterý 3., 17.,  31. 1. od 17.30 hodin – MINDFULNESS – cvičení pro klidnější mysl a spokojenější život; středa 18. 1. Od 10.00 hodin – SETKÁNÍ S MÍSTOSTAROSTKOU Petrou Houškovou. Povídání na téma prorodinná politika, sociální služby, školství a plány města, odpovědi na vaše dotazy; úterý 24. 1. od 16.00 hodin – JAK VÉST DĚTI K OPRAVDOVÝM HODNOTÁM (beseda).

Program na každý den

Neděle 1. ledna
* HRAD VALDŠTEJN
: Varhanní koncert manželů Lédlových, začátek ve 14.00 hodin.
* NOVOROČNÍ OHŇOSTROJ v Turnově na autobusovém nádraží. Od 16.30 hodin vystoupí Waldovy Matušky, ohňostroj začíná v 17.00 hodin. Parkoviště Na Lukách bude z technických důvodů uzavřeno. Akce probíhá za finanční podpory podnikatelů Turnovska, zvou město Turnov a Ohňostroje Zdeněk Pohl.

Středa 4. ledna
* INDOČÍNA
. Země po staletí pustošené válkami kolonizátorů i vlastních tyranů, to jsou Vietnam, Laos a Kambodža. A právě tam zavítáme v rámci prvního lednového Cestovatelského klubu. Kino Sféra od 18.00 hodin. Vstupné 90 Kč.

Čtvrtek 5. ledna
* KAVÁRENSKÝ KVÍZ.
Seberte přátele a přijďte si užít pohodový večer. Vítězný tým má daný večer slevu 30 % na celou útratu a vyhrává vstupenky do kina Sféra a na pořady KCT. Týmy mohou mít od dvou do šesti členů a je možné se přihlásit dopředu na e-mailu: weissova@kcturnov.cz, nebo dorazit aspoň 15 minut předem přímo do KUSu. Podrobnosti najdete na facebook.com/kusturnov. Kulturní kavárna KUS od 19.00 hodin. Vstup volný.

Pátek 6. ledna
* TAJEMSTVÍ ŠPERKU A KOUZLO ŘEMESLA – VÝSTAVA VÝTVARNÉHO SALÓNU
. Představení nejlepších prací účastníků výtvarného salonu muzea. Zahájení od 17.00 hodin v Kamenářském domě v Muzeu Českého ráje. Výstava potrvá do 22. ledna.
* CESTOVNÍK 2017 – JAPONSKO. Klub českých turistů Sokol Turnov pro vás na zimní sezonu 2017 opět připravil šest cestovatelských podvečerů s promítáním z celého světa. Promítání se koná v zasedací místnosti v 1. patře turnovské Sokolovny. O návštěvě země vycházejícího slunce vypráví Jiří Ulmann. Začátek v 18.00 hodin.

Sobota 7. ledna
n201701031920_vakci_02_017_antimony* ANTIMONY 2017.
Tradiční vzpomínkové setkání na události v Rovensku pod Troskami v lednu 1943 a na členy paravýsadku Antimony. Zvou město Rovensko p. Tr. A Rota Nazdar. Začátek na rovenském náměstí ve 13.00 hodin.
* HRAD VALDŠTEJN: Tříkrálový koncert Hradeckého komorního tucteta, začátek ve 14.00 hodin.

* SPIRITUÁL KVINTET
– koncert legendární skupiny v kostele sv. Filipa a Jakuba ve Všeni, který uzavírá cyklus adventních a vánočních koncertů. K dispozici jsou jak místa k sezení, tak i ke stání.
n201701032031_vakci_07_017_spiritualMísta k stání jsou i na balkonových ochozech. Obec tímto navazuje na dlouholetou tradici, kdy ve Všeni vystupovala taková tělesa, jako jsou např. Severáček, Bambini di Praga, operní pěvec p. Pustina a mnoho dalších. Začátek v 18.00 hodin, kostel bude otevřen v 17.00 hodin. Vstupenka k sezení stojí 300 Kč, ke stání 170 Kč.

Úterý 10. ledna
* ČTENÁŘSKÝ KLUB TURNOVSKÝ GRANÁTEK
. Pravidelná setkávání nad novými knížkami, společném čtení, tvůrčím psaní a dramatizaci textu. Čtenářský klub vede Eva Kordová. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 14.00 hodin.
* VEČER NA SBOŘE – PUTOVÁNÍ DO SANTIAGA DE COMPOSTELA. Hostem lednového cestopisného pořadu bude Doc. MUDr. Zdeněk Susa. Své nevšední zážitky z putování autor zachytil také ve své knize Ultreia 1. Součástí večera bude i prodej knih a autogramiáda. Dům Na Sboře ve Skálově ulici od 18.00 hodin.

Středa 11. ledna
* O LITERATUŘE S MILOŠEM URBANEM.
Český spisovatel, překladatel a redaktor Miloš Urban je autorem řady románů, několika novel a sbírky povídek; jeho knihy byly přeloženy do němčiny, španělštiny, holandštiny, maďarštiny, ruštiny a italštiny. Napsal také divadelní hry. Jeho zatím posledním dílem je sci-fi román Urbo Kune. Ten je součástí unikátního stejnojmenného projektu, který v sobě zahrnuje architekturu, literaturu, film, výtvarné umění a hudbu. Kulturní kavárna KUS od 19.00 hodin. Vstupné zdarma.

Pátek 13. ledna
* VÁLKA ROSEOVÝCH
. Drama a zároveň mrazivá komedie, to je Válka Roseových, kterou do turnovského divadla přiveze Divadlo A. Dvořáka Příbram. Drama, a přesto komedie, i když zatraceně mrazivá! Její předlohou je americký román slavného Warrena Adlera. Podle něj také Danny DeVito natočil neméně slavný stejnojmenný film s Kathleen Turner a Michaelem Douglasem v hlavních rolích. V hlavních rolích se vám představí Michal Dlouhý a Kateřina Lojdová. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 380 Kč, na místě 420 Kč.
(Aktualizace 9. ledna: S lítostí oznamujeme, že se divadelní představení Válka Roseových, které se mělo uskutečnit v pátek 13. ledna v divadle, ruší. Důvodem je úraz hlavního představitele Michala Dlouhého. O představení ale nepřijdete. Náhradní termín byl stanoven na středu 29. března 2017. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, pokud se vám náhradní termín nehodí, můžete samozřejmě vstupenky vrátit buď na recepci Kulturního centra Turnov, nebo v původní den konání, tedy v pátek 13. ledna 2017, v pokladně divadla. Za způsobené komplikace se omlouváme. Romana Holubová, KC Turnov)

Pondělí 16. ledna
* PUTOVÁNÍ PO ČÍNĚ
. S cestovateli Pavlem Chlumem a Petrem Kvardou se podíváme do dvanácti nejlidnatějších provincií Číny. Penzion Výšinka od 14.00 hodin. Program bude zopakován 18. ledna ve stejnou dobu v DD Pohoda a 19. ledna v klubovně penzionu Žižkova.

Úterý 17. ledna
* VEČER NA SBOŘE –  POPÍRÁNÍ ŠOA, HOLOKAUSTU
. Přednáška Leo Pavláta, ředitele Židovského muzea v Praze, se koná u příležitosti Dne památky holokaustu (ve spolupráci Knihovny A. Marka se Synagogou Turnov a Ochranovskou Jednotou bratrskou). Dům Na Sboře ve Skálově ulici od 18.00 hodin.

Středa 18. ledna
* ZA POKLADY MAROKA
– cyklus mineralogicko-cestopisných přednášek. Jan Bubal během 14 dnů ujel více než dva tisíce kilometrů a navštívil kolem deseti mineralogických lokalit. Kamenářský dům v Muzeu Českého ráje od 17.00 hodin.
* RUMUNSKO 3x JINAK. Cestovatelský klub s Mirkem Šimíčkem. Kino Sféra od 18.00 hodin. Vstupné 90 Kč.

Čtvrtek 19. ledna
n201701031921_vakci_06_017_cervinka* JAN ČERVINKA – OKAMŽIKY Z HISTORIE ČESKOSLOVENSKÉHO EXPEDIČNÍHO HOROLEZECTVÍ.
Na jaře letošního roku se v Muzeu Českého ráje završí první etapa prací na přípravách nové expozice věnující se horolezectví v Českém ráji. Přípravy a plánování jsou nyní zdárně u konce a začne se stavět. Základem bude celková přestavba galerie, kam si více než čtyři desetiletí hledali návštěvníci cestu za muzejními výstavami nebo k rozměrnému obrazu Pobití Sasíků pod Hrubou Skálou. Mimochodem, ten bude jediným, který zde zůstane. Vše ostatní zmizí a bude nahrazeno zbrusu novým výstavním prostorem věnovaným tradičnímu sportovnímu odvětví našeho regionu. Také proto bylo horolezectví vybráno jako téma poslední výstavy, kterou bude historie galerie zakončena. Vernisáž výstavy proběhne od 16.30 hodin, výstava potrvá do 26. února.

Pátek 20. ledna
* CESTOVNÍK 2017 – THAJSKO A KAMBODŽA.
Klub českých turistů Sokol Turnov vás zve na další podvečer s promítáním a povídáním o návštěvě dalekých krajů. Akce se koná v zasedací místnosti v 1. patře turnovské sokolovny od 18.00 hodin. O své cestě budou vyprávět Milan a Monika Vrabcovi.

Sobota 21. ledna
* MYSLIVECKÝ PLES
v sokolovně Přepeřích. Začátek ve 20.00 hodin. Hrají Veselí pozůstalí, předprodej v Hospůdce na návsi

Neděle 22. ledna
* DÍLNA DRÁTĚNÁ, MUŠLIČKOVÁ A PLSTĚNÁ
. Tvůrčí výtvarná dílna bude zaměřena na zajímavé materiály. Rodiče s dětmi mají možnost opět tvořit pod vedením lektorek Evy Šrajerové, Simony Bakešové a Ivy Dalerové. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 10.00 hodin.
* JAZZOVÝ PODVEČER V PIZZERII MAŠKOVKA. Hrát vám bude Lédl Jazz Q a Duo Dim. Začátek v 18.00 hodin, vstupné 50 Kč.

Pondělí 23. ledna
n201701031920_vakci_03_017_lobkowicz* LOBKOWICZ TRIO.
Turnovský hudební večer. Vznik samotného uskupení se datuje do roku 2008, kdy pánové vystupovali jako Trio Helios Praga. Jan Mráček patří přes své mládí k nejúspěšnějším českým houslistům. V roce 2010 zvítězil v mezinárodní interpretační soutěži Pražského jara a od té doby koncertuje v ČR i v zahraničí. Ivan Vokáč patří k předním českým violoncellistům. Lukáš Klánský patří k nejvýznamnějším a nejžádanějším českým klavíristům mladé generace. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě 120 Kč.

Pondělí 23. až pátek 27. ledna
n201701031921_vakci_04_017_pasovani* PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ
. Pasování prvňáčků do Řádu rytířů čtenářů za přítomnosti krále a královny všech pohádkových knížek. Proběhne v turnovských základních školách.

Úterý 24. ledna
* POHÁDKY POD PEŘINKU
– pohádky paní Zimy. Vystoupí divadlo Rolnička a děti ze čtenářského klubu Turnovský Granátek. Na tomto podvečeru budou vyhlášeny nejlepší čtenářské rodiny. Na autorské čtení přijde také mladá spisovatelka Lenka Vydrová. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 16.00 hodin.

Středa 25. ledna
n201701081232_vakci_13_017_apromotion* DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ – TISKÁRNA APROMOTION
, Turnov, A. Dvořáka 569 (U Raka). Přijďte si k nám osobně pro 50 % slevu a růžový dárek! Otevřeno je od 8.00 do 17.00 hodin. (komerční sdělení)
* DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ – Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola. Akce se uskuteční v  obou budovách školy v Alešově a Zborovské ulici od 14.00 do 17.00 hodin. Poskytneme vám informace týkající se studia čtyřletých maturitních oborů: strojírenství, cestovní ruch, hotelnictví, obchodní akademie, a tříletých učebních oborů: nástrojař, zámečník, obráběč kovů, jemný mechanik, kuchař-číšník, prodavač. Můžete si prohlédnout dílny optiků (Alešova 1723) a navštívit dílny odborného výcviku pro obory strojírenství ve Sklostroji (Přepeře 210). Více informací na telefonním čísle 481 319 111 a www.ohsturnov.cz.
* ZA TOPAZY A TURMALÍNY DO PÁKISTÁNSKÉHO KARAKORAMU – cyklus mineralogicko-cestopisných přednášek. Výsledky své cesty představí Viktor Tecl. Kamenářský dům v Muzeu Českého ráje od 17.00 hodin.

Čtvrtek 26. ledna
* KONCERT VE ŠKOLE
, 41. pokračování cyklu koncertů v sále ZUŠ Turnov. Vystoupí absolventi školy, pozounistka Veronika Lédlová z třídy J. Bady, houslistka Anna Kůdelová z třídy M. Zelené a violoncellistka Michaela Vitáková z třídy M. Opletalové. Začátek v 18.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* STVOŘENÍ SVĚTA – BEZ CENZURY. Komedii o tom, jak to tenkrát doopravdy bylo doopravdy přiveze Divadlo Různých Jmen, a koho jiného uvidíme na jevišti než Boha, anděla, ďábla, Adama a Evu. První divadelní hra filmového režiséra a scénáristy Karla Janáka se zaměřuje na úplný začátek našeho světa. V roli Boha vystoupí Jan Rosák, jako anděl Rudolf Hrušínský ml., jako ďábel Valérie Zawadská a Adama s Evou ztvární Milan Enčev a Romana Goščíková. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 380 Kč, na místě 420 Kč.

Pátek 27. ledna
* ROMAN ŠTABRŇÁK.
Vyprávění herce a kouzelníka Romana Štabrňáka. Večerem bude provázet Milan Schejbal. Cyklus Pohovka. Městské divadlo Turnov od 19.00 hodin. Vstupné 200 Kč, seniorské vstupné na OSV 140 Kč.
n201701081241_vakci_14_017_ples* MĚSTSKÝ PLES. Město Turnov srdečně zve milovníky tance, hudby a dobré zábavy na již 8. ročník Městského plesu, který se uskuteční od 20.00 hodin ve velkém sále Kulturního centra Střelnice. Těšit se můžete na kulturní program, bohatou tombolu i půlnoční překvapení. K tanci a poslechu bude hrát Orchestr Ladislava Bareše. Vstupenky zakoupíte v předprodeji na recepci KCT.

Středa 1. února
* ROZMANITÉ TVÁŘE MAROKA
. Nechte se fascinovat rozmanitými proměnami přírody od moře přes pouště, vysočinu, rokle, průsmyky i vysoké hory Atlasu. Provází Luboš Vránek. Cestovatelský klub. Kino Sféra od 18.00 hodin. Vstupné 90 Kč.

Čtvrtek 2. února
* ZAČÍNÁME KONČIT
. První společnou inscenací Barbory Hrzánové a Radka Holuba na jevišti Divadla Kalich je komedie uznávaného francouzského autora a komika Sébastiena Thiéryho Začínáme končit v režii Lídy Engelové. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 420 Kč, na místě 460 Kč.

Sobota 4. února
* 2. REPREZENTAČNÍ PLES ZUŠ TURNOV.
Program:
19.30 – 20.00 Komorní smyčcový orchestr ZUŠ
20.00 zahájení plesu
20.00 Big Band ZUŠ a předtančení žáků tanečního oboru
21.30 Big Band Relax Přemysla Vlasty s hlavním hostem večera, kterým bude zpěvačka Dasha
Velký sál KC Střelnice Turnov, vstupné 200 Kč. (Vstupenky k dispozici od 9. ledna v předprodeji KC Turnov.)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.