SPLNĚNÝ SEN NEJEN PRO DALIMĚŘICE

0

V pátek 3. října se začala psát nová etapa sportovního dění v turnovské části Daliměřice. Nedávno tady byla zrekonstruována tělocvična, za ní vzniklo malé hřiště na volejbal a nyní bylo konečně zhruba po deseti letech intenzivních snah opraveno také venkovní hřiště FC Dalmach. To dosud jen díky úsilí místních nadšenců bylo drženo v provozuschopném stavu. Kvůli stále se zhoršující kvalitě hřiště se už přestala hrát místní liga v malé kopané. To by se ale mohlo zase velmi rychle vrátit, nové hřiště s umělým povrchem bude lákadlem pro všechno, kdo žijí sportem.

n201410062049_sport_108_014_dalmachPodle vedoucího TJ Turnov Filipa Stárka byla rekonstrukce venkovního hřiště roky odsouvána. Až loňským nástupem nového starosty se vše posunulo a začala se hledat řešení, jak hřiště opravit. Náklady na rekonstrukci byly ve výši tří milionů korun, které odsouhlasilo zastupitelstvo jako půjčku, resp. dojde k převodu majetku TJ na město na městském atletickém stadionu ve Skálově ulici. Rozměry hřiště jsou 40 x 20 metrů a k tomu jsou na ploše ještě dvoumetrové „výběhy“ a mantinely okolo. Stavbu provedla firma Precol, která na náš trh dodává kvalitní umělé povrchy. V tomto případě jde o povrch z USA Sport Court Power Game, což je špičkový umělý povrch na víceúčelové venkovní použití. Jak při slavnostním dokončení stavby zaznělo z úst jednatele firmy Pavla Jůzy, podobný povrch má více než sto tisíc hřišť po celé planetě. Firma dává nadstandardní patnáctiletou záruku, takže by povrch v Daliměřicích mohl bez větších problémů sloužit až tři desítky let!

n201410062049_sport_109_014_dalmachStarosta Tomáš Hocke připomněl peripetie právě s hledáním vhodného povrchu, na této variantě se nakonec shodla většina lidí, která do sportu ve městě mluví. „Poděkovat je třeba spoustě dobrovolníků, kteří se o hřiště dosud starali i těm, kteří nyní přiložili ruku k dílu, protože hodně věcí se provádělo svépomocí. Do budoucna bych si přál, aby podobné hřiště měla každá městská část Turnova,“ uvedl Tomáš Hocke.

„Hřiště je vhodné na většinu sportů od házené, přes fotbal po třeba kolečkové brusle. Házenkáři zde mohou bezproblémů hrát mistrovské zápasy. Kromě haly TJ je toto hřiště jediné ve městě s potřebnou plochou. Jednáme i o možnosti zastřešit jej v podobě nafukovací haly,“ doplnil Filip Stárek. Podle něho se nyní bude hledat rovnováha v jeho využití. V části dne, či týdne zde budou vyčleněny hodiny pro veřejnost, a to především pro děti, hřiště bude ale i sloužit jednotlivých oddílům pro tréninky a zápasy. Určitě tu bude možnost si ho pro sportování i pronajmout, jako je to například v případě ledové plochy na umělém kluzišti u nádraží. Hřiště ještě není úplně dokončeno, chybí nové osvětlení a doplněné zázemí, což bude provedeno postupně v příštích letech.

201410062050_sport_110_014_dalmach

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.