SEZONA KONČÍ: JEŠTĚ PÁR DNŮ BRUSLENÍ, PROVOZ VLEKU VE STRUHÁCH JE PŘERUŠEN

0

Možná, že už letos zima se sněhem a mrazem definitivně nebude. Meteorologové ji alespoň nepředvídají až do konce února a v březnu už je sluníčko tak mocné, že většinou napadlý sníh hned roztaje. Podle Jindřicha Kořínka, jednatele Městské sportovní Turnov, skončí sezona na kluzišti s umělým ledem u haly TSC u nádraží v neděli 2. března, na jarní prázdniny, které na Turnovsku začínají až 10. března, se už čekat nebude. „Teploty přes den jsou poměrně vysoké, což klade vysoké nároky na energii, abychom kluziště udrželi v chodu. Také již klesá zájem lidí o bruslení,“ rekapituluje Kořínek.

Letošní sezona na kluzišti se nicméně podle něho zapíše do historie. Zatím nejvyšší návštěvnost v sezoně byla kolem pěti tisíc. Letos už je bez škol a hokejistů statistika na úrovni 7 800 bruslících (!), což je rekord, který možná už kvůli výstavbě zimního stadionu nebude nikdy překonán. Je to logické: Když není sníh, lidé alespoň bruslí!

A sníh opravdu není. Ještě v sobotu 15. února se na turnovské sjezdovce ve Struhách uskutečnila poslední lekce letošní lyžařské školy – konal se zde oblíbený karneval na lyžích, v neděli 16. února byl ale provoz přerušen. „Sezonu pořád ještě neuzavíráme, byla velmi krátká, na sjezdovce máme bohužel jen umělý sníh. Kdyby ale začalo mrznout, či připadlo něco sněhu, provoz zase obnovíme,“ říká správce areálu Arnošt Möller. Kdyby to jen trochu šlo, chtěli by lyžaři provoz sjezdovky na jarní prázdniny obnovit. Bohužel to úplně nezávisí na nich…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.