SEMILSKÝ OKRES SKONČIL, ČFL PŘEDEHRAJE JEŠTĚ KOLO A KRAJ DVĚ!

0

Oslabené Přepeře vyválčily v hlavním městě bod, ale mohlo být ještě líp. V krajském přeboru překvapila hlavně výhra Rovenska ve Višňové a remíza FKS na hřišti posledních Hejnic. Vedoucí Turnov padl na půdě svého nejbližšího pronásledovatele z Českolipska. Sokol Pěnčín hrál už potřetí za sebou 0:0! V I. B třídě to Mírová doma slízla od mšenské Jiskry a Jenišovice nestačily na Plavy v jejich „zpustošeném“ království. Přepeřské béčko venku jako již tradičně prohrálo, když v jeho brance se dosud vystřídali už čtyři gólmani. Jablonecku zbývá dohrát poslední kolo přeboru. Na Semilsku podzim skončil poslední dohrávkou.

ČFL

* Bohemians Praha 1905 B – FK Přepeře 2:2 (2:1). Branky 3. Synek, 86. Bulíř, rozhodčí Hodek, ŽK 0:1, diváků 120. Sestava: Truksa – Krasnický, Kventsar, Knejzlík, Janošík – Novotný, Novák – Martan, Dvořák (76. Elbl), Fingerhut (66. Bulíř) – Synek.
I přes významné improvizace v sestavě vstoupili Přepeřští do utkání v Uhřiněvsi skvěle, neboť už ve 3. minutě po rychlé akci z levé strany poslal balon do malého vápna a Synek jej s přehledem uklidil za záda gólmana klokanů Kořénka – 0:1! Výsledek vyrovnaného prvního poločasu pak stanovily dva momenty. Nejprve Kventsar ve 32. minutě sáhl do stříleného centru a míč se nešťastně stočil na zadní tyč, kde jej zblízka poslal do brány Ugwa a bylo srovnáno. Přepeřský brankář Truksa pak musel lovit ve své síti ještě jednou. Minutu před herní pauzou domácí trefili ruku Knejzlíka a Musil z nařízeného pokutového kopu obrátil stav ve prospěch domácích. „Je fakt, že nám chyběli čtyři hráči základu, ať už vyloučený Tvaroha nebo zranění kapitán Nesvadba, Pavlata a Hadaščok, ale i tak jsme na tom byli herně líp, a to obzvlášť v druhé půli. A jestliže pro domácí se penda pískala, v obdobných situacích zůstával rozhodčí pro údajné slunce v očích v klidu. Bohemku jsme pak válcovali co to šlo, ale Synek nedokázal svoje sólo na brankáře gólově zhodnotit a nevedlo se moc ani dalším. Na výhru to bylo, ovšem nakonec bod z půdy soupeře musíme brát,“ povzdechl si vedoucí mužstva FK Přepeře Míra Kvapil. Zmíněný bod zařídil svou šťastnou rukou při střídání trenér Josef Petřík a samozřejmě hráč na hrací plochu příchozí – Bulíř. Dlouhý nákop do šestnáctky prodloužil Synek právě k němu, a Bulíř jej hned z voleje napálil přesně k tyči brankového zařízení Pražanů. V příštím kole bude přepeřská RTW Aréna hostit lídra tabulky z Jablonce, jehož rezerva má v čele pětibodový náskok.

Ostatní výsledky: Velvary – Chlumec 1:1, Ústí – Zbuzany 1:1, Liberec B – Hradec B 3:1, Brozany – Dukla B 2:1, Teplice B – Živanice 0:3, Ml. Boleslav B – Zápy 4:0, Jablonec B – Pardubice B 2:0.

16. Ústí n. O. 15 2 7 6 15:26 13

* TJ Jiskra Višňová – TJ Sokol Rovensko pod Troskami 1:3 (0:3). Branky 12. a 32. Šimek, 28. Štěpnička, rozhodčí Paulus, ŽK 2:1, diváků 150. Sestava: Prokopec – Soukeník, Šteffan, Kočí, Vítek – Perger, Mencl, Dlouhý (76. Glod), Štěpnička – Mazánek (90. Vágenknecht), Šimek.
Rovenští konečně pořádně zabrali, a to velmi nečekaně ve frýdlantském výběžku, odkud se body jen tak nevozí. Početná návštěva místních příznivců byla o to víc v šoku, protože se v souboji mužstev z obou konců tabulek rozhodlo už v první části mače. Ke zteči Linkeho svatyně zavelel po spolupráci s mladičkým Mazánkem jako první matador Šimek. Ten pak poslal do koncovky Štěpničku, který poněkud zaskočil domácího čapáka a zdvojnásobil náskok hostů. Po chvíli zamakal Vítek a z jeho dobré práce těžil Šimek už podruhé – 0:3! Šatna Višňové se o přestávce otřásala v základech, ale její plejeři nenašli recept na rovenskou obranu v čele se spolehlivým Prokopcem. Na toho si přišel pouze Pikous, který domácím v 67. minutě vystřelil alespoň čestný úspěch. „Vyzdvihnul bych hlavně výkon mladého Mazánka a smekám také před Jardou Menclem, ale zasloužená výhra a hlavně důležité tři body byly dílem celého týmu,“ prohlásil autor dvou rovenských gólů Jirka Šimek.

* FK Hejnice – FK Sedmihorky 2:2 (1:1). Branky 23. Kodr, 83. Bejda, rozhodčí Nešněra, ŽK 1:1, diváků 50. Sestava: Martin Špína – Urbánek, Kodr, Bejda, Veber – Čermák (85. Zachoval) – Najman (63. Hranec), Močkovský, Randák, Ložek – Marcel Špína.
Úvodní dvacetiminutovka patřila cele hostům, ovšem gólově se radovali jako první Hejničtí, když Martina Špínu prostřelil Luboš Suk. Naštěstí zkušený Kodr po centru ze strany někde z prostoru desítky při svém výletu vpřed spolehlivě našel jednu z mezer kolem hejnického gólmana Martina a vyrovnal. Karlovická jednička se mezi tyčemi pak musela minimálně ve třech případech opravdu činit, ale neštěstí mělo stejné příjmení. V 72. minutě šli domácí do vedení, když opět skóroval Suk, tentokrát ovšem Lukáš. „Kluci dávali domácím víc prostoru, než bylo zdrávo, na druhou stranu, obě naše branky vstřelili stopeři, protože záloha s útokem měla hodně zvlhlý prach. Tak teď nevím, zda bod ze hřiště posledního celku je po takovém průběhu pro nás výhrou nebo spíše prohrou,“ byl ve velkých rozpacích vedoucí mužstva Míra Kobrle. Pár minut před koncem se vydal za rovník také druhý zametač Bejda a tváří v tvář Voseckému díky chladné hlavě nezaváhal!

* SK Skalice u České Lípy – FK Turnov 2:1 (2:1). Branka 24. P. Havel, rozhodčí Šmíd, ŽK 5:3, diváků 210. Sestava: Kopal – Provazník, Petržilka, Bělina, Křeš – Landfeld (64. Ježek), Beníšek, P. Havel, Jíra (53. Vencbauer) – Beneš, Š. Havel (64. Flesner).
Divizní návštěva na Českolipsku viděla v bitvě o čelní pozice lítý boj, který musel hlavní rozhodčí Šmíd postupně krotit osmi žlutými kartami! Domácí posadil na koně už ve 12. minutě Kopecký a pár minut na to už to bylo 2:0! Díky Petru Havlovi, který propálil všechno před sebou včetně strážce skalické brány, naděje Turnovských stále ještě žily. Velmi kvalitní tým Skalických však měl povětšinou navrch. Jednou netrefili odkrytou Kopalovu bránu, podruhé jim radost zkazilo břevno nad ním a do třetice jim nebyl uznán gól. „Hodně nepříjemné bylo zranění Jíry, jenž byl s pochroumaným hrudníkem a dýchacími potížemi převezen záchrannou službou do nemocnice v nedaleké České Lípě,“ sdělil hlavní pořadatel Jiří Krejčík, tentokrát z pozice člena zde přítomné části turnovského fanklubu. Ten se druhého míče v zařízení hájeném Voseckým nedočkal, a Turnov se domů vracel už podruhé bez bodu. Navíc se na něj na rozdíl jediného mistrovského punktu dotáhla právě vítězná Skalice.

Ostatní výsledky: Hrádek – Frýdlant 1:2, Stráž p. R. – Železný Brod 1:2, V. Hamry B – Lomnice 4:2, Desná – N. Bor 3:5.

I. A TŘÍDA

* TJ Sokol Ruprechtice – TJ Sokol Pěnčín 0:0. Rozhodčí Hnětynka, ŽK 3:2, diváků 20. Sestava: Semenský – D. Škréta, Stoklasa, Mendlík, Matějíček – Borovička, J. Škréta, M. Žďárský, Schmeiler – Bárta, Vít.
Před avizovanou umělou trávou v Harcově se Pěnčínští ve čtvrtek připravovali na stejném povrchu v Turnově. Jenomže domácí je poslali na jejich přírodní malý „drňák“, a tak všichni než by před hrstkou diváků hráli fotbal, víc bojovali sami se sebou a s terénem. „Nebylo to nic ke koukání, takže bod byl asi cennější spíš pro sestupem ohrožené domácí,“ glosovala nezáživný zápas pro TvA pěnčínská masérka Jovanka Nechvátalová. Kanonýr Tomáš Bárta se prý po svém zranění teprve dává dohromady, a tak z třetí bezgólové remízy v řadě asi nemůže mít radost nový kouč sokolů Lukáš Hodan, ale třetí vychytanou nulu určitě bere jejich opora Martin Semenský. Vše jenom dokresluje skutečnost, že Pěnčín utkání odehrál bez jediného střídání!

Ostatní výsledky: Semily – Doubí 0:2, Rychnov – FKK / L 5:2, B. Kostel – Rynoltice 2:4, FC Pěnčín – Mimoň 6:0, Chrastava – LOKO 6:0, Kr. Studánka – Bělá 2:3.

I. B TŘÍDA

* TJ Sokol Plavy – TJ Sokol Jenišovice 4:0 (1:0). Rozhodčí Adam, ŽK 0:6, ČK 0:1, diváků 105. Sestava: M. Cejnar – Nedelchev, Bubák, Vích, Holeček (77. Rosenbaum) – Žák, D. Hurt, Bernard, V. Hurt, Randák – Vavřich.
V prvním poločase se v podhůří hrál poměrně vyrovnaný fotbal, ale vzrůstající nervozita na kopačkách hostů postupně měnila obraz hry. Cejnar musel lovit až ve 34. minutě, v níž ho pokořil Toman, ale stále to bylo hratelné. Jenomže zatímco domácí využili postupně všech pět střídání čerstvými silami, Jenišovičtí jim svou jedinou možností v tom nemohli konkurovat. „Největším problémem bylo malé a nerovné hřiště, na které jsou domácí prostě zvyklí,“ vypíchl jeden aspekt nedělního nezdaru Marek Randák. V 56. minutě zvýšil na dvougólový rozdíl Rimský, a když v 71. minutě musel po druhém žlutém napomínání opustit hrací plochu Vích, bylo pro hosty ještě hůř. Téměř okamžitě využil početní výhody Brezar a Jenišovice už mohly zapomenout na případný bodový import. Ještě v poslední minutě zpečetil vítězství Plavů Zajíček.

* SK Mírová pod Kozákovem – FK Jiskra Mšeno-Jablonec n. N. 0:6 (0:2). Rozhodčí Mach, ŽK 1:0, ČK 1:0, diváků 50. Sestava: T. Mach – Vele, Dědeček, Jíra, Korček – Kovář (46. Nosek), L. Mach (73. Weidenthaler), Iluska, Náhlovský, Kůtek – Červinka.
Karty byly před duelem rozdány poměrně jasně, a když Jíra, jemuž právě vypršel trest za vyloučení v Přepeřích, viděl v ruce turnovského rozhodčího Macha po půlhodině hry červenou kartu za nesportovní chování, byl osud SKM prakticky zpečetěn. Hostům z jablonecké čtvrti vzadu s „nudícím“ se brankářem Branišem zajistil vedení ve 14. minutě Novotný a ještě před poločasovou přestávkou si na hattrick zadělal Obršlík. Ten v úvodní pětiminutovce druhého dějství přidal svou druhou trefu a na rozdíl třídy zvyšoval v 73. minutě Janalík. Po dvou minutách Obršlík hattrick završil svým třetím gólem v síti Tomáše Macha a na konečný půltucet uzavřel střelecký účet fotbalovějších hostů opět Janalík.

* TJ Spartak Smržovka – FK Přepeře B 4:1 (1:0). Branka 73. Císař, rozhodčí Bukvička, ŽK 0:2, diváků 100. Sestava: Koucký – Tesař, Baudys, Rakouš (77. Válka), Maňhal – Krouza, O. Horák, Říha, Kraus – Císař, Trč.
Městečko kreslíře Petra Urbana hostilo B-tým Přepeř, kterým vzhledem k absencím hráčů áčka a dopolednímu utkání v Praze s Bohemians B, nemohl při misi na Jablonecko nikdo vypomoci. Mezi tyčemi se tak znovu objevil veterán Luděk Koucký, který za svá záda pustil v první pětačtyřicítce minut jen jeden balon, a to po úspěšném střeleckém pokusu Suchardy. Bohužel chvíli po příchodu z kabin jej přelstil také Kedroň. Hosté to sice na domácího gólmana Buriánka zkoušeli, ale kapitulovat musel v 68. minutě opět Koucký – 3:0! Neuběhlo ani pět minut a první branku Přepeřských si do své pestré statistiky připsal kapitán Císař. Veškeré spekulace pak v 78. minutě utnul domácí Beránek, a hostům nezbyl čas ani síly s tím ještě něco udělat.

Ostatní výsledky: Držkov – H. Branná 7:1, Studenec – Harrachov 3:1, Bozkov – Albrechtice 4:2, Lučany – Jablonec 2:4.

OKRESNÍ KOPANÁ

Jablonecko – přebor: Malá Skála – Kokonín 2:3 (2:2) Polák, Čech, Mšeno B – volno, FC Pěnčín B – Hodkovice B 8:0, Zásada – Jos. Důl 1:1, Žel. Brod B – KOVO 2:1, Držkov B – Plavy B 2:4.

11. Mšeno B 9 1 0 8 15:59 3

V semilském přeboru byl podzim kompletně dohrán už v minulém víkendu. Podzimnímu králi z Roztok chyběly ke stoprocentnímu zisku pouhé dva body, které ztratily v 7. kole remízou 1:1 v Martinicích.

10. Poniklá 9 1 1 7 11:40 4

Semilské soutěži, kraluje dosud neporažená Zálesní Lhota, pronásledovaná naším zástupcem 1. FC Tatobity. Díky kontumaci utkání Future – Bozkov B 3:0 si oba celky prohodily konečné podzimní pořadí. O víkendu se dohrával poslední podzimní zápas, v němž Sport Future na hřišti v Dolní Branné porazil FC Víchová 2:1.

1. Zál. Lhota 9 7 2 0 42:11 23
2. Tatobity 9 7 0 2 33:15 21
3. Horka 9 6 1 2 32:18 19
4. Víchová 9 4 2 3 25:20 14
5. Kruh 9 4 0 5 24:19 12
6. Vysoké 9 4 0 5 20:27 12
7. Semily B 9 3 1 5 20:42 10
8. Studenec B 9 3 0 6 22:30 9