24HODINOVÝ MARATON ČTENÍ SKAUTSKÝCH KNIH

0

Tak a je to za námi. Už v klidu všichni zúčastnění odpočívají po náročném maratonu čtení skautských knih. Takovouto akci na Den sesterství, kdy slavíme narození zakladatelky dívčího skautingu Olave Baden-Powell, asi nikdo nečekal. Popravdě, ze začátku jsem ani nepočítala, že se akce zúčastní tolik lidí. Celých padesát tři! A to počítám jen ty, kteří četli. A jak akce probíhala? Kolem šestnácté hodiny odpoledne v sobotu 22. února jsme se sešli ve Žluté ponorce a zahájili čtení skautských knih s knihou od J. Foglara Tábor smůly. Měli jsme k dispozici dvě místnosti a podle toho jsme se také zařídili – v jedné se četlo a relaxovalo s rukodělkami a v druhé se hrály hry. Během noci jsme stihli přečíst celou knížku od E. T. Setona Dva divoši, a k ránu jsme přešli na knížku od M. Svojšeho – Tři orlí pera.

Nakonec nás ve Žluté ponorce přespávalo 16, ale i během noci nás někteří přišli podpořit svým čtením. Ráno v sobotu 23. února jsme na náměstí připravili ozvučení a postavili altánek, do kterého se z Ponorky zástup lidí přesunul – četlo se i za pochodu. Kdo si pamatuje, jaké bylo v sobotu počasí, jistě mně dá za pravdu, že byla zima zimoucí. Připravili jsme si horký čaj a snažili se zahřát, jak to šlo. Naštěstí čtení na náměstí poměrně rychle ubíhalo.

n201302252033_sso_11_013_skautiOslovilo nás i několik lidí z veřejnosti, které naše akce zaujala. A dokonce nám tam jeden hodný pan přišel přečíst pár listů z knížky Záhada hlavolamu, která se četla po celou dobu, co jsme byli na náměstí.

Na radnici odbila 16. hodina. Konečně! Byla to fuška, ale stálo to za to. Za sebe musím říct, že se mně akce velice líbila, protože se splnil můj tajný cíl – především stmelit dívčí oddíly. A za to holkám mockrát děkuji, nebýt jich, nic by se nekonalo. Vytvořil se nám tam takový sehraný „realizační tým“…

A teď pár čísel na závěr: Četlo 53 lidí. Po celou dobu 24 hodin bylo na místě 12 dívek. Přečetli jsme dohromady čtyři knížky – 782 stránek.

Eva Jiřičková, organizátorka akce, eva.jirickova@email.cz
www.scouting.turnov.org

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.