TŘETÍ TURNOV V BOJI O FINÁLE ZKŘÍŽÍ HOKEJKY S LIBERECKÝM SLAVOJEM!

0

LEDNÍ HOKEJ / K poslednímu utkání základní skupiny krajské ligy mužů dorazil v sobotu 9. března do srdce Českého ráje její suverénní vítěz z Jičína. Přestože prakticky už o nic nešlo, na duel byla zvědava zaplněná hala Zimního stadionu Ludvíka Koška. Zápas od zápasu lepšící se Turnov se za to fanouškům odměnil kvalitním výkonem v oboustranně atraktivní a takticky nesvázané hře, v níž se hodně střílelo. Zásahy gólmanů 41:34 to jenom potvrzují. V koncovce tentokrát Duda předčil Maděru, a utkání rozhodnul už v první třetině!

* HC Turnov 1931 – HC Stavební stroje Jičín 3:2 (1:0, 1:1, 1:1). Branky 20. Duda, 35. Jágr, 53. Eichler, rozhodčí Touš – Serbus a Svobodová, vyloučení 4:1, využití 0:1, v oslabení 1:0, diváků 275. Sestava: Fikrt – Šuráň, Eichler, Jan Zákoutský, Zbroj, Kysilka, Jiří Zákoutský – Jágr, Bělohorský, Maděra – Hloušek, Miškovský, Vondráček – Hanuš, Duda, Hujer – Dvořák.

Turnovští s jistým Fikrtem vzadu vlétli na soupeře bez bázně a hany, aby si vytvářeli jednu šanci za druhou. Jenomže jičínského gólmana Beneše nepřekonal v samostatných nájezdech jindy téměř stoprocentní Maděra ani svou dorážkou zblízka Hloušek při jediné přesilovce domácích. Ti jich hostům nabídli naopak hned čtyřikrát. V polovině případů to znamenalo změnu skóre. Zprávou pozitivní byla bezesporu ta z konce první třetiny. Domácí Duda na obranné modré čáře vypíchnul kombinujícím hostům puk, jako lokomotiva si jej sám dojel, aby se svou tonáží prosadil až před samotného Beneše a pak mu nedal šanci – 1:0!

Snímek ze sobotního utkání s Jičínem

Negativní dopad mělo vyloučení Kysilky, jehož vyloučení potrestali hosté téměř okamžitě a začala gólová přetahovaná. Nejprve Maděra v 35. minutě propůjčil hlavní hokejovou rekvizitu svému parťákovi z lajny Jágrovi, a ten předvedl, že se svou „kvedlačkou“ soupeřům opravdu umí navařit – 2:1! Pak se dlouho trénovala střelba na obě branky, v čemž nejlepší byl jičínský Průšek, který Fikrtovi o pár desetin snížil koeficient jeho úspěšnosti. Ovšem v ódě na hokej to nikdo příliš neřešil, obzvlášť když v 53. minutě skončila akce, resp. puk putující po ose Hanuš – Zbroj – Eichler za zády Beneše potřetí, a Turnov se jako jediný (!) v letošním ročníku mohl se svými skvělými fans radovat už podruhé ze skalpu Jičína!

Bez ohledu na výsledek nedělního utkání Lomnice s Frýdlantem poslední kolo určilo nasazení dvojic do semifinále. To se bude hrát na dvě vítězství a odstartuje už ve středu 13. března. První Jičín vyzve na souboj o finále právě Lomnici. Turnov podle reglementu soutěže začne na ledě libereckého Slavoje ve Svijanské aréně od 18.00 hodin.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Ostatní výsledky: Česká Lípa – Varnsdorf 3:5, Lomnice – Frýdlant 8:4, Slavoj Liberec – volno.

1. HC Stav. Stroje Jičín 24 13 3 1 7 117:77 46
2. HC Slavoj Liberec 24 12 4 0 8 122:105 44
3. HC Turnov 1931 24 13 1 2 8 122:96 43
4. HC Lomnice n. Pop. 24 11 2 5 6 114:85 42
5. HC Frýdlant v Č. 24 11 0 2 11 116:113 35
6. HC Varnsdorf 24 6 1 1 16 84:128 21
7. HC Česká Lípa 24 6 1 1 16 83:154 21