PROVOZ MAŠKOVKY SE PŘEKLÁPÍ Z LETNÍHO NA ZIMNÍ, OHROMNÝ ZÁJEM O VOLNÉ HODINY V BAZÉNU NA VÝŠINCE

0

Koupaliště v turnovské Maškovce zaznamenalo vlivem hygienických opatření a nepřízně počasí nejhorší letní návštěvnickou sezonu od otevření. Podle manažera areálu Tomáše Špinky například vloni v srpnu koupaliště přivítalo přes 22 tisíc lidí, letos to bylo jen něco málo přes 6 tisíc návštěvníků. Z důvodu špatného počasí bylo letos v srpnu zavřeno 19 dní! Posledním dnem provozu byla neděle 22. srpna, kdy přišlo šest zájemců o koupání. Nejlepším dnem z celých prázdnin byla neděle 15. srpna, kdy areál koupaliště přivítal 1 562 návštěvníků.

Od 5. září je spuštěn provoz zimního stadionu. Jsou zde k dispozici první hodiny bruslení pro veřejnost, které najdete zde: http://maskova-zahrada.cz/stadion-ludvika-koska/. Dokončena byla dostavba první části šaten. Vznikla tu také nová tribuna pro diváky. V neděli 19. září se zde hraje první zápas krajské ligy mužů v ledním hokeji mezi HC Turnov 1931 a Slavojem Liberec.

Od pondělí 6. září je také v provozu bazén na Výšince. Tak nabitý program ještě neměl. „Za dobu svého působení jsem to nezažil. Zájem je neskutečný. Byť se nám dříve zdálo, že bazén už nemůžeme víc vytížit, tak teď jsme pro školy doplnili další dříve nepopulární hodiny jako od 13.00 do 15.00 hodin. Školy a školky berou v podstatě jakékoliv termíny,“ popsal velkou poptávku vedoucí bazénu Robert Havlín z Městské sportovní Turnov. Jak dodal, v době pandemie byly zrušeny všechny kurzy pro děti, a tak je zájem logický.
Bazén je na novou sezonu skvěle připravený, prošel dvěma investičními akcemi. První se týkala výměny filtračních náplní, druhá pak zmodernizovala topení, ohřev vody a vzduchotechniku. Důležité bylo především jejich oddělené fungování. Úpravy automatického řízení technologií přišly na více než 250 tisíc Kč.
(TvA s využitím TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.