PĚNČÍN ROZDRTIL SEMILY, JENIŠOVICE ZASKOČILY MŠENO

0

Přepeře stejně jako nedávno v MOL Cupu „smázly“ Zbuzany a drží se na bedně. V kraji už v sobotu vyloupily Sedmihorky Frýdlant. Neděle patřila ostře sledovanému derby vedoucího Turnova s Rovenskem, ale k překvapení nedošlo. Pěnčín vyprášil v I. A třídě Semily půl tuctem branek. O třídu níž Jenišovice zaskočily ve Mšeně favorita a dál stoupají tabulkou. Zato nováček z Mírové doma nestačil na Smržovku a padla na něj deka. Přepeře B vyfasovaly na horách další devítku! Na Jablonecku doma rupla Skala. V semilském přeboru se v dresech turnovského béčka prezentoval remízou kompletní dorost. V soutěži Horka udolala jediným gólem Tatobity, které v žebříčku přeskočila.

ČFL

* FK Zbuzany 1953 – FK Přepeře 0:2 (0:1). Branky 13. Synek, 59. Novák, rozhodčí Mudra, ŽK 0:0, diváků 131. Sestava: Truksa – Novotný, Žukowski, Nesvadba, Kventsar – Pavlata, Tvaroha, Martan (87. Janošík) – Novák (72. Bulíř), Hadaščok (85. Prokopec) – Synek (46. Ježek).
Přepeřští dál válí a opět z toho byl jejich už oblíbený výsledek 2:0. Domácí Zbuzany hosté prakticky do ničeho vážnějšího nepustili, takže skóre se měnilo pouze z jedné strany. Ve 13. minutě putoval balon odzadu doprava na Martana, zkušený přepeřský záložník jej poslal do vápna a tam celou akci gólově uklidil kanonýr Synek – 0:1! Tlak Zbuzanských narážel na sehrané zadní řady Přepeř, a byly to ony, kdo mohl vedení pojistit, jenomže chybělo víc štěstí. „V jedné z několika tutovek jsme trefili našeho Synka na jejich lajně, takže ten toho vedle vstřelené branky ještě vlastně pochytal víc než domácí brankář,“ smál se vedoucí mužstva Míra Kvapil ještě večer. Podle jeho dalších slov mohla být zasloužená výhra mnohem vyšší, ale důležitější jsou všechny tři získané body. Jedním z takových momentů byla jasná ruka po rohovém kopu v šestnáctce Zbuzan, ale rozhodčí Mudra příliš nemudroval a rozpažil! Druhý gól hostů po hodině hry byl téměř jako přes kopírák. Exligista Martan poslal před Jecha další míč a Novák ho hlavou trknul do sítě a bylo vymalováno. Domácí se úspěchu mohli dočkat až pár minut před koncem, ale Truksa měl dobře postavenou tyč a míč od ní odražený skryl ve své náruči, takže jeho tým si mohl z prvního místa užít horečku sobotní noci. V dalším kole Přepeře zajíždějí k prvomájovému mistrovskému utkání do Hradce Králové, kde se na Slávii utkají s rezervou prvoligového FK. Doma je pak čeká Chlumec.

Ostatní výsledky: Teplice B – Bohemians B 0:1, Boleslav B – Jablonec B 1:2, Dukla B – Velvary 0:1, Živanice – Ústí 2:1, Zápy – Chlumec 2:0, Pardubice B – Hradec Králové B 1:1, Brozany – Liberec B nehráno.

16. J. Ústí n/O 22 2 9 11 18:40 15

* Slovan Frýdlant – FK Sedmihorky 0:2 (0:1). Branky 10. Randák, 63. Hranec, rozhodčí Nešněra, ŽK 1:2, ČK 1:0, diváků 100: Sestava: Martin Špína – Urbánek, Mrázek, Vaníček, Veber – Hranec (88. Rympler), Močkovský, Kodr, Čermák (80. Novotný) – Randák – Marcel Špína.
FKS, kterému chybělo několik hráčů základní sestavy (Ložek, Bejda, Falkenberg ad.), posadil na koně v úvodní desetiminutovce svou dalekonosnou ránou přes celou bránu bomber Randák. Ani brzké vyloučení frýdlantského Borkovce, který šel do sprch za přibrzdění Marcela Špíny dostávajícího se do šance už v 16. minutě však Frýdlant nezabrzdilo ve snaze o vyrovnání. „Domácí, kteří pak víc otevřeli hru, nám nedali nic zadarmo, ale vzhledem k několika dobrým brejkům do otevřené obrany jsme si vítězství určitě zasloužili. Klidně to mohlo skončit i 1:5, ale frýdlantský brankář Zajíček byl vždy na tom správném místě,“ poznamenal vedoucí karlovických plejerů Míra Kobrle. Zaslouženou výhru jistil v 63. minutě po pěkné akci Hranec. Veber vybojoval nejdůležitější fotbalovou rekvizitu, posunul ji na Čermáka a ten kulatý nesmysl ideálně připravil před prázdnou svatyni domácích pro nabíhajícího autora gólu. K tomu byl Frýdlant nejblíže v momentě, kdy povedená střela naštěstí pro hosty zatřásla pouze břevnem nad Martinem Špínou. Středeční dohrávka Sedmihorek s Hrádkem stíhajícím Turnov tak bude asi dost zajímavá. Naproti Evenu se začíná v 17.30 hodin!

* FK Turnov – TJ Sokol Rovensko pod Troskami 6:0 (5:0). Rozhodčí Kořínek, ŽK 1:3, diváků 151. FKT: Franc – Provazník, Petržilka, Jíra, Beníšek – Landfeld (68. Parsi), Bělina (76. Rozkovec), Svoboda, Tomašov (46. Bernát) – P. Havel (63. L. Havel), Horák. Rove: Sestava: Prokopec – Šteffan, Kočí, Bangha, Vítek – Glod (68. Mazánek), Krejčík, Soukeník, Štěpnička, Perger (78. Mencl) – Šimek.
Turnovští začali hodně zostra a už ve 9. minutě svítilo na ukazateli pro pár pozdně příchozích neuvěřitelné skóre 3:0! Dlužno podotknout, že rovenský brankář Prokopec nevstoupil do derby dobře. Poprvé jeho nejistý zákrok potrestal Horák a po penaltě Landfelda domácím třetí gól svým špatným výhozem doslova daroval. Ve 24. minutě mu vypomohl Šteffan, který na poslední chvíli vykopl míč z prázdné branky. Teprve potom se ke slovu dostali hosté v černém, ale Šimkovo dělo těsně minulo Francovu klec. Na turnovskou jedničku postupoval potom zcela osamocený Perger, ale Franc jeho tutovku vykopl levou nohou. Na rozdíl od něj jeho protějšek nezvládl vzdušný souboj po rohovém kopu a Turnov vedl už 4:0! Chvíli před poločasovou přestávkou vnikl do šestnáctky Rove šikovně Svoboda, udělal Prokopcovi kličku a s přehledem levou nohou poslal merunu z úhlu do sítě již popáté! Druhá půle už moc vzruchu nenabídla, a tak na tribuně zmoklé přítomné turnovské legendy mohly probírat stav stařičké tribuny, která rozhodně pamatuje lepší časy a dnes místo ochrany diváků před deštěm či sluncem, jim začíná být dokonce i nebezpečná. Nadsázka, která mezi kapkami prosakující vody zazněla, že město by v rámci oslav mělo fotbalovému jubilantovi dát dárek v podobě nové krytiny, asi sedí líp, než se sedí divákům pod stávající děravou a shnilou střechou. Zmar Rovenských pak dokonala 72. minuta, v níž si střílený centr Horáka v pádu hlavou srazil Šteffan do vlastní kasy.

Ostatní výsledky: Hrádek – Desná 6:0, Stráž p. R. – Višňová 1:4, V. Hamry B – Hejnice 4:1, Ž. Brod – N. Bor 6:0, Lomnice – Skalice 1:1.

I. A TŘÍDA

* TJ Sokol Pěnčín – SK Semily 6:0 (4:0). Branky 16. a 41. Vít, 28. a 79. Žďárský, 39. Schmeiler, 82. Matějíček, rozhodčí Brož, ŽK 0:0, diváků 125. Sestava: Semenský – M. Kratochvíl (53. Primásek), Mikula, Mendlík, Jaček (79. Šerpán) – D. Škréta, (79. Lhoták), J. Škréta, M. Žďárský, Schmeiler (64. Borovička) – Vít, Bárta (64. Matějíček).
Jestliže se pěnčínským sokolům v Mimoni i Košťálově moc nedařilo, teď bylo hned od úvodního hvizdu jasné, kdo je na hřišti pánem. A jestliže Semily přijely s nějakými ambicemi, mohly na ně už po prvním poločase zcela zapomenout. Brankostroj domácích odstartoval v 16. minutě Vít, který pak Zamastila v semilské brance pokořil do přestávky ještě jednou. To Žďárský si svou dvougólovou sobotní porci rozdělil do obou půlek, myšleno hrací doby. V té první přesně cílil ještě před přestávkou halv-bek Schmeiler. „V druhé půli jsem musel trochu zvednout hlas, ale jinak kluci hráli opravdu dobře a mohli si zahrát všichni. Jen mám teď pocit jako bych měl dva mančafty – jeden na doma a druhý na venek,“ bral to tentokrát hodně zvesela pěnčínský lodivod Lukáš Hodan. Jeho svěřenec Miky Žďárský přidal svůj druhý gól v 79. minutě a dalšího svého zářezu se dočkal také střídající Matějíček.

Ostatní výsledky: Chrastava – FC Pěnčín 1:1, Doubí – Mimoň 2:3, Kr. Studánka – B. Kostel 4:0, LOKO – Rynoltice 4:1, Ruprechtice – Rychnov 0:3, Bělá – FKK/L 1:4.

I. B TŘÍDA

* FK Jiskra Mšeno-Jablonec – TJ Sokol Jenišovice 1:2 (1:1). Branky 15. D. Hurt (pk), 70. V. Hurt, rozhodčí Mizera, ŽK 1:3, diváků 50. Sestava: M. Cejnar – Cidlinský (86. Svoboda), Bubák, Vích, Válek – Šíp, Nedelchev, D. Hurt, V. Hurt – Rosenbaum, Dvořák.
V jablonecké čtvrti u přehrady se v sobotu děly věci. Jenišovičtí v přeházené sestavě bez několika opor z toho nakonec odešli jako překvapiví vítězové. Úvodní tlak druhého celku tabulky přinesl pokutový kop, ale favorit vedení odmítnul. Když tahle výhoda přišla i na druhé straně hřiště, Dáda Hurt už jí nepohrdl a hosté vedli! Jejich náskok platil až do 39. minuty, v níž se po centru do velkého vápna proti výborně chytajícími Cejnarovi prosadil Krámský. „Cejny nás dlouho držel nad vodou, a má vedle obou střelců lví podíl na našem vítězství,“ potvrdil marodný hrající trenér sokolů Leoš Bernard. To strážce domácí svatyně Havrda tolik práce neměl, ale jenišovická dvojčata jej nenechala v klidu. V 70. minutě to Daniel poslal vpřed na bratra Vojtěcha Hurta, a ten jej v lítém mači propálil podruhé! Rovněž podruhé se z penalty za faul na Šípa mohl do notýsku sudího pět minut před koncem zapsat Dan, ale prvním pokusem trefil Havrdu a jeho dorážka putovala do nebe…

* SK Mírová pod Kozákovem – TJ Spartak Smržovka 1:4 (1:1). Branka 27. Červinka, rozhodčí Zikmund, ŽK 1:2, diváků 50. Sestava: T. Mach – Kábele, Nosek, Korček, Taibr – Iluska, Poledne, Jíra, Kovář (79. Štefan) – Červinka, D. Dvořák (46. Žmolil).
Také Smržovka má mnohem zkušenější mužstvo než SKM, a to se opět zčásti podepsalo pod konečný účet. Tón utkání udal Hrabánek z týmu hostů, který ve 4. minutě kopal standardku, kterou Tomáš Mach podběhl a bylo 0:1! Na to ještě dokázal zareagovat mírovský střelec Červinka, ale dalších míčů se už od svých spoluhráčů otráven nedočkal. Bohužel domácí pak zase nezachytili začátek a hosté se opět záhy trefili mezi mírovské tyče, tentokrát však už po třech minutách druhého poločasu Vokušem. Smržovského gólmana Buriánka pak zaměstnal snad jenom Jíra, který z trestňáku trefil tyč! V 61. minutě Hrabánek přidal svou druhou trefu v duelu a bylo prakticky rozhodnuto, což potvrdil pár minut před koncem čtvrtým gólem v Machově síti Frydrych. „Hosté se nepředstavili v té nejlepší formě, o to víc prohra mrzí, protože my hráli bez ohledu na chybějící hráče snad ještě hůř. Prostě jsme se po těch gólových fackách už nedokázali zvednout. Tak to snad s Harrachovem bude lepší,“ prohlásil Petr Dědeček, předseda Mírové.

* Jiskra Harrachov – FK Přepeře B 9:1 (3:1). Branka 43. Martínek, rozhodčí Kutílek , ŽK 0:0, diváků 30. Sestava: Vrabec – Baudys, Habr, Cimbál, Tesař – Trč, Melichar, Martínek, Weidenthaler – Tokan, Rakouš (73. Válka).
Na harrachovské umělce pod skokanskými můstky toho přepeřský brankář Vrabec v hrsti moc neměl a další debakl přepeřského béčka byl na světě. Horko těžko slepená sestava s možností jediného střídání neměla proti Zemanem v 17.
minutě zažehlé domácí Jiskře šanci, když se v dresu Přepeř jako elitní střelec představil pouze Martínek, který jako jediný gólem do šatny a zároveň čestným úspěchem hostů dokázal překonat harrachovského brankáře Negrůa. Jenomže to už horalé vedli rozdílem třídy po dalších trefách Michálka a Vodseďálka. Ke svému prvnímu gólu pak v rozmezí 50. a 71. minuty vsítil ještě čistý hattrick Zeman a mohlo se jít na teplý čaj. Ještě než k tomu došlo, tak Vrabce postupně rozstříleli Pešat s Vlasákem, aby se v 82. minutě znovu prosadil a ke kulaté „desítce“ to na nejmenší možný odstup přiblížil Vodseďálek. Inu co dodat? Hrálo se bez karet!

Ostatní výsledky: Bozkov – Držkov 3:3, Lučany – Plavy 0:1, Albrechtice – Studenec 1:4, Jablonec n. J. – H. Branná 2:4.

OKRESNÍ KOPANÁ

* Jablonecko-OP: Malá Skála – FC Pěnčín B 0:6 (0:1), Hodkovice B – KOVO 11:2, Ž. Brod B – Plavy B 4:4, Mšeno B – Držkov B 4:6, Zásada – volno.
11. J. Mšeno B 13 1 0 12 21:94 3

* Semilsko-OP: Jilemnice – Turnov B 1:1 (0:0) Pham, Libštát – Mříčná 3:3, Poniklá – N. Ves 0:2, Roztoky – Martinice 2:1, Benecko – Strž./LoB :4.

10. TJ Poniklá 11 1 1 9 11:45 4

* Semilsko-OS: Horka – Tatobity 1:0 (0:0), Zál. Lhota – Bozkov B 1:1, Studenec B – Semily B 4:1, Vysoké – Kruh 2:1, Víchová –Future 3:1.

1. Zálesní Lhota 11 8 3 0 48:12 27
2. Sokol Horka 11 8 1 2 36:19 25
3. FC Tatobity 11 8 0 3 36:18 24
4. FC Víchová 11 6 2 3 34:21 20
5. TJ Vysoké 11 5 0 6 24:31 15
6. Sokol Kruh 11 4 0 7 25:26 12
7. Studenec B 11 4 0 7 26:37 12
8. S Bozkov B 11 3 1 7 26:32 10