OHLÉDNUTÍ ZA SPORTEM NA PŘELOMU SRPNA A ZÁŘÍ: ATLETIKA, FOTBAL A HÁZENÁ

0

* ATLETIKA. Diskař Mazgal bronzový na olympijských hrách mládeže v Singapuru! Na první letní olympijské hry mládeže se do Singapuru ve dnech 14. až 26. srpna nominovalo 38 českých sportovců, z toho sedm atletů (dvě dorostenky a pět dorostenců). V české výpravě nechyběl ani zástupce AC SYNER Turnov nadějný vrhač Jaromír Mazgal. Her se zúčastnilo 3600 sportovců ve věku od 14 do 18 let, celkem bylo zastoupeno 205 národních olympijských výborů a z her do celého světa referovalo 1800 novinářů.

Mazgal byl třetí již v kvalifikaci, což potvrdil v sobotu 21. srpna, kdy se konalo finále. Jaromír Mazgal si medaili zajistil až posledním čtvrtým pokusem.
Jana Svobodová, tisková mluvčí AC SYNER Turnov, email: ac.turnov@seznam.cz

 

* FOTBAL

Divize C: Ústí n. Orl. – FK Pěnčín-Turnov 3:1 (0:1). Turnovští se brankou Bárty ujali vedení, ale nakonec nedokázali ani ve 4. kole zvítězit. V tabulce jsou s jedním bodem na posledním místě. Petr Horáček, vedoucí mužstva FK Pěnčín-Turnov: „Šli jsme poprvé na hřišti soupeře do vedení a dokonce vyhráli poločas. Ve druhé půli byli domácí aktivnější, vytvořili si tři gólové šance, které zužitkovali. Za týden musíme doma zabrat a v utkání s Novým Bydžovem vybojovat tři body.“ Po čtyřech kolech jsou fotbalisté FK Pěnčín-Turnov na posledním místě tabulky.
V neděli 5. září  FK Pěnčín-Turnov hostí Nový Bydžov. Výkop je v 17.00 hodin.

 

* HÁZENÁ

n201008312035_sport_77_09_hazenaTurnovské házenkářské družstvo žen se 27. srpna zúčastnilo netradičního turnaje v Praze, tzv. „Půlnočního“. Turnaj začínal na dvou hřištích v odpoledních hodinách a finálová utkání končila za umělého osvětlení před páteční půlnocí. Organizátoři rozdělili 12 družstev do dvou skupin. Na hráčky Turnova čekaly soupeřky z pražských Kobylis, Astry A a D, Milevska a z Bělé pod Bezdězem. Ačkoli ve dvou prvních utkáních si turnovské házenkářky dokázaly vypracovat vedení, zbytečnými chybami v obraně, špatnými přihrávkami a neúspěšnou střelbou se o vedení připravily a zbytečně prohrály. V dalších utkáních se hra zlepšila po všech stránkách, hrálo se ve větší pohodě, a tak se i bodovalo. V základní skupině skončil turnovský celek na 3. místě.

Pořadí družstev: 1. Sokol Kobylisy Praha, 2. HC Háje Praha, 3. Astra Praha B, 4. Astra Praha A, 5. TJ Turnov, 6. Astra Praha C, 7. Tatran Střešovice, 8. Astra Praha D, 9. Plzeň Bolevec, 10. Milevsko, 11. Wendy Mělník, 12. Bělá pod Bezdězem

Hlavním cílem přípravného turnaje bylo rozehrání po letní přestávce a sehrání se s dorostenkami, které do družstva žen přicházejí.

Vlaďka Ševrová, sevrova@iex.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.