O BRUSLENÍ BYL O PRÁZDNINÁCH O NĚCO MENŠÍ ZÁJEM NEŽ VLONI

0

Zima s dostatkem sněhu přichází až nyní, sjezdovka ve Struhách se rozjede v pátek 6. ledna odpoledne. Jinak tomu ale bylo o vánočních a novoročních svátcích. Kdo nejel na hory, kde ale také moc sněhu nebylo, tak musel vzít zavděk zimním stadionem. Tedy – chtěl-li sportovat! A to turnovská veřejnost chce, i když na veřejném bruslení už nebylo tak narváno jako vloni při první sezoně. „O uplynulých svátcích veřejné bruslení během prosince navštívilo 5 925 zájemců. Rok před tím to bylo 9 066. Největší zájem o bruslení byl 30. prosince, kdy na stadion přišlo 786 bruslařů – rok před tím 1 234,“ vypočítává Jindřich Kořínek, jednatel Městské sportovní Turnov, která areál v Maškově zahradě spravuje.

Návštěvnost byla tedy o něco menší než vloni, i tak se ale v exponovaných časech před pokladnou tvořily fronty. Jen už to na ledě nebyla hlava na hlavě, což návštěvníci pozitivně kvitovali. Zájem je také o půjčovnu bruslí, zatím ji v sezoně využilo 760 lidí. Pro veřejné bruslení bylo na Zimním stadionu Ludvíka Koška v roce 2015 vyčleněno 117 hodin, v roce 2016 to bylo 105 hodin, letos to bude obdobné. Loňská sezona na zimním stadionu končila první dubnový víkend. Otevírací doba pro veřejnost viz www.maskova-zahrada.cz.

O vánočních a novoročních prázdninách byl zájem i o plavecký bazén na Výšince, kde bylo kromě Štědrého dne a Silvestra otevřeno denně. Nejvíc lidí si přišlo zaplavat 27. prosince – 64.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.