NEJPILNĚJŠÍ V JARNÍ PŘÍPRAVĚ BYL TURNOV

0

Protože náročná zimní příprava přišla vzhledem k virové pandemii vniveč, „odpískané“ jaro a nucenou pauzu po uvolnění přísných vládních opatření klubům alespoň částečně nahradily přípravné zápasy. Zatímco některé toho moc nenahrály, jiné stihly odehrát docela slušné porce. Jak se všem podařilo překlenout historický herní výpadek, se ukáže v blížící se podzimní mistrovské sezoně 2020/2021.

Třetiligové Přepeře nejprve vyhrály v Lomnici 0:2 (Horáček Vojtěch, Synek), poté v Liberci porazily béčko Slovanu 1:2 (Petrlák, Volf) a v Mladé Boleslavi remizovaly rovněž s rezervou 1:1, když na gól domácího ligisty Vágnera reagoval Ježek. „Přípravu na nový ročník začínáme 7. července. Postupně se utkáme s Přední Kopaninou a Velkými Hamry. Hodně nabitá bude sobota 1. srpna, kdy ligový Slovan Liberec sehraje v Přepeřích přípravný dvojzápas, a to po Chrudimi také s námi,“ avizoval vedoucí mužstva FKP Míra Kvapil.

Z našich zástupců v nejvyšší krajské soutěži se nejvíc činili v Turnově. S květnovou výhrou nad Bousovem 3:1 sehráli modrobílí v červnu celkem šest přáteláků. Po domácí porážce s rezervou Slovanu Liberec 0:1 pak doma remizovali s MSK Mnichovo Hradiště 4:4 (Syrovátka, vlastní Jíra, P. Havel, Beníšek). Po vysoké výhře nad Jiskrou Mšeno 4:1 znamenal následný výlet do Dobrovice další těsnou prohru 1:0. První pololetí ukončil duel s divizními Velkými Hamry, ve kterém Turnovští padli 1:2 (Koucký). V červenci je venku čekají Kosmonosy a Hořice, na srpen realizační tým naplánoval ještě další čtyři přípravná utkání.

Naopak moc toho nenahrály Sedmihorky, které prohrály se Sokolem Pěnčín 1:4, a také si vyrazily do sousedního Rovenska, kde uhrály pat 1:1. Dvě branky, resp. všechny jejich přípravné byly dílem Urbánka. Za Rovenské skóroval z pokutového kopu Soukeník. Předzápas k sousedskému derby absolvovalo Rovensko s Hodkovicemi, které rozstřílely 7:3. Hattrick plus gól z penalty zaznamenala nová posila – Jiří Šimek z Turnova, po gólu přidali Krejčík, Pařízek a J. Mencl.

V Pěnčíně se nehrálo vůbec. Sokolové se zato představili jen v sousedních Jenišovicích, aby alespoň přátelsky dohrály jediný nedohraný zápas letošního ročníku. A hrálo se na doraz. Domácí vyhráli 5:3 (Vavřich a Matěj Randák 2, Žák – Schmeiler 2, D. Škréta). Chuť si účastník I. A třídy spravil v Karlovicích, kde díky hattricku Matějíčka a jedné trefy T. Bárty vyhrál 1:4. Jenišovice vedle Pěnčína porazily také Rozstání 5:1 (V. Hurt 2, Matěj a Marek Randákovi, Vavřich).

Přepeřské béčko nepustilo podle prezidenta Michala Kupky do hry počasí, které vystavilo STOPku jak duelu v Košťálově (20. 6.), tak ze stejného důvodu i tomu v Raspenavě. Nelenila však ani některá mužstva semilského okresu. Znovuvzkříšení 1. FC Tatobity oslavili domácí v nových dresech výhrou nad libereckým Vescem 6:3 (Cimbál a Kunst 2, Kordutch, Máka). Se Stružincem se kopalo 3:6 (Kunst 2, Kordutch) a shodně dopadl mač s Rovenskem B, a to ve prospěch sousedů, když do listiny střelců se zapsali Kunst, Cimbál a Mlejnek, za hosty se prosadil třikrát Novotný, dvakrát Pecka a konečný účet podtrhnul R. Malý.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.