NADĚJE PRO DIVIZNÍ KOPANOU V TURNOVĚ STÁLE ŽIJE, SEDMIHORKY PROŽILY FOTBALOVÝ SVÁTEK

0

Po přestřelce z minulého kola, kdy FK Pěnčín-Turnov nakonec nešťastně prohrál ve Dvoře Králové 4:5 a zkomplikoval si tím záchranu v divizi, zbývá už jediné: Vyhrát sobotní zápas 19. června a přát Letohradu, aby uspěl v Živanicích. Zatímco v Turnově mají hlavu plnou starostí, v Sedmihorkách se ve středu 16. června slavilo. Před rekordní tisícovou (!) návštěvou na zdejším fotbalovém hřišti sehrál přípravný zápas prvoligový Baumit Jablonec nad Nisou s legendárním mužstvem AIK Stockholm, pravidelným účastníkem evropských soutěží. Zaplněné ochozy příjemného sedmihorského stadionu viděly výhru Jablonce 2:0 (0:0). O fotbale a dalších sportech více v následujícím článku:

FOTBAL

n201006172212_sport_61_09_fotbal* Divize C: Dvůr Králové – Turnov 5:4 (2:1), zápas 29. kola, hráno v neděli 13. června. První branka padla až ve 31. minutě, kdy se vedení ujali domácí. Deset minut poté hosté srovnali, ale hned po rozehrání dostali Turnovští druhou branku. Gólová přestřelka přišla mezi 57. a 59. minutou. Domácí vsítili, hosté dotahovali. V 86. minutě turnovský Selinger srovna na 4:4 a zápas spěl k remíze. Bohužel v 90. minutě závaru v šestnáctce hostů využil Kulta a Dvůr Králové zvítězil 5:4. FK Pěnčín-Turnov: Cimbál – Hurt, Jíra (68. Selinger), Patočka, Vítek – Hnízdo, Moravec, Zdražil, Škréta – Vacek (46. Vacek), Bárta.

FK Pěnčín-Turnov stojí nad propastí. Poslední kolo bylo přeloženo z neděle 20. na sobotu 19. června (všechna utkání se hrají najednou). Od 17.00 hostí FK Pěnčín-Turnov Nový Bydžov. Domácí musejí zvítězit. I tak ale budou čekat na výsledek ze Živanic, kde tamní klub hostí Letohrad. V případě, že Živanice vyhrají, nepomůže Turnovským už nic k záchraně a v příštím roce se v Českém ráji bude hrát krajský přebor. Přijďte proto turnovské hráče v sobotu odpoledne povzbudit!

 

n201006172212_sport_60_09_sedmihorky* Přípravný zápas v Sedmihorkách: Baumit Jablonec nad Nisou – AIK Stockholm 2:0 (0:0). „Hrálo se v dobré fotbalové atmosféře. Zápas měl na začátek přípravy celkem slušnou úroveň a ve druhém poločase jsme Stockholm přehrávali větší fotbalovostí a zaslouženě jsme zvítězili,“ podotkl pro MFDnes jablonecký asistent trenéra Jozef Weber (ten nastupuje i za divizní Pěnčín-Turnov). Premiéru v jabloneckých barvách si odbyl obránce Matej Krajčík, letní posila z pražské Slavie. Dvacet minut odehrál také stoper Martin Uvíra z Opavy, který je v severočeském klubu na testech. Branky: 60. Loučka, 75. Lafata. Diváků: 1000 (návštěvnický rekord zdejšího stadionu všech dob!!!). Jablonec: Špit – Krajčík, Zábojník, Drsek (70. Uvíra), Kovařík – Michálek (78. Hovorka), Loučka, Eliáš (80. Just), Jarolím – Pekhart (75. Rudolf), Lafata. Trenér Komňacký.

 

HÁZENÁ

* Pražský přebor – ženy: TJ Turnov – DHC SVŠ Plzeň 22:20 (11:10), hráno v hale TJ ve Skálově ulici v neděli 13. června. Utkání mělo vyrovnaný průběh, během prvního poločasu se družstva střídala ve vedení. Ve 27. minutě vedly plzeňské hráčky 10:9, ale domácím se podařilo do konce poločasu dvakrát úspěšně zakončit, takže poločas skončil jednobrankovým vedením domácích. Během čtrnácti minut 2. poločasu si turnovské hráčky vybudovaly šestibrankové vedení a vše nasvědčovalo tomu, že zápas dotáhnou v klidu do vítězného konce. Plzeňačkyvšak nic nezabalily a bojovaly. V 52. minutě to bylo už „jen“ 20:18 pro domácí, které však měly velkou touhu zvítězit. To se nakonec podařilo… Sestava (branky): B. Kučerová – D. Aissi (4), R. Kohoutová (4), C. Davidová (3), V. Ševrová (3/2), Tichá (3/1), J. Nalezencová (2), A. Vališová (2), A. Koubková (1), vedoucí družstva: Marie Poláková.

 

* Pražský přebor – ženy: Astra Praha B – TJ Turnov 24:21(15:9). K poslednímu utkání letošní sezony cestovaly turnovské házenkářky na hřiště do Zahradního města, kde se na umělé trávě utkaly s vedoucím celkem Pražské divize, s hráčkami družstva Astry B, které odmítlo k odvetě do Turnova přijet. Protože na hřišti před utkáním probíhal trénink jiného pražského družstva, neměly hráčky příliš času na rozcvičení a „seznámení“ se s umělým povrchem. Možná i to bylo důvodem katastrofálního nástupu do utkání, kdy turnovským hráčkám chyběl pohyb a nasazení bylo velmi slabé. Hostující celek chyboval v útoku a toho využívaly domácí k rychlým protiútokům, které bezchybně proměňoval. „Trápení“ turnovského celku trvalo celý první poločas – v 9. minutě Turnovanky prohrávaly 0:5, v 25. minutě už 5:12. Ve druhém poločase se hostující celek rozehrál k lepšímu výkonu, začalo se dařit střelecky, zlepšil se pohyb v obraně i v útoku, celek podržela i chytající Bohuslava Kučerová. Na výhru už to ale nestačilo. Sestava (branky): B. Kučerová – A. Koubková (5), D. Aissi (4), V. Ševrová (3/2), M. Poláková (2), N. Poláková (2/1), I. Tichá (2), C. Davidová (1), P. Mlejnková (1), A. Vališová (1), J. Nalezencová.

V zatím neúplné tabulce jsou turnovské hráčky na 5. místě, některé týmy ale mají dohrávat i tři zápasy.

Vlaďka Ševrová, sevrova@iex.cz

 

JUDO

n201006172212_sport_62_09_judo* Výborné výsledky mladých judistů na mezinárodním turnaji v Novém Bydžově. V sobotu 12. června se v Novém Bydžově uskutečnila za účasti 350 dětí z Ukrajiny, Polska, Slovenska a České republiky soutěž o Pohár J. Verfla.  Soutěž probíhala souběžně na pěti tatami, z turnovského oddílu soutěžilo 12 dětí pod vedením trenérů Kláry Volfové a Jana Maliny.

Medailová umístění žákyň, žáků a dorostenců TSC JUDO Turnov: 

– kategorie mláďat: 3. místo Miroslav Drahoňovský, 4. místo Lukáš Lamač

– mladší žáci: 1. místo Jan Pilař, 2. místo: Jakub Sucharda     

– mladší žákyně: 2. místo Aneta Ječná, 3. místo: Andrea Prokorátová

– dorostenci: 2. místo Dominik Colan

Jiří Vydra, předseda oddílu JUDO TSC Turnov, e-mail: vydra.judotu@quick.cz

 

ORIENTAČNÍ BĚH

n201006172213_sport_63_09_gytu* Ve středu 9. června se v Praze na Bílé hoře uskutečnilo republikové finále žáků a studentů základních a středních škol v orientačním běhu. Na start se postavilo víc než 300 závodníků. Na orientačně i fyzicky velmi náročných tratích se rozhodně neztratili běžci z turnovského gymnázia. V kategorii žáků se turnovské gymnázium umístilo v konkurenci 15 přeborníků z krajů celé republiky na vynikajícím 3. místě. Je to úžasný výsledek při první účasti ve finále v této kategorii. Základ družstva tvořili závodníci z obou turnovských oddílů – z OOB TJ Turnov: Hudská, Roškotová, Linková, Brožová, Nejezchlebová, Wolf Filip a ze SOK TJ Turnov: Horák a Malina. Nejdůležitějším článkem družstva však byli závodníci, kteří se orientačnímu běhu aktivně nevěnují a zaslouží si velký obdiv, že náročné tratě úspěšně zvládli: Jana Ježková, Lukáš Procházka, Libor Bukvic a Ludvík Rubáš.

V kategorii studentů se turnovským gymnazistům dařilo ještě lépe. Obsadili 2. místo, a to zásluhou družstva ve složení: Pavlovcová, Dlouhá, Loudová, Wolf, Zakouřil a Vágenknecht.
Více o závodu na http://dkp.orienteering.cz/rs/aktualityprebor

Jindřich Kořínek, Jindrich.Korinek@email.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.