MLADÍ HOKEJISTÉ DOSÁHLI HISTORICKÉHO ÚSPĚCHU, PŘESTO JSOU SMUTNÍ ANEB SPORTOVNÍ VÝSLEDKOVÝ SOUHRN

0

Mladí hokejisté z přípravky BHK Turnov dosáhli historického úspěchu – vyhráli krajskou soutěž, což se od týmu bez vlastní ledového plochy vůbec nečekalo. Vítězstvím ale naděje skončily, protože postupem do vyšší věkové kategorie to už bez domácího zázemí řádné ledové plochy nejde. Ti nejlepší chlapci posílí družstva v okolních městech… Na přelomu února a března se dařilo turnovským basketbalistům i volejbalistům, futsalisté FC Dalmach si po domácí prohře napravili chuť v Bakově. Více v následujícím přehledu…

* BASKETBAL

* Východočeská liga mužů, 12. kolo: Dvůr Králové nad Labem – TJ Turnov 70:84 (15:26, 34:42, 55:66). Do Dvora Králové Turnovští zajížděli bez dlouhodobě zraněného Tomáše Brunclíka, tentokrát utkání vynechal i Dominik Feštr. První čtvrtina zápasu se našemu mužstvu vyloženě povedla, hráli jsme s chutí, poměrně slušně bránili soupeřovi dlouhé hráče, navíc Jirka Klápště opět slušně bránil nejlepšího hráče hostů Jansu. Jelikož družstvo soupeře je složeno povětšinou ze starších hráčů, byla taktika jasná – po doskoku přecházet do rychlého protiútoku, což se nám v první čtvrtině dařilo a po jedné ze smečí Honzy Jiříčka musel soupeř vrátit konstrukci koše zpět na své místo. Ve druhé čtvrtině jsme trochu polevili a přizpůsobili jsme se soupeřově hře. Přestali jsme chodit do rychlých protiútoků, nebo jsme při přechodu do nich dělali zbytečné hrubky.

Druhá polovina zápasu již byla v naší režii. Střelecky se chytili hned od začátku Velda a Jiříček, body přidávali i Petřivý a Klápště, velice slušně hrál Cvrček.

Statistiky: Jiříček 26, Velda 25, Petřivý 18, Cvrček 8, Klápště 6, Jeníček 1, Vích, Kaněra. Trojky: Petřivý 4x!!, Velda 2x. Šestky 20/14 (70%). TJ Turnov je v tabulce na 6. místě.

Pro TvA: Tomáš Mareš, www.basket-turnov.wbs.cz

 

* FLORBAL

* Sobota 28. února

I. liga juniorek (hráno v Liberci)

TJ Turnov – Fbc Měddm Mariánské Lázně 2:6

SK Bivojky Litvínov – TJ Turnov 10:4

* Neděle 1. března

Liberecká liga mužů (hráno v Českém Dubu)

TJ Turnov B – TJ Spartak Rokytnice nad Jizerou 8:4

TJ Sokol Koberovy – TJ Turnov B 6:2

* Sobota 7. března
II. liga žen (hráno v hale TJ Turnov)

TJ Turnov – FBC Česká Lípa 0:5

TJ Turnov – Slavia TU Liberec 2:8
Podrobnosti najdete na www.florbalturnov.wz.cz

n200901132227_sport_13_09_dalmach* FUTSAL

* V neděli 1. března se hrálo 18. kolo II. ligy: FC Dalmach – Klokani Vršovice 2:4 (0:2). Klokani jako největší aspirant postupu do první ligy dorazili do Turnova v plné síle. Domácí byli oslabeni o dva hráče základní sestavy Kulhánka a Bakeše. Už ve druhé minutě utkání hosté úvodní tlak vyjádřili gólově, když se jejich útočník prosadil z úhlu tvrdou ranou pod břevno. Vedení Klokany uspokojilo a dalších patnáct minut patřilo domácím. Šance Zdražila, Palounka a J. Mencla zůstaly bohužel nevyužity. Naopak hosté opět předvedli svoji produktivitu v zakončení a z ojedinělé šance zvýšil Slunéčko na 0:2. Úvod druhého poločasu pro nás začal parádní gólovou trefou v podání Honzy Zdražila – 1:2. Od 24. minuty měl Horáček v naší bráně plné ruce práce. První šanci ještě bravurně zachránil, ale další dvě už skončily s balónem v síti. Do konce utkání zbývalo pět minut, ve kterých se trenér Mencl rozhodl k power-play. Ta znamenala pouze snížení na přijatelný výsledek 2:4. Druhý gól Dalmachu tentokrát hlavou vstřelil opět Zdražil. Na domácí zápas se přišlo podívat 130 diváků! Sestava FCD: Bursa, Horáček, J. Mencl, Šafář, Pecka, Škréta, Krejčík, Zdražil, Palounek, Kněbort, trenér J. Mencl.
* 19. kolo II. ligy, hráno v sobotu 7. března: Total Slavík Bakov nad Jizerou – FC Dalmach 4:9 (2:4). Pouze v úvodu utkání drželi bakovští hráči s hosty krok, celý zápas se ale hrál pod taktovkou FC Dalmach.

Pro TvA: Karel Palounek, FC Dalmach, e-mail: fcdalmach@centrum.cz , www.fcdalmach.ic.cz

 

* HÁZENÁ

II. liga žen, neděle 1. března: HK Spartak Ústí nad Labem – TJ Turnov 22:17 (9:8). Již tradičně mají turnovské házenkářky začátky poločasů nesoustředěné a s mnoha chybami v rozehrávce. V dalším utkání na půdě soupeřů prohrávaly ve 14. minutě 1. poločasu 8:3. Poté nastal kýžený obrat a do 2. poločasu šly pouze s jednogólovým mankem. Druhý poločas byl ale opět stejný, čtvrthodinový herní výpadek se již nepodařilo dohnat. Sestava (branky): Bohuslava Kučerová – Adéla Koubková (5), Nikola Poláková (4), Tereza Hadincová (2), Romana Kohoutová (2), Vladimíra Ševrová (2), Adéla Vališová (2), Kateřina Boudová, Šárka Gahlerová, Marie Poláková. Trenér Jan Těhník. Turnovské družstvo je v jedenáctičlenné tabulce na 9. místě.

Pro TvA: Vlaďka Ševrová, e-mail: sevrova@iex.cz

 

n200903121151_sport_35_09_hokej* HOKEJ

Mladí turnovští hokejisté z přípravky BHK Turnov v sobotu 28. února úspěšně zakončili putování krajskou soutěží. Na „domácím“ ledě v Lomnici nad Popelkou dosáhli historického úspěchu, na který vzhledem k podmínkám bude velice těžké navázat. Chlapcům se podařilo celkově vyhrát krajskou soutěž přípravek třetích tříd v Královéhradeckém kraji!
Výsledky: BHK Turnov – HC Krkonoše I (Trutnov) 5:5, branky – Hnízdo 3, Havel 2; BHK Turnov – Stadion Nový Bydžov 4:2, branky – Havel 3, Hnízdo.
Konečná tabulka: 1. BHK Turnov, 2. HC Nová Paka/Jičín, 3. HC Metuje, 4. HC  Krkonoše I, 5. HC Opočno, 6. HC Krkonoše II, 7. HC Jaroměř, 8. HC VCES Hradec Králové, 9. HC Dvůr Králové – Náchod, 10. HC Wikov Hronov, 11. St. Nový Bydžov.

Na tento vynikající výsledek již bohužel nepůjde navázat, protože od čtvrté třídy už musí děti hrát na velkém hřišti, a to je z Turnova vzdálené 25 kilometrů. Proto se nedá využít k tréninku ani malé hřiště v Turnově. Někteří nadějní chlapci budou pokračovat v Jablonci nad Nisou a v Lomnici. Mužstvo jako celek se ale rozpadne. Další nábor BHK Turnov asi dělat nebude, protože podle dosavadního průzkumu rodiče nemají moc zájem – sotva se kluci naučí hokej hrát, musí skončit nebo je rodiče vozí desítky kilometrů na tréninky a na zápasy. Výstavba zimního stadionu v Turnově je na mrtvém bodě. Turnovští zastupitelé mají jiné priority, než je výstavba krytého zimního stadionu.

Pro TvA: Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz , www.bhkturnov.wz.cz

 

* JUDO

* Oddílu Judo TSC Turnov pořádá pro děti od 7 do 14 let letní tábor v Pleskotech v termínu od 3. do 13. srpna. Více informací na e-mailu: vydra.judotu@quick.cz

 

* NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI

* Zápasy 23. kola, hrané na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou od pátku 27. února do neděle 1. března: HC Sokol Turnov – HC Performers Turnov 7:2; HC Všeň Pojizeří – HC SDH Hnanice 1:4; SDH Troskovice – HC Modřišice 4:1.

* Zápasy 24. kola, hrané na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou od pátku 6. do neděle 8. března: HC SDH Hnanice – HC Performers Turnov 1:7; HC Modřišice – HC Sokol Turnov 0:8; HC Všeň Pojizeří – SDH Troskovice 8:4.

Tabulka po 24. kole: 1. HC Performers Turnov, 2. HC Sokol Turnov, 3. HC Všeň Pojizeří, 4. HC SDH Hnanice, 5. SDH Troskovice, 6. HC Modřišice.

Pro TvA: Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.czwww.bhkturnov.wz.cz

 

* VOLEJBAL

* Krajský přebor I., muži, hráno 28. února: TJ Zikuda Turnov – TJ Spartak Smržovka 3:1, 3:1 (25:16, 14:25, 25:21, 25:18) a (25:18, 31:33, 25:15, 25:17). Hosté přijeli v kompletní sestavě, Turnovským několik hráčů chybělo (Mlejnek, Jaroš, Mašek). Oba zápasy byly pro domácí velmi důležité, hrál se pohledný volejbal, hráči na obou stranách bojovali. Výborná utkání odehrál hlavně Kovář. Sestava dopoledního zápasu: Novák, Strnad, Vaněk, Krňák, Maruška, Kovář, libero Zýka, střídal Pecina. Odpoledne hráli: Folprecht, Vaněk, Strnad, Krňák, Nyč, Kovář, libero Zýka. Trenér Martin Mareš.

Pro TvA trenér Martin Mareš, maresov@seznam.cz , www.turnovvolej.wz.cz

 

n200903121151_sport_36_09_strelci* SPORTOVNÍ STŘELECKÝ KLUB OLYMPIA TURNOV

Na výbornou zvládli turnovští střelci i čtvrtý závod sezony, který se konal 22. února na střelnici FOX Mělník. Závod tentokrát probíhal za hustého sněžení, které způsobilo mnoha účastníkům značné problémy. Na zasáhnutí terče mají střelci k dispozici zhruba 0,6 vteřiny, a to za těchto podmínek již vyžaduje dobrou kondici a precizní zvládnutí techniky střelby.

Konečné pořadí:

1. místo Radek Prokop SSK OLYMPIA Turnov 55 zásahů ze 60 možných, při rozstřelu 2 ze 2 možných

2. místo Lubomír Chylík 55 (60) + 1 (2)

3. místo Lukáš Zahrádka SSK OLYMPIA Turnov 55 (60) + 0 (2)

Radek Prokop si vystřílel jistou účast ve finále a Lukáš Zahrádka po minulém zaváhání má finále na dosah.

Pro TvA Jaroslav Zahrádka předseda SSK OLYMPIA Turnov, e-mail: zahradka@c-box.czwww.sskolympia.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.