PARKOVÁNÍ U NÁDRAŽÍ. NADSTAVBA NA TERMINÁL, NEBO VÝKUP AREÁLU UHELNÝCH SKLADŮ?

0

Změna režimu parkování v turnovské Nádražní ulici, kde je od začátku letošního roku většina stání zpoplatněna, přinesla změny v letité každodenní praxi. Před obchody v Nádražní ulici nyní řidiči krátkodobě za mírný poplatek zaparkují, již zde nestojí stále stejná auta celé dny. S tímto opatřením je zde ale logicky větší poptávka po stáních bez poplatku. Auta tak zaplnila parkoviště v sídlišti, malé parkoviště přímo u terminálu je plné od rána do večera.

Na místě je proto úvaha o přístavbě jednoho či více pater přímo na autobusový terminál, kde by vznikl parkovací dům. „Technicky to možné je, už ani neplatí omezení z důvodu udržitelnosti původního projektu výstavby terminálu, na který město získalo dotaci. Náklady na jedno patro ale jsou odhadem přes 20 milionů a je tu otázka, kolik pater by tady vlastně mělo být,“ přibližuje starosta Turnova Tomáš Hocke. Získat dotaci na přístavbu aktuálně možné není, takže by vše muselo hradit město ze svého rozpočtu.

„Já bych ještě úplně neopouštěl myšlenku výkupu areálu bývalých uhelných skladů. Ty jsou ve špatném stavu, máme zde problémy s bezdomovci, snažíme se dohodnout s majiteli a areál vykoupit. K dohodě zatím nedošlo, ale věřím, že jednou se to podaří. Je to ideální místo na odstavné parkoviště, případně pro další infrastrukturu,“ doplňuje starosta. Jak dodal, velmi pravděpodobně dojde ke zrušení krátké cyklostezky před nádražní budovou, která nemá navazující pokračování. Uvolněné místo poslouží k rozšíření parkování.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.