KOČKY SI HRÁLY S MYŠÍ, ALE TLESKALO SE VŠEM ŽENÁM V HOKEJOVÉM BRNĚNÍ

0

LEDNÍ HOKEJ / Pestrý program nově otevřeného Zimního stadionu Ludvíka Koška nabídl po letech absence krytého ledu opět mezinárodní, mistrovský a amatérský hokej. BHK Turnov se v krajské lize mužů dostal až do play-off, více než slušným návštěvám po českých repre veteránech a mezinárodních zápasech starých gard Turnova a švédské Alvesty, nabídli činovníci HC Turnov 1931 také trojzápas reprezentačních U 16 Česka a Ruska, a v neposlední řadě teď také ženský reprezentační hokej!

Všechny tyto zápasy měly společného jmenovatele – výborné, a své barvy neúnavně povzbuzující publikum, které mnohdy ocenili také soupeři ať už z domova či ciziny. Na to, že Turnov byl na hokejovou mapu zanesen teprve nedávno, se jeho puntík zatím utěšeně zvětšuje. Pohostinství srdce Českého ráje teď v rámci posledního soustředění před MS žen v hokeji využily hned dva reprezentační týmy, a to český a francouzský. Češky jako účastnice skupiny A pocestují do Kanady, Francouzky do dějiště dánské skupiny B. Tam jim největšími soupeřkami budou slovenské hokejistky.

201603201206_sport_55_016_hokej

„Po reprezentačních U 16 jsme využili našich kontaktů v Českém svazu ledního hokeje a především díky generálnímu manažeru žen Davidu Moravcovi, se nám podařilo do Turnova dostat také tento ženský dvojzápas. O oba celky se nám postaral zdejší Hotel Karel IV., a na jejich nabitém programu jsme se podíleli i my,“ přiblížil za spolupořadatele mezinárodní akce ČSLH Vladimír Jágr z HC Turnov 1931, který koordinoval především sportovní část pobytu hokejistek. Ty trénovaly dvakrát denně a stačily využít i zařízení turnovských sportovišť – sauny a bazénu na Výšince. Atraktivní derby trikolór se pro turnovské diváky odehrálo hned dvakrát – v pátek 18. a v sobotu 19. března.

201603201206_sport_56_016_hokej

V obou zápasech jasně dominovaly české hráčky a na druhé straně logicky také francouzské gólmanky. Páteční utkání, které navštívilo zhruba 250 diváků, vyhrálo Česko 4:1. V sobotu se vzhledem k brzkému odjezdu české výpravy hrálo v pravé poledne. I tak dorazilo do hlediště turnovského stadionku na dvě stovky fandů. Ty viděli druhou výhru našich, a to tentokrát 4:0! Vítězky předváděly pohlednou kombinační hru a největším problémem pro ně povětšinou bylo dostat puk skrz houštinu těl před francouzskou klecí. Co prošlo, pak pochytala spolehlivá Lambertová, která se v Turnově rozhodně nenudila, obzvlášť když její spoluhráčky „nestíhajíc“ často faulovaly a musely hrát v oslabení.

201603201206_sport_57_016_hokej

Potlesk spokojených diváků v čele s tradičním BUM-BUM TEAMem však byl spravedlivě rozdělen mezi všechny ženy na hokejové ploše. „Oba realizační týmy i hráčky byly naprosto v pohodě, a chválily si nejen náš led, ale také prostředí, v němž měly možnost se pohybovat. A o to nám šlo především. Myslím, že takové ohlasy jsou něco víc, než jen věcným potvrzením toho, že podobné podniky jsme schopni organizačně zvládat, a samozřejmě také nabízet našim divákům,“ uzavřel další zajímavou epizodu novodobé historie hokeje v Turnově manažer HCT Jágr.

201603201206_sport_58_016_hokej

Letmou informaci, že Francouzky zůstávají až do středy, uvítal především Karel Štrincl, hlavní pořadatel rychlobruslařských závodů, které proběhnou na novém turnovském zimáku po neděli. „Děláme na tom s Tomášem Špinkou (red. pozn.: jednatel areálu Maškovka), tak se nám třeba podaří některou hráčku přemluvit k účasti, což by to mohlo být hodně zajímavé,“ doufá Štrincl.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz 

Další snímky ze zápasu Česko – Francie najdete na Facebooku TvA – ZDE

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.