HÁZENÁ: MLADÉ TURNOVSKÉ HÁZENKÁŘKY BYLY ÚSPĚŠNÉ, DRUŽSTVO ŽEN VE SVÉ DRUHOLIGOVÉ PREMIÉŘE PROHRÁLO

0

V sobotu 6. září zahájilo družstvo mladších dorostenek házenkářskou sezonu 2008/2009. V této sezoně turnovská děvčata hrají společnou soutěž starších žákyň a mladších dorostenek a protože v kraji není mnoho družstev zabývajících se tímto sportem, hrají přihlášená družstva turnajovým způsobem.

Pořadatelem prvního turnaje byl pardubický oddíl a turnovské dorostenky se ho zúčastnily pouze v počtu sedmi hráček a tedy bez možnosti střídání. Dvě utkání odehrály hráčky z Turnova proti věkově mladším soupeřkám v pohodovém a spíše tréninkovém tempu. Ve třetím utkání bylo již znát, že přeci jen síly docházejí. Soupeřky z Havlíčkova Brodu byly houževnaté a téměř po celý zápas si udržovaly vedení – turnovské hráčky musely neustále dotahovat. Až v posledních minutách se podařilo zvrátit turnovským vedení na svoji stranu.
TJ Turnov – Ledeč n. Sázavou 12:4 (5:1)

TJ Turnov – SHK P-D Pardubice 16:7 (11:1)

TJ Turnov – Jiskra Havlíčkův Brod 8:7 (5:5)

Sestava (branky): V. Horáčková – M. Hadincová (10), C. Davidová (9), P. Bártová (5), N. Žďárská (5), L. Ševrová (4), A. Šafářová (3). Trenérky: S. Hušková, V. Ševrová

DRUHOLIGOVÁ PREMIÉRA ŽENÁM NEVYŠLA
Svoji házenkářskou druholigovou premiéru má za sebou turnovské družstvo žen, které na domácí půdě ve sportovní hale ve Skálově ulici v neděli 7. září hostilo družstvo z Pardubic. Účinkování ve 2. lize nezačaly turnovské házenkářky dobře. Již z prvního útoku inkasovaly branku a vedení si pardubický celek udržoval po celý 1. poločas, který nakonec vyhrál o 4 branky. Druhý poločas byl herně vyrovnanější, ale na turnovských hráčkách byla patrná nervozita – dopouštěly se technických chyb, střelba byla nepřesná a nebo se podařilo skórovat po přešlapu, takže rozhodčí branku nemohli uznat. Když už se domácím podařilo stáhnout náskok pardubických žen na rozdíl dvou branek, měly možnost využít dvou trestných sedmimetrových hodů. Bohužel nedošlo k jejich proměnění a tak hostující celek opět svůj náskok zvýšil a v utkání zvítězil.
Celý turnovský tým si zaslouží pochvalu za předvedený výkon, zvláště pak chytající B. Kučerová a A. Vališová, která byla střelecky úspěšná a za bojovnost Š. Gahlerová a R. Kohoutová. Až se podaří zbavit se počáteční nervozity a hrát více zkušeně, výsledky se určitě dostaví.
TJ Turnov – SHK D-P Pardubice 15:21 (7:11)

Sestava (branky): B. Kučerová, L. Šimková – A. Vališová (4), R. Kohoutová (4), A. Koubková (1), Š. Gahlerová (3), M. Poláková, N. Poláková (1), I. Tichá (1), L. Víšková, J. Nalezencová (1), V. Ševrová. Trenér družstva: J. Těhník, vedoucí družstva: R. David.

Ve druhém utkání na domácí půdě se představí družstvo žen v neděli 14. září, kdy hostí ve sportovní hale ve Skálově ulici od 14.00 hodin házenkářské družstvo z Písku.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.