FOTBALOVÝ PODZIM 2021 ŘEČÍ HRÁČSKÝCH STATISTIK

0

Fotbalový podzim je u konce, po dvou problematických sezonách jsou všichni zúčastnění především rádi, že podzimní část tohoto ročníku proběhla prakticky bez omezení, a na jaře už snad situace také dovolí tento ročník kompletně dohrát. Jak si na podzim vedli naši zástupci?

ČFL
Titul podzimního vicemistra je pro FK Přepeře bezesporu hodně cenným počinem, a tak snad ani není nutné želet několik doma prohospodařených bodů. Teplice B, které tu prohrávaly 3:2, vyrovnaly Kodadem v 94. minutě! Zápy v RTW Aréně vedly už 2:0, ale domácí stačili v poslední chvíli vyrovnat a v 5. minutě nastavení měli dokonce možnost z pokutového kopu zvrátit mač do vítězného konce. Zkušený Martan však zaskočil i kameramana Ivo Zahradníka. Prohra s rezervou královéhradeckých „votroků“ 0:4 tak možná bolela mnohem míň.
2. FK Přepeře (bilance 9–3–4, 43:30, 30 bodů). Po rozpačitém úvodu podzimu si podle trenéra Josefa Petříka mladšího vše postupně „sedalo“ a druhý flek ve třetí nejvyšší soutěži Česka mluví za všechno ostatní. Do bojů zasáhly celkem dvě desítky fotbalistů, přičemž největší porci na sebe vzal obránce Karel Knejzlík, který odehrál 1 407 minut, v nichž viděl 7krát žlutou kartu! Mezi tyčemi Filipa Truksu při jeho zranění nahradil pouze ve dvou případech mladík Šimon Čamrda. O titul střelce se Jakub Synek musel tentokrát prát s novým konkurentem Vojtěchem Hadaščokem. Oba do gólového banku svého mužstva přispěli osmi brankami, ale exligistovi na to stačilo o 237 minut méně času.

Na špici kraje se mohutně šturmuje, ale je otázkou, jak vážně to v dnešní nevyzpytatelné pandemické době jednotliví aspiranti případného postupu do divize berou. Doufejme, že výkonnostní fotbal zase nepřijde zkrátka a budeme si moci náležitě vychutnat také jarní část, což se dvakrát nepodařilo.

1. FK Turnov (bilance 11–1–3, 54:15, 34 bodů). Lídr nejvyšší krajské soutěže usilující o návrat do divize sice splnil roli favorita, ale rozkolísané výsledky závěru podzimu hodně ubraly z jeho herního kreditu. To se nakonec odrazilo i v pro někoho velmi překvapivém odchodu hlavního trenéra Emila Šafáře, který mančaft už několikrát do divize úspěšně dovedl. Ten vyslal do hry 28 hráčů, z nichž nejvíce odehrál obránce Jan Křeš – 1 326 minut. V brance stál 11krát Kopal, jeho kolega Filla ji hájil jen 4krát. Tým střelecky táhne Jakub Beneš, který se ve svých dvanácti startech trefil za záda brankářů soupeře hned 20krát! Nejvíc žlutých karet – čtyři – viděl v rukách arbitrů hodně impulzivní Petr Havel.

9. Sedmihorky (bilance 5–4–6, 21:23, 19 bodů). Zkušený trenérský tandem Džimis Bekakis – Pavel Šafář využil služeb 26 plejerů, z nichž nejvytíženější byl se 1 348 minutami Matěj Randák, který přišel z Jenišovic. V bráně odchytal tucet duelů spolehlivý Martin Špína, třikrát za něj zaskočil Jakub Klaus. Nejúspěšnějšího střelce posledních let, Marcela Špínu, teď přeskočil se čtyřmi přesnými zásahy Močkovský, kterému sekundují třígóloví veteráni Ondra Kodr s Bejdou. Vášnivým sběratelem karet je jednoznačně Aleš Vaníček. Rozhodčí mu jich za podzim udělili celkem deset, z toho dvě byly červené barvy!

12. Rovensko pod Troskami (bilance 3–2–10, 17:34, 11 bodů). Rovenští kolem hrajícího trenéra Jaroslava Mencla vystřídali 25 hráčů. Mezi nimi byli stálicemi Jiří Šimek a Martin Kočí, kteří odehráli všech patnáct mistrovských kol. A zatímco populární „Šíma“ se při svých osmi žlutých kartách postaral také o stejný počet gólů, kapitán Kočí odehrál nejvíc – 1 375 minut. Vyrovnaná gólmanská dvojice Petr Prokopec – Miroslav Hyka si zápasy rozdělila stejnoměrně, tedy každý hájil svatyni 7krát. Nepsanou „trojkou“ mezi tyčemi je pak zkušený obránce Lukáš Bakeš, který vypomohl v jediném „hluchém“ místě.

I. A TŘÍDA
V Pěnčíně si generačně hodně pestré mužstvo evidentně padlo do noty s novým koučem Lukášem Hodanem, který si teď po ligových zkušenostech musí zvykat i na realitu a specifika fotbalového podzámčí. I když se tu již řadu let volá po nutném „okysličení“ kádru, zatím se jim to především díky dobré partě společně daří zvládat.

7. TJ Sokol Pěnčín (bilance 6–5–4, 43:26, 23 bodů). Nový lodivod asi nečekal tak širokou paletu hráčů, kteří se ve žlutomodrých barvách sokolů dostali do hry. Ze všech 26 nastoupivších pouze dva odehráli plný počet 15 kol, a to kapitán Jan Škréta a Mikuláš Žďárský. Minutově navrch měl Škréta, jemuž statistika ukázala na 1 286 minut. Kanonýrem je i nadále Tomáš Bárta s 11 góly v 11 utkáních. Zlým mužem Pěnčína je novopečený otec Marek Vít, kterého arbitři ožlutili 6krát! Neoddiskutovatelnou jedničkou v bráně je Martin Semenský, který udržel několik nul. Při jeho absenci museli Pěnčínští vařit z vody, takže to odskákali Tomáš Kratochvíl či nyní v Bělé vedoucí mužstva Jaroslav Bárta.

I. B TŘÍDA
Ve třetí krajské soutěži naši zástupci figurují ve spodní části tabulky, když je decimují zejména úzké hráčské kádry, a tudíž vysoká zápasová absence. Ta vyplývá především ze tří klíčových faktorů – pracovní povinnosti, rodinné záležitosti a v neposlední řadě zdravotní důvody.

7. Přepeře B (bilance 6–3–6, 40:56, 21 bodů). Po zrušení přepeřského „céčka“ se problémy nevyhnuly ani druhému mužstvu. V bráně se po pěti utkáních prostřídala třetiligová dvojka Šimon Čamrda se zkušeným Janem Vrabcem a matadorem Luďkem Kouckým. V poli nastoupilo už 39 hráčů! Všech 15 mistráků s 1 347 odehranými minutami zvládl nezdolný Císař. Vyrovnanými střelci vzácně vyrovnané bilance týmu jsou ligisté Fingerhut a Tobiaš. Oba se prakticky ve stejném čase (542 resp. 545 minut) prosadili 5krát.

9. Jenišovice (bilance 5–3–7, 31:34, 18 bodů). Také jenišovičtí sokolové stáhli počet dospělých týmů oddílu, a to na jeden. Ze tří desítek vystřídavších se hráčů toho nejvíc odehrál Daniel Hurt – 1 257 minut. V brance pobyl Martin Cejnar 1 131 minut a svého mladšího jmenovce tam pustil jen na postupně nasbíraných 100 minut. S osmi trefami vede tabulku tamních střelců Marek Randák (1 195 minut), kterému šlape na paty „bomber“ Míra Vavřich se šesti góly, které ovšem vstřelil v rozmezí 628 odehraných minut.

13. Mírová pod Kozákovem (bilance 4–4–7, 31:55, 13 bodů). Ani minutu podzimem vyhrazeného času nechyběl na svém místě v bílém brankovém obdélníku Tomáš Mach. To Lukáš Mach nejvíc přitahoval žluť, kterou v podzimní várce utkání viděl 7krát! Prakticky celou třetinu vstřelených branek zařídil svými deseti „členskými příspěvky“ šutér Michal Červinka.