FOTBALOVÉ KRÁSKY BYLY NA HANÉ, NA ZIMNÍM STADIONU ZAČÍNAJÍ LEDOVAT ANEB LETNÍ SPORTMIX

0

Zatímco valná část veřejnosti tráví léto u vody, sportovci si to po koronavirové pauze mohou dovolit pouze sporadicky. A protože z ostatních sportů máme až na světlé výjimky minimum aktuálních zpráv, na Turnovsku tak byli v akci převážně fotbalisté. Hrála se především přípravná utkání a jako již tradičně, také letní turnaje.

* BRUSLENÍ. Zimní stadion Ludvíka Koška. Ač je to v současných tropech k nevíře, rajská Maškova zahrada brzy nabídne kombinaci vody ve dvou skupenstvích. „V pondělí 3. srpna začínáme chladit plochu, na ni se bude stříkat značení a reklamy tak, aby se o následujícím pondělí mohlo začít bruslit. Led má na týden pronajatý jedna liberecká sportovní organizace, na což naváže prázdninový režim oddílů a zájemců o kempy. Momentálně nemohu sdělit konkrétní termíny, ale podle okolností bychom rádi třeba na víkendy zařadili také veřejné bruslení. Po posledním srpnu se už po čtrnáctidenním rozkoukání rozjede běžný provoz,“ sdělil TvA šéf areálu Tomáš Špinka. Jak již předeslal předseda správní rady HC Turnov 1931 Vladimír Jágr, hráči A-týmu se na turnovský led přesouvají z Liberce v půli srpna, takže na jeho druhou půli je už předběžně naplánován přípravný mač, zřejmě s Benátkami. Mistrovsky naladěna už v té době bude hokejová mládež, přičemž start nerelig je směrován na 11. září. Do 30. srpna neobsazené hodiny vytíženosti ledu pak půjdou podle slov provozovatelů do dalšího „prodeje“. Bezesporu dobrou zprávou pro případné zájemce je zachování loňských cen pronájmů ledové plochy.

* FOTBAL, příprava žen: V turnajově nabitém červenci – Sázava, Kostelec na Hané a Jehnědí – si fotbalistky kosmopolitní TJ Čert Fénix v Pěnčíně před startem nového ročníku pražského „Holčiny Cupu“ našly čas zkusit si v nových dresech od sponzora hru také na velkém hřišti. V Pěnčíně přivítaly divizní celek Dobrého Pole, kterému po vyrovnaném průběhu podlehly nakonec 1:4, když čestným úspěchem na 1:1 vyrovnávala v úvodu druhé půle kapitánka Tereza Schmidtová. Čertice se čertily hlavně při diskutabilním pokutovém kopu, který však talentovaná Veronika Tůmová (11 let!) lapila. Sudí Nepraš z Turnova jim totiž předtím na druhé straně dvě obdobné penaltové situace nepřisoudil. Sestava: Veselá (46. Tůmová) – Runčíková, Ščuková, Hroncová, Fabianová – Žižková, Bartošová, Honzíková, Schmidtová – Třísková, Horáková, střídaly Vrbová, Strnadová, Popelková, Hanušová a Míčová.

* FOTBALOVÝ KEMP. Také letos proběhl na Městském fotbalovém stadionu v Turnově za organizace Štěpána Havla a velkého zájmu mládeže ročníků 2008–2014 příměstský fotbalový kemp. Jak uvedl Jiří Šulc z GTM OFS Semily, v týdnu 13.–17. července si tu na padesát účastníků užilo nejenom tréninků, ale také dalších sportovních aktivit. O všechno se postarala nová fotbalová generace Turnova, když vedle již zmíněného Š. Havla veškeré dění jak na samotném hřišti, tak také např. na přilehlých tenisových kurtech či koupališti v Maškově zahradě připravili také jeho bratr Petr Havel a další hráči A-týmu Tomáš Kalous, Antonín Drahovzal a Petr Svoboda. „Pěkná akce, a je třeba ji ocenit a podpořit i v dalším období. Radost dětí předčí dnešní aktivitu dospělých,“ pochválila II. ročník turnovská legenda a bývalý mladoboleslavský trenér Karel Stanner. Podle neoficiálních zpráv museli pořadatelé další zájemce odmítat, takže rodičové – příští rok přihlašte své ratolesti pro jistotu jejich účasti včas!

* MALÁ KOPANÁ, Přepeřský fotbalový turnaj: Po pro nízkou účast přihlášených ve zrušeném ročníku 2019 se ten letošní především díky řadě sponzorů vskutku vyvedl. Ve dvou skupinách bojovalo v počtu 1 + 4 na place po šesti týmech rozličných názvů. Z herních desetiminutovek pod taktovkou arbitra Dušana Bukvičky pak vykrystalizoval jako první boj o bronz. V tom byl po penaltovém rozstřelu úspěšnější nováček turnaje Sudety Soldierz, a bramborovou medaili tak brali Beer boys. Finále svedlo dohromady mnohonásobného vítěze klání a pořádající 1. FC Přepeře, který nastoupil v sestavě: Semiš – Dovča, Rossi, Cisi, Mára Vít, Víťas, Petr a Dan Krouzovi. Organizátoři měli smůlu, protože minutu před koncem finálový duel jedinou trefou rozhodl s devíti góly nejlepší střelec turnaje Míra Štemberk a favorizované Františkovy Lázně svůj poslední titul z roku 2018 se štěstím obhájily.

* MEMORIÁL RADKA MENCLA, turnaj: Po X letech dolehla na kdysi vyhlášený fotbalový podnik v Rovensku pod Troskami krize táhnoucí se už několik posledních ročníků. „V dnešní době je velmi složité se trefit do zajímavého termínu a zorganizovat jakoukoliv akci, natož ji plně a kvalitně obsadit. Naše generace stárne a ta současná poněkud zpohodlněla, takže všechno táhne jen pár lidí. Smutné je, že jsme jméno Ládi Brodského letos museli nahradit Radkem Menclem, který byl pro rovenskou kopanou významnou postavou, ať už na hřišti, na lavičce nebo v roli rozhodčího právě v tomto turnaji. S týmem Jakoďas jej také mnohokrát vyhrál a letošní ročník jsme věnovali právě jemu. Radkovu památku bychom rádi za rok uctili znovu a snad i v hojnějším počtu,“ řekl zadrhávajícím se hlasem prezident TJ Sokol Marek Náhlovský, jenž už nyní myslí na změny, které by memoriálu vrátily jeho zašlou slávu. Organizátorům se totiž bohužel přihlásilo jenom pouhých pět družstev. Vesměs místní uskupení s jediným stálým účastníkem si to mezi sebou rozdaly dvoukolově a na konci turnajového kolotoče byl znám symbolický vítěz – Jakoďas.

* ZAJÍMAVOSTI z fotbalové přípravy: Je dobře, že Turnovsko dál zůstává v povědomí fotbalové veřejnosti minimálně jako bašta kopané, kde se rádi občas představí také ligové mančafty. Díky Přepeřům se příznivci nejpopulárnější kolektivní hry na světě mohou chodit dívat třeba na ligisty předních českých klubů v dresech jejich rezerv. Logicky nejlepší je dlouhodobá spolupráce FK Turnov se Slovanem Liberec, který k tomu díky novým vazbám přibral také FK Přepeře. Liberec se představil v sobotu 1. srpna v Přepeřích, ve středu 5. srpna se v Turnově představí FC Slovan Liberec A s FK Viktoria Žižkov.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.