TURNOVŠTÍ MOHOU VÝRAZNĚ UŠETŘIT ZA ENERGIE V E-AUKCI, ZÁJEM JE ZATÍM POMĚRNĚ MALÝ!

0

Město Turnov pro městský úřad a pro své organizace nakoupilo pro rok 2013 elektřinu a zemní plyn prostřednictvím elektronické aukce s cílem dosáhnout výrazných úspor. Stejnou možnost nyní připravuje i pro své obyvatele i místní malé podnikatele a drobné živnostníky. Pomocí elektronické aukce je možné snížit cenu energií v domácnostech i v provozovnách a tím výrazně uspořit. Čím více obyvatel a subjektů se do projektu zapojí, tím nižší cenu je možné vysoutěžit. Domácnosti a malé firmy jsou oproti městu nebo velkým firmám ve vztahu k velkým dodavatelským společnostem velmi slabé, proto platí dodavatelům energií mnohem vyšší částky. Síla každého klienta je v tom, jak velký objem zakázky dodavatelům na trhu nabízí. Pokud se tedy zájemci e-aukce sdruží a poptají tak velký objem odběru energie, stávají se pro dodavatele výrazně zajímavějším zákazníkem. Čím větší je poptávka, tím lepší ceny samozřejmě mohou dodavatelé nabídnout.

Město Turnov se domluvilo na spolupráci se společností e-CENTRE, a. s., která má s organizováním elektronických aukcí bohaté zkušenosti. Například z Říčan (ty se zapojily do e-aukce pro obyvatele jako první v republice), Frýdlantu, Hrádku nad Nisou. V budově radnice je zřízeno kontaktní místo, kde dochází ke sběru dat a podkladů od občanů. Následně bude společností e-CENTRE, a. s., zorganizována elektronická aukce. To vše pro občany a živnostníky i pro město Turnov bez jakékoliv finanční zátěže, zcela zdarma.

K úsporám vede jen pár kroků:
1. krok: Na kontaktním centru podepíšete smlouvu s eCENTRE a předáte potřebné podklady:           
 – kopie stávající smlouvy na elektřinu/plyn včetně všech dodatků a obchodních podmínek (smlouva o dodávkách);
– kopie vyúčtování elektřiny/plynu (souhrnná fakturace + detailní rozpis vyúčtování).
2. krok: eCENTRE sesbírá podklady od všech subjektů (domácností, živnostníků)…
3. krok: …a sdruží poptávku do e-Aukční síně.
4. krok: Poté osloví široké portfolio dodavatelů a vyzve je k účasti v e-Aukci.
5. krok: V internetové Aukční síni jsou porovnány nabídky dodavatelů – zajištěna férová soutěž.
6. krok: Poskytovatel služby porovná vaše dosavadní ceny s cenou vzešlou z e-Aukce.
7. krok: Je-li cena z e-Aukce nižší než vaše stávající cena, eCENTRE zajistí podpis smlouvy mezi vámi a vítězným dodavatelem. Máte tak zajištěn 100 % administrativní servis.

Provoz kontaktního místa: Městský úřad Turnov, Antonína Dvořáka 335, obřadní síň. Až do 25. července 2013 vždy každé pondělí a středu od 14.00 ho 17.30 hodin. V případě dotazů kontaktujte: Jakub Makalous, tel. 603 297 271, jakub.makalous@ecentre.cz, www.ecentre.cz

Jak bylo předesláno, zájem je zatím poměrně malý, možná proto, že někteří občané se v minulých týdnech již smluvně nějakému poskytovateli energií zavázali a ze smlouvy se nedá lehko vyvázat. Nicméně platí, že čím víc bude v aukci zúčastněno občanů, tím lepší cenu lze dosáhnout!

(Zdroj: TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.