FOTBALOVÁ TJ ČERT FÉNIX HLEDÁ SPOLUHRÁČKY!

0

V úterý 9. června se na nově upraveném travnatém hřišti pod halou TSC v Turnově II uskutečnil první trénink kosmopolitního ženského týmu TJ Čert Fénix. Ten pod svými křídly sdružuje na dvě desítky fotbalistek ve věku od 11 do 40 let, které spojuje láska k nejpopulárnější kolektivní hře na světě. Hráčky různé výkonnostní úrovně se po roce tréninkové píle vloni přihlásily do amatérské „pražské“ soutěže a nevedly si vůbec špatně.

V osmičlenné tabulce skončily na pěkném 4. místě, když se jim na hřišti v Židněvsi, kde v azylu hrají, podařilo mj. porazit i úřadujícího mistra z Měchenic! „Náš hráčský kádr se rekrutuje z dívek z Jablonce, Liberce, Turnova a Mladoboleslavska, takže organizačně je to hodně náročné, ale kvůli dobré partě to všichni děláme moc rádi. Dokonce se našli i nějací sponzoři, takže holkám, které si všechno platí samy, se dost ulevilo i po této stránce,“ prohlásil za realizační tým jablonecký manažer Jan Štol.

Krom již zmíněné Židněvse je podporuje taktéž obec Rohatsko na Dolnobousovsku, která oddílu poskytuje kvalitní tréninkové hřiště s přírodní trávou a pro zimní období nafukovací halu s trávou umělou. S přechodem na dva tréninky v týdnu vyšla fotbalistkám vstříc také turnovská Městská sportovní s. r. o. „Jsme velice rádi za navázanou spolupráci, protože Turnov je přirozeným středobodem naší činnosti, a navíc jsme také potřebovali větší plochu pro náš rozvoj, což hřiště u haly TSC splňuje. Slibujeme si od toho ještě další bonus ve formě náboru nových hráček, takže tímto zvu všechny ženy a dívky, které by měly zájem doplnit náš čertovský spolek, ať si to přijdou zkusit na úterní turnovský trénink, který máme v době od 16.30 do 18.00 hodin. Věnovat se budeme všem,“ vybízí trenérská legenda Jablonce zároveň s odkazem na FB stránky TJ Čert Fénix.

Po přátelském utkání v jubilující Krásné Hoře v sobotu 13. června se regionální dívčí jedenáctka v plné kráse měla představit divákům z Turnovska v sobotu 20. června v Pěnčíně, ale kvůli počasí bylo utkání přeloženo na náhradní termín, o kterém budeme informovat.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.