FOTBALISTÉ ZAHAJUJÍ JARNÍ ČÁST DIVIZNÍ SEZONY

0

„Když jsem v roce 1999 do turnovského fotbalu přišel, byl úplně na dně. Začali jsme odspoda okresním přeborem, postupně se našlo pár lidí, kterým osud fotbalu v Turnově nebyl lhostejný, dodnes tady pracují všichni na bázi dobrovolnosti, placené funkcionáře nemáme,“ říká prezident fotbalového klubu FK Pěnčín-Turnov Jaroslav Knížek. Podle něho bylo v uplynulých letech zásadní právě spojení s Pěnčínem, dnes A tým hraje divizi na hřišti v turnovské Koškově ulici, B tým mužů hraje I. A třídu v Pěnčíně.

„Když se ohlédnu, musím konstatovat, že se nám po letech, kdy jsme postupovali krůček po krůčku a byli vděčni za každého i sebemenšího sponzora, začíná dařit. Velkou radost nám dělají dorostenci pod vedením trenérů Netušila a Lábka, kteří hrají na špici divizní soutěže, úspěšná je žákovská přípravka trenérů Havla a Halfara která je druhá z 24 mužstev. Nejdeme cestou bombastických nákupů, chceme si své hráče postupně vychovat. Dokladem toho je, že do jarní části divizní soutěže přijdou k prvnímu týmu také dva naši dorostenci,“ přibližuje filozofii klubu Knížek.

 

Nepřekvapí proto, že přes zimu neprošel kádr A týmu žádnou velkou obměnou. Pouze hostování Selingera ze Sedmihorek se proměnilo na přestup, přichází brankář Metelka z Liberce. „Cimbál v turnovské brance je ale neotřesitelnou jedničkou. Má obrovskou zásluhu na tom, že podceňovaný tým bojuje o čelo divizní tabulky. V podzimní části soutěže byl nejlepším brankářem v celé divizi C,“ podtrhuje prezident klubu. Právě podzimní výsledky divizního týmu jsou velkou výzvou. I nadále ale v Turnově zůstávají při zemi, i pro jarní část platí hrát v první polovině tabulky, postup do České fotbalové ligy není v současnosti aktuální téma.

 

n200809042240_sport_02_08_fotbalTím je naopak stav fotbalového areálu. Hlavní tribuna není v nejlepším stavu, ještě hůř je na tom hlavní budova se šatnami a zázemím klubu. Areál patří městu, vedení klubu s radnicí intenzivně jedná o možnostech nezbytných úprav. „V současné době řešíme otázku, na kolik by přišla rekonstrukce hlavní budovy a kolik by stála stavba nového objektu. Zjistili jsme, že výstavba nového zázemí je jen o něco málo dražší než rekonstrukce. Jaké bude konečné rozhodnutí, není zatím jasné. V tomto roce budou hotové projekty a pak přijde na řadu druhý krok, a sice zajistit finance. Proto v tuto chvíli nelze říct, kdy k rekonstrukci, nebo výstavbě nového objektu dojde. Dlouhá jednání se ale posunula dál a my máme konkrétní cíl,“ shrnuje Jaroslav Knížek. Co fotbalisty dál trápí, je neexistence umělé trávy, kterou by využívali hlavně v zimní přípravě. Takhle musejí dojíždět do Liberce či Železného Brodu, což pro oddíl přináší značné výdaje za pronájem a dopravu.

 

Co je však v současnosti nejaktuálnější, jsou první zápasy jarní části divize, ve kterých se ukáže, jak dobře se tým pod vedením trenéra Emila Šafáře v zimě připravil. „Na podzim se nám na domácím hřišti dařilo, návštěvnost byla jedna z nejlepších v celé divizní soutěži, chodilo až pět stovek diváků. Moc bych si přál, aby v Turnově zase začalo platit, že jít v neděli na fotbal je i společenská událost, kdy za pěkného dne vyrazí podpořit svůj tým celé rodiny. To samozřejmě záleží na výsledcích, děláme ale pro to všechno, co je v našich skromných silách,“ uzavřel Knížek.

 

Na domácím hřišti se divizní FK Pěnčín-Turnov představí v neděli 22. března, kdy hostí mužstvo Bohemians 1905 B. Začátek je v 15.00 hodin.

První vystoupení v jarní části divizní soutěže se Turnovským nepovedlo. V neděli 15. března hráli v 16. kole na hřišti Převýšova. V 10. minutě se hostující celek ujal brankou Mrklase vedení, které vydrželo po celý první poločas. Potom však přišla 64. a 86. minuta a dvě branky domácích předznamenaly i konečný výsledek: Převýšov – FKP Turnov 2:1 (0:1). Branky: 64. Semelka, 86. Galovič – 10. Mrklas. Rozhodčí: Melichar. ŽK: 3:0. Diváků 200. Turnov: Cimbál – Selinger, Jíra, Patočka, Škréta – Pěnička, Mencl, Hnízdo, Koubek (73. Plátek) – Zdražil, Mrklas (78. Bárta). Trenér E. Šafář. FK Pěnčín-Turnov je v tabulce na 4. místě.

 

200903161830_sport_38_09_fotbal

Hráči a trenéři divizního FK Pěnčín-Turnov na společném snímku z jednoho z posledních tréninků před zahájením jarní části soutěže. Právě název týmu se čas od času diskutuje. Podle prezidenta klubu je ale vyjádřením úzké a vzájemně prospěšné spolupráce Turnova s Pěnčínem. „Je pravda, že občas v novinách napíšou, že vyhrál Pěnčín, nebo Turnov, a neuvedou celý název klubu. Podle mého názoru ale dojde ke změně názvu až v případě, že se objeví generální sponzor a potom by se tým jmenoval podle něho a sídla oddílu, což je Turnov,“ řekl prezident klubu Jaroslav Knížek.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.