FOTBALISTÉ REMIZOVALI, BASKETBALISTÉ VYSOKO DVAKRÁT PROHRÁLI, NEDAŘILO SE ANI HÁZENKÁŘKÁM

0

Sport o předposledním zářijovém víkendu nepřinesl na Turnovsko mnoho radosti. Basketbalisté zahájili novou sezonu v nejvyšší krajské soutěži (a dvakrát prohráli), ve druhé lize se tentokrát nedařilo ani házenkářkám. Fotbalisté v 7. divizním kole remizovali v Kolíně, turnovský „B“ tým a Sedmihorky prohrály. O víkendu odstartovala také 1. liga juniorek ve florbale. Turnovské dívky se zatím pouze „seznamují“ se soutěží…

n200809221216_sport_18_08_basketBASKETBAL: Turnovští basketbalisté zahájili předposledním zářijovým víkendem novou sezonu 2008/2009. Protože loňští úspěšní dorostenci již dorostli a v létě se naskytla příležitost hrát nejvyšší krajskou soutěž – Východočeskou ligu, bylo rozhodnuto tuto soutěž hrát, přestože bylo jasné, že budeme dostávat ve většině zápasů „na tlamu“. Již tento první víkend naše předpoklady potvrdil. Ve Východočeské lize hrají vesměs zkušená družstva s hráči s ligovými zkušenostmi nebo „Béčka“ s pendly z vyšších ligových soutěží. Jelikož turnovský tým je zatím až moc mladý, tropí spoustu hrubých chyb, které jsou vzápětí trestány jednoduchými koši soupeře. Mimo to se někteří stále zaobírají více diskuzemi se soupeřem a rozhodčími místo soustředěním se na vlastní hru. To vše se odráží na výsledku a obrazu celého družstva. Ani v jednom ze zápasů jsme nepřelezli přes 50 bodů, a to svědčí o naší střelecké impotenci. V sobotu 20. září jsme hostili družstvo Hořic a dle mého názoru to byl jeden ze slabších soupeřů. Tři čtvrtiny zápasu jsme s nimi drželi krok, ale v poslední, po vyfaulování tří hráčů a zranění Pospíchala, nám utekli na rozdíl konečných 21 bodů! V neděli 21. září do Turnova přijelo družstvo Chlumce nad Cidlinou, které v loňské sezoně nepostoupilo o koš do druhé ligy. Přestože hráli v sedmi hráčích, i tak nám udělili lekci a zaslouženě vyhráli o 35 bodů.

Na závěr je třeba připomenout, že hrajeme tuto soutěž hlavně proto, aby se (konečně mladý) turnovský tým otrkal a vyzkoušel si vyšší soutěž. Někteří dorostenci ještě letos do hry nezasáhnou nebo budou hrát dvě soutěže. Jiříček ještě 2. ligu za TU Liberec, Bartoň extraligu U18 za Ústí nad Labem, Jeníček ligu U18 za Mladou Boleslav a Petřivý ligu U16 za Nymburk. I v mladších kategoriích máme hráče v ligových družstvech – v Libereckých Kondorech.

Na závěr ještě dobrá zpráva – ani ve Východočeské lize bychom nemuseli pořád hrát druhé housle. Tým se podařilo – přinejmenším na domácí zápasy – posílit o zkušené hráče. Proto už v příštím domácím zápase bychom měli vidět Tomáše Brunclíka a Petra Veldu (oba hráči s druholigovými zkušenostmi) a svůj návrat na rodnou palubovku oznámil po dlouhých letech strávených v extralize v Ústí nad Labem Dominik Feštr!

A ještě v číslech:

TJ Turnov – Hořice 48:69 (13:18, 29:36, 40:51)

TJ Turnov – Chlumec nad Cidlinou 49:84 (14:23, 19:48, 33:69)

Body za oba zápasy: Jiříček 35, Cvrček 16, Petřivý 12, Bartoň 11, Klápště 7, Pospíchal 5, Kaněra 4, Vích 4, Nejedlo 2, Kučera 1, Brož, Holub.

Příští domácí zápasy hrajeme 18. a 19. října a hostíme celky Chrudimi a Přelouče.

Autor příspěvku: Tomáš Mareš, více o turnovském basketbale na internetových stránkách ZDE.

n200809221217_sport_19_08_hazenaHÁZENÁ: Turnovské házenkářky nebodovaly. V turnovské sportovní hale odehrálo v sobotu 20. září druholigové družstvo žen další mistrovské utkání. Ačkoli začátek byl ze všech tří doma hrajících zápasů nejlepší (už z prvního útoku domácích se podařilo skórovat), přeci jen to do řad turnovských hráček nepřineslo uklidnění a jistotu. Ústecké hráčky vyrovnaly a do 13. minuty prvního poločasu získaly dvoubrankové vedení (2:4), když první tři góly vstřelily z nařízených sedmimetrových hodů. V následujících minutách se hra turnovských hráček zlepšila a do 19. minuty 1. poločasu získaly domácí opět jednobrankové vedení (5:4). Bohužel do konce poločasu skóroval již pouze severočeský celek a poločas skončil rozdílem tří branek.

Protože byl útok turnovských ve druhém poločase „bezzubý“, hostující hráčky si své vedení o tři čtyři branky stále udržovaly. Hrály zkušeně a většina akcí šla přes robustní Janu Bazlerovou, kterou domácí hráčky nedokázaly díky jejím fyzickým přednostem udržet a která v utkání vsítila 10 branek (tři z trestných hodů). Turnovské hráčky měly mnoho nepřesných střel, neproměnily opět dva trestné hody.

Protože se na soupisku vejde 14 hráček a turnovské družstvo má v současné době hráček 12, požádal vedoucí družstva Radek David o výpomoc liberecký oddíl. Do utkání v turnovských barvách nastoupily dvě hostující hráčky z liberecké Lokomotivy (Eva Jágrová a Jana Šteffanová). Pokud však mají být tyto hráčky s prvoligovými zkušenostmi pro turnovské družstvo posilami, bylo by potřeba, aby se zúčastnily několika tréninků turnovského družstva, aby měly možnost se společně alespoň trochu sehrát. V obraně tato nesehranost příliš patrná nebyla, obrana vcelku fungovala, ale jak již bylo zmíněno výše, slabinou byla útočná fáze a nepřesná střelba. Není nic platné, když si na tréninku turnovské házenkářky nacvičí několik taktických variant, když se pak v utkání nemohou sehrát, protože o nich hostující hráčky z Liberce nevědí…

K příštímu utkání zajíždí družstvo žen do Prahy, kde se utkají s ambiciózními hráčkami z Vršovic.

Výsledkový servis:

TJ Turnov – Spartak Ústí nad Labem 12:17 (5:8).

Sestava (branky): Bohuslava Kučerová, Lenka Šimková – Jana Nalezencová (3/1), Adéla Koubková (2), Eva Jágrová (2), Jana Šteffanová (2/1), Šárka Gahlerová (1), Romana Kohoutová (1), Vladimíra Ševrová (1), Nikol Poláková, Marie Poláková, Ivana Tichá, Adéla Vališová, Lenka Víšková. Trenér družstva Jan Těhník, vedoucí družstva Radek David.

K prvnímu utkání ročníku 2008/2009 nastoupilo v sobotu 20. září v soutěži krajského přeboru házenkářské družstvo mužů proti týmu z Ledče nad Sázavou. Domácím se příliš nepovedl vstup do začátku utkání, kdy prohrávali o pět branek – hosté co vystřelili, to jim tam spadlo, zatímco domácí se v útoku i v obraně trápili. Po několika minutách se Turnovští uklidnili a zlepšením hlavně v obrané fázi začali utkání obracet. Z dobré obrany se jim dařilo vyrážet do rychlých protiútoků, neomylně zakončovaných nejlepším střelcem utkání Romanem Holubkou (9 branek) a novou vycházející hvězdičkou turnovské házené Ondrou Kulichem, který ve svém prvním utkání za muže nasázel do soupeřovy branky 7 gólů. V poločase svítil na ukazateli stav 16 : 9. Ve druhém poločase domácí házenkáři nepolevili a změnili zápas v exhibici, když hostům povolili za 2. poločas vstřelit pouze 5 branek. Celé utkání tak domácí družstvo vyhrálo vysokým brankovým rozdílem i díky dobré fyzické kondici, kterou nabrali v letní přípravě. Poslední zářijový víkend se TJ Turnov představí v Pardubicích.

TJ  SPORTCASINOS Turnov – Kovo Ledeč nad Sázavou 34:14 (16:9)

Sestava (branky): Martin Pavlas – Roman Holubka (9/2), Ondřej Kulich (7), Jan Holubka (6/2), Petr Ouvín (4), Petr Kulich (3), Marek Rieger (3), Michal Bakeš (2), Jan Šteffan. Trenér: Jan Holubka
Autorka příspěvku: Vladimíra Ševrová

                 

n200809221217_sport_20_08_fotbalFOTBAL: V 7. kole divize skupiny „C“ hrál FK Pěnčín-Turnov v sobotu 20. září v Kolíně. Před 180 diváky mužstvo remizovalo 1:1, když po prvním poločase Turnovští vedli 1:0. Branku hostů dal v 32. minutě Vokáček. V tabulce je první Nový Bydžov s 15 body, druzí jsou Turnovští, kteří mají o bod méně, stejně jako třetí Ovčáry. V příštím kole se FK Pěnčín-Turnov představí na domácím hřišti. V neděli 28. září hostí od 16.30 hodin mužstvo Cidliny-Lužce.

O předposledním zářijovém víkendu se hrálo také 6. kolo krajského přeboru. Sedmihorky prohrály v Železném Brodě 1:3 (1:1). Utkání se při tom ale pro ně nevyvíjelo špatně, v 75. minutě mohli z penalty vyrovnat na 2:2, ale Banda pokutový kop neproměnil. Nedařilo se ani fotbalistům FK Pěnčín-Turnov B. Mužstvo prohrálo na hřišti v Pěnčíně s Českým Dubem 1:4 (0:3). V tabulce jsou Sedmihorky osmé, Pěnčín-Turnov B poslední.

Autor příspěvku: pch. Internetové stránky FK Pěnčín-Turnov ZDE.

 

FLORBAL: 1. liga juniorek odstartovala.

V sobotu 20. září odstartovala základní část florbalové 1. ligy juniorek divize I, ve které se představila i turnovská děvčata. Pro ně je to doslova nová epocha jejich florbalového života. Doposud startovaly v lize žákyň.

Na úvod turnovské dívky čekala cesta na sever Čech do města chemie – Litvínova. Los si s našimi děvčaty zašpásoval a v úvodním zápase nové sezony nám přidělil soupeře z nejtěžších. Tým FBC Liberec – největší favorit celé soutěže. V dalším zápase pak domácí tým SK Bivojky Litvínov. Ambiciózní tým, který ač oslaben o své největší hvězdy, bude patřit k favoritům soutěže.

FBC Liberec – TJ Turnov 14:0 (5:0, 6:0, 3:0)

Úvod zápasu začaly oba týmy opatrněji. Ovšem již ve 4. minutě se soupeř otřepal a otevřel skóre. V 1. třetině se soupeřky trefily ještě čtyřikrát. První třetina se nesla pouze ve znamení jednoho týmu, bohužel našeho soupeře. Za první třetinu náš tým ani jednou nevystřelil na gólmanku soupeře. Našim hráčkám jako by ztěžkly ruce a za celé dvě třetiny vystřelily na branku pouze jednou! Navíc se zbytečně nechala vyloučit Markéta Válková, která se po obdrženém gólu provinila nesportovním chováním. Až ve třetí třetině, začaly naše hráčky teprve hrát hru, která se dala přirovnat k florbalu. Přibylo i střel. I gólmanka Skopková v brance Liberce se musela ohánět. Obrana Turnova začala hrát pozorněji a výsledkem byli jen 3 obdržené branky. Střely na branku: 31:5 (9:0, 12:1, 10:4) vyloučení: 0:1, využití: 1:0. Rozhodčí: Ulrik – Vopelka.

TJ Turnov – SK Bivoj Litvínov 3:5 (3:3, 0:1, 0:1)

Pokud náš tým chtěl uvažovat o zisku bodů s dalším z favoritů, musel hrát zodpovědněji a pozorněji v obraně a více zaměstnávat brankářku soupeře. Tým soupeře prošel obměněnou kádru. V sestavě se objevilo hned několik hráček, jež loni hrály ligu žákyň. Úvod zápasu se nesl v aktivním tempu a více ze hry měly naše hráčky. Odměnou za aktivitu byla 7. minuta, kdy se trefila Adéla Ondruchová po nahrávce Dominiky Šťastné. V 8. minutě zvýšila skóre střelou po zemi Bety Šulcová. A najednou byl Litvínov ten tým, který musel dohánět. Bohužel rychlými brejky se mu podařilo skóre 1. třetiny otočit ve svůj prospěch. Turnovské hráčky však nesložily zbraně a minutu a půl před první přestávkou vyrovnala střelou z dálky Bára Červová. Asistenci na této brance měla Bětka Šulcová. Do 2. třetiny naše dívky nastoupily s tím, že musíme hrát tak aktivně jako v 1. třetině a dávat pozor na závěr třetiny, kdy soupeř otočil vedení na svou stranu. A skutečně úvod třetiny opět patřil našemu týmu. Bohužel bez gólového efektu. Ovšem pak přišla 10. minuta a neuhlídaný brejk soupeře – 3:4. Třetí třetinu jsme podřídili jedinému cíli. Nedostat gól. A pokusit se vstřelit góly. Ovšem stalo se, že opět jeden neuhlídaný brejk skončil balonkem v naší síti. Snahu o vyrovnání pak ještě přibrzdila dvě zbytečná vyloučení na naší straně, za špatné střídání. Branky: A. Ondruchová (D. Šťastná), A. Šulcová, B. Červová (A. Šulcová). Střely na branku: 14:29 (5:11, 7:12, 2:6), vyloučení: 2:0, využití: 0:0. Rozhodčí: Ulrik – Kasalová

 

Komentář trenéra Tomáše Mádra: „Utkání s Libercem se nám nevydařilo ze všech stran. Dívky začaly hrát až ve 3. třetině. Každopádně na toto utkání musíme zapomenout a soustředit se na další turnaj. Utkání s Litvínovem se mi líbilo daleko více. I když hráčky nedosáhly na bodový zisk, tak byly více než vyrovnaným soupeřem. Věřím, že již příští zápas hraný 27. Září sebereme Litvínovu body.“

 

Sestava turnovského florbalového týmu: G. Zoufalá (B. Kokešová) – A. Ondruchová, M. Hudečková, P. Valentová, M. Válková – B. Červová, N. Škopánová, D. Šimková,  D. Šťastná, A. Šulcová, M. Svobodová.

Autor příspěvku: Tomáš Mádr, internetové stránky oddílu ZDE.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.