FLORBAL, FUTSAL, HOKEJ, JUDO A VOLEJBAL ANEB VÝSLEDKOVÝ SERVIS

0

Hokejové soutěže se pomalu uzavírají, živo je na turnajích florbalistů. Druholigoví futsalisté FC Dalmach letos uzavřou sezonu v nejlepším případě ve středu tabulky, v posledním domácím zápase podlehli Alfě Liberec. Sezonu zahájili judisté, kteří se v Hradci Králové ukázali ve výborném světle. V hale u turnovského nádraží se uskutečnilo zajímavé volejbalové klání. Více v následujícím přehledu. A připomínáme – fotbalový jarní servis budeme na TvA přinášet pravidelně každé pondělí. Postupně začínají nižší soutěže, budete mít přehled o všech mužstvech v našem regionu. Více ZDE.

* FLORBAL
* Výsledkový servis:

Sobota 26. února

– 2. liga mužů – utkání odehráno v Turnově: TJ Turnov – FB Hurrican Karlovy Vary 8:7.

– liga žákyň – utkání dohrávky odehráno v Turnově: TJ Turnov – FbŠ Bohemians 1:2.

Neděle 27. února

– 2. liga mužů – utkání odehráno v Turnově: TJ Turnov – TJ Baník Sokolov 7:2.

Sobota 5. března

– 1. liga juniorek – turnaj odehrán v Liberci: TJ Turnov – PC ŠKO-ENERGO Mladá Boleslav 1:10, FbŠ Bohemians – TJ Turnov 7:2.

Neděle 6. března

– 2. liga juniorů – turnaj odehrán v Lovosicích: TJ Sokol Podmokly – TJ Turnov 4:16, TJ Lovochemie Lovosice LFP – TJ Turnov 3:9.

– 1. liga juniorek – turnaj odehrán v Praze: TJ Turnov – Athletics Praha 5:2, FbŠ Bohemians – TJ Turnov 9:3.

Sobota 12. března

– 2. liga mužů – utkání odehráno v Lovosicích: TJ Lovochemie Lovosice LFP – TJ Turnov 5:6.

Neděle 13. března

– 2. liga mužů – utkání odehráno v Ústí nad Labem: USK Slávie Ústí nad Labem – TJ Turnov 6:7.

– Liga elévů – turnaj odehrán v Liberci: TJ Turnov – FBC Liberec 0:3, USK Slávie Ústí nad Labem – TJ Turnov 5:1, TJ Turnov – FbC Victoria Ústí nad Labem 1:2, FBC Česká Lípa ZŠ Partyzánská „B“ – TJ Turnov 5:4.

– 2. liga žen – turnaj odehrán v Turnově: FbC 98 Chomutov – TJ Turnov 1:8, TJ Turnov – USK Slávie Ústí nad Labem 1:3.

Pro TvA Radim Kolomazník, více www.florbalturnov.cz

 

* FUTSAL

* 2. LIGA západ, muži, 20. kolo: TJ FC Dalmach Turnov – Alfa Liberec 4:6 (1:3). Alfa přijela pouze s pěti hráči do pole a celý zápas se v podstatě bránila územní převaze domácích hráčů. Přesto si z Turnova odvezla plný bodový zisk za produktivitu z rychlých brejků, a to většinou po chybách obránců Dalmachu.

Z úvodního náporu domácích byla nejblíže gólu střela Kalouska, která skončila na tyči. V 8. minutě překonal na druhé straně Hruška nadvakrát Prokopce, který dostal příležitost za zraněného Horáčka. Ještě v téže minutě si na rohový kop Mencla naběhl Daniel Hurt a parádní šibenicí srovnal skóre. Po dalších slibných šancích z řad domácího celku, které však zůstaly nevyužity přišel zákonitě trest v podobě dvou rychlých branek Chlomka a P.Vrabce. V první minutě druhé půle se konečně prosadil Kalousek, který se obtočil okolo jednoho z obránců a snížil na 2:3. Podobný obraz hry z prvního dějství pokračoval i ve druhém. Alfa se bránila, a když její útočníci vyrazili do rychlého protiútoku, jako v 32. minutě Hruška s Krejčíkem, většinou skórovali. Když se Dalmachu povedlo snížit opět na rozdíl jedné branky Pařízkem, přišel další brejk Alfy, kde si oba aktéři vyměnili role a tentokrát zakončoval Krejčík. Do konce utkání chyběly tři minuty, když Krejčík zachytil chybnou rozehrávku při power-play Dalmachu a přes celé hřiště zvýšil na rozdíl tří branek. V samotném závěru ještě stihl zkorigovat výsledek Pařízek na konečných 4:6.

Sestava FCD: Prokopec – J. Mencl, Bernard, Škréta, Pařízek, Bakeš, Kalousek, V. Hurt, D. Hurt, Kratochvíl, Kalousek. Branky FCD: Pařízek Michal 2, Kalousek Zdeněk, Hurt Daniel. V tabulce je FCD na 8. místě.
Pro TvA Karel Palounek, www.fcdalmach.ic.cz

 

* HOKEJ

* 8. kolo nadstavbové části Lomnické hokejové ligy, odehrané 5. března v Lomnici nad Popelkou: BHK Turnov – Grey Grizzlies Hořice 1:5 (0:2, 1:1, 0:2). Sestava BHK Turnov: Volf – Těhník, Šimon, Plíšek – Lamač, Čvančara, Novotný – Šlechta, Sluka. Branky a nahrávky: 29. Čvančara (Šimon) – 9., 33. Karban J., 9., 32. Pospíšil P., 21. Karban I.

Pro TvA Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz

 

* JUDO

Judisté TSC Turnov startovali sezonu o prvním březnovém víkendu na zahajovacím ligovém kole v Hradci Králové. Přes handicap, kterým byla neúčast dvou klíčových závodníků (Franěk a Němec), vstoupili do letošního ročníku dobře. V konkurenci šesti družstev (moravská skupina) obsadili nakonec čtvrté místo s minimálním odstupem na družstva, která se umístila před nimi.

Turnov nastoupil v sestavě: váha do 60 kg – Schafer, do 66 kg – Mareš a Miler, do 73 kg – D. Louda a Petr, do 81 kg – R. Louda, Galdun a Chlup, do 90 kg – Feurich, do 100 kg – Červinka, nad 100 kg – Malina.

V této sestavě, kde jak bylo uvedeno, chyběly opory v těžších vahách, jednoznačně zářili další dva špičkoví turnovští borci Mareš a Feurich, kteří vyhráli každý tři utkání.

Výsledkový servis:

Turnov – Mělník 4:2 (40:15), – Hradec Králové 3:4 (30:35), – Bef Home Blansko 5:1 (45:10), – Železo Hranice 3:3 (27:30), Turnov – Jičín 2:5 (20:45).

Pro TvA Jiří Vele, hlavní trenér oddílu judo TSC Turnov

jiri.vele@seznam.cz

 

* NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI

* Zápasy 17. kola, hrané na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou od 4. do 6. března: HC Všeň-Pěnčín – HC Sokol Turnov 2:4 (1:1, 1:3, 0:0), HC Modřišice – SDH Troskovice 3:5 (0:1, 1:2, 2:2), HC SDH Hnanice – HC Performers Turnov 5:2 (0:1, 3:0, 2:1).

* Zápasy 18. kola, hrané od 11. do 13. března: SDH Troskovice – HC Performers Turnov 5:2 (0:1, 3:1, 2:0), HC Všeň-Pěnčín – HC Modřišice 0:5 kontumace (tým HC Všeň-Pěnčín nenastoupil v dostatečném počtu hráčů), HC Sokol Turnov – HC SDH Hnanice 3:6 (1:1, 1:2, 1:3).

Pro TvA Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.cz

 

Tabulka NPL po 18. kole:

1. HC SDH Hnanice           18           100:41   48b.

2. HC Performers Turnov  18           76:62     36b.

3. SDH Troskovice              18           75:65     34b.

4. HC Modřišice                   18           63:82     19b.

5. HC Sokol Turnov             18           53:72     17b.

6. HC Všeň – Pěnčín            18           41:83     6b.

 

* VOLEJBAL

Hra pod vysokou sítí se nehraje pouze mistrovsky, ale holdují ji i amatéři spolu s veterány. Tradičně oddychový Josefovský volejbal mužů se s týdenním předstihem hrál v sobotu 12. března ve sportovní hale u nádraží. Pořadatelé z TSC Turnov – SPV spolu se svým týmem uvítali na palubovce další čtyři týmy. Z místních se přihlásila ještě TJ Zikuda Turnov B, od Sychrova dorazily Radimovice. Z přespolních se v srdci Českého ráje představily Pavlovice z krajského města a Jablonecko reprezentovala Sebranka, složená z hráčů Liberce a Rychnova.

„Hraje se každý s každým na dva sety do 20 bodů, při remíze se losuje o jeden míč,“ ozřejmil jednoduchá pravidla a hrací systém před zahájením turnaje hlavní pořadatel Radek Čepelík. Ten v sobotu seděl na více židlích, když chvílemi exceloval jak pod sítí na hrací ploše, tak i za barem občerstvení. Bohužel jeho týmu se příliš nedařilo. Vyrovnané výkony TSC Turnov na soupeře nestačily a znamenaly 1. příčku, ovšem viděno z druhé strany. Jak se však všichni účastníci shodli, výsledky nebyly v tomto případě až tak důležité.

Ceny v podobě chutného masa (uzené a jinak upravené) si celky ve finále rozdělily v tomto pořadí: 1. Pavlovice, 2. Radimovice, 3. Sebranka, 3. TJ Zikuda Turnov B, 5. TSC.

Další, pro veřejnost určitě zajímavou sportovní akcí v hale u TSC u turnovského nádraží je 6. ročník krajského kola v ringu pro žáky a žákyně RC SPV, který se zde odehraje v sobotu 26. března od 9.00 hodin. Ringo je doplňkový sport, hraný dvěma tříčlennými družstvy přes síť volejbalového hřiště s dutým gumovým kroužkem (více na www ringo@ringo.cz).

Karel Vodrážka, sportovní redakce TvA, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.