FK PŘEPEŘE JE OPĚT NA ČELE ČFL!

0

Vzhledem k tomu, že jablonecké béčko nezvládlo sousedské derby v Liberci, Přepeřští se díky domácí výhře nad Živanicemi a lepšímu skóre vrátili na špici České fotbalové ligy. V krajském přeboru se nehrálo v Karlovicích, Rovensko plichtilo doma s Lomnicí. Favorizovaný Turnov vyhrál vysoko na horách v Desné. V I. A třídě mimoňská Jiskra zažehla „výbuch“ Pěnčína. O třídu níže udolalo přepeřské Bengo doma dobré Albrechtice, ale jenišovičtí sokolové, rovněž na své půdě, nestačili na ty bozkovské. Víkend dohrával mírovský SK, který se ve studeném Studenci před minimálně divizní návštěvou hodně zapotil, ale nevypotil ani bod.

ČFL
* FK Přepeře – TJ Sokol Živanice 1:0 (0:0). Rozhodčí Vychodil, ŽK 2:0, diváků 100. Sestava: Truksa – Novotný, Žulowski, Nesvadba, Kventsar – Pavlata, Tvaroha, Martan (68. Janošík) – Bulíř (63. Novák), Hadaščok (88. Prokopec) – Ježek (68. Synek).
Mrazivé počasí ani „bezgólový“ fotbal stovku zmrzlých diváků příliš nerozehřály. Domácí mohli jít v úvodním tlaku minimálně do dvoubrankového trháku, ale svou šanci neproměnil ani zkušený Martan, který ve slibné pozici levačkou minul branku střeženou Frydrychem. Toho pak sice Přepeřští přece jen překonali, ale gól nebyl uznán z důvodu údajného postavení mimo hru. Také hlavička Ježka měla být gólová, ale odraz od břevna lapil živanický brankář (zřejmě až za lajnou!) a pomezní asistent neměl odvahu situaci rozhodnout ve prospěch FK Přepeře.
Živanice byly vedení blízko zhruba v 50. minutě druhého poločasu, ale jejich přes zeď dobře kopnutý trestný kop stačil Truksa ukázkovou robinzonádou vyrazit na roh! S rozhodnutím se tedy čekalo až do poslední chvíle, a ta opravdu přišla. Pár metrů za půlící čárou poslal levý bek Kventsar do šestnáctky hostů dlouhý míč, ten propadl až ke střídajícímu Novákovi, který si jej někde na puntíku pravačkou zpracoval a levou placírkou jej s přehledem poslal k tyči a rozhodl o tom, že FKP před derby Liberce s vedoucím Jablonce B minimálně přenocuje na prvním fleku ČFL! „Hrál se velice vyrovnaný zápas, v němž jsme nakonec o ten jeden gól byli přece jen lepší my, takže zasloužené, a hlavně opravdu důležité vítězství,“ byl nadmíru spokojen vedoucí mužstva Míra Kvapil.

Ostatní výsledky: Liberec B – Jablonec B 2:1, Velvary – Boleslav B 5:0, Bohemians B – Zbuzany 5:1, Ústí – Teplice B 0:0, Pardubice B – Zápy 1:3, Chlumec – Brozany 2:1, Hradec Králové B – Dukla B 2:0.

16. Ústí n. O. 19 2 9 8 16:30 15

* TJ Sokol Rovensko pod Troskami – FC Lomnice nad Popelkou 0:0. Rozhodčí Blaschke, ŽK 2:3, diváků 80. Sestava: Hyka – Šteffan, Kočí, Bangha, Vítek – Krejčík, Dlouhý (79. Mencl), Pařízek, Perger (65. Mazánek) – Šimek, Glod.
Sousedské derby pod Troskami zůstalo bez vítěze, a tudíž dělbou bodů, kterou si každý z obou aktérů mohl vyložit po svém. „Lomnice přijela v plné palbě, takže oproti našim dvěma náhradníkům bylo jasné, kde jsou trumfy v ruce. Kluci v čele s výborným Mírou Hykou v bráně to ale odmakali, takže za bojovnost patří dík všem. Dobrý byl s přehledem pískající rozhodčí, a dobrou kulisu tomu dali také diváci, z nichž téměř půlka dorazila spolu s hosty. Z mého pohledu zlatý remízový bod,“ zářil prezident Rovenských Marek Náhlovský. Tomu ještě větší radost mohl už ve 4. minutě duelu udělat Perger, ale v gólové pozici se mu nepodařilo zužitkovat Krejčíkův centr tak, jak by si asi všichni přáli. I přes zjevnou snahu dua rovenských útočníků – agilní Glod a soupeři nejvíc otloukaný Šimek – mnohem víc příležitostí si vypracovali Lomničtí, kteří měli díky častějšímu střídání více sil, ale při jejich minimálně třech tutovkách úspěšně zasáhl Hyka.

* TJ Desná – FK Turnov 0:6 (0:4). Branky 41. a 45. Svoboda, 12. vlastní, 22. Vencbauer, 49. P. Havel, 83. Petržilka, rozhodčí Zboroň, ŽK 2:0, diváků 110. Sestava: Franc – Provazník (61. Parsi), Petržilka, Jíra, Rozkovec (46. Beníšek) – Vencbauer, Bělina – Svoboda, Horák (46. Tomašov), Bernát (67. L. Havel) – P. Havel.
Desenská umělka hostila krajského lídra, kterému vstup do utkání v tabulce předposlední domácí usnadnili vlastním gólem už ve 12. minutě, když si jeden z centrů srazil obránce za svého gólmana. Klid do svých řad potom druhou brankou vnesl Vencbauer a hřebíky do rakve s nadějí pro domácí zatloukl ještě před poločasovou přestávkou dvěma přesnými trefami Svoboda. „Vůbec nechci nijak snižovat soupeře, ale vzhledem k jeho postavení v tabulce si nemyslím, že má na to hrát na nejvyšší krajské úrovni. Při jeho hluboké destrukci jsem rád, že se nikdo z našich nezranil a můžeme jít dál. Vedle gólů samotných jsme si vytvořili ještě spoustu dalších šancí, ale nejlepším hráčem domácích byl bezesporu brankář Žanta, který to udržel v pro ně ještě přijatelných mezích,“ shrnul stručně turnovský trenér Tomáš Nosek. Druhý poločas už hostům stačilo jen kontrolovat pohodlný náskok, když jednoznačné vítězství favorita zvýraznili ještě Petr Havel s Petržilkou.

Ostatní výsledky: Hejnice – Višňová 1:2, N. Bor – V. Hamry B 1:2, Ž. Brod – Frýdlant 2:1, Skalice – Stráž p. R. 2:1, Sedmihorky – Hrádek n. N. odloženo.

I. A TŘÍDA

* TJ Jiskra Mimoň – TJ Sokol Pěnčín 4:1 (2:0). Branka 86. Borovička, rozhodčí Šnýdl, ŽK 0:0, diváků 70. Sestava: Semenský – Lhoták (32. Vít), Mikula (80. Šerpán), Mendlík, Jaček – Matějíček (46. M. Kratochvíl), Žďárský, J. Škréta, D. Škréta (80. Stoklasa), Schmeiler (69. Borovička) – Bárta.
Hostům s dobrými výsledky v zimní přípravy v zádech sice přišly asi čtyři šance, ale jejich snajpři Schmeiler s Bártou se neprosadili ani jednou ze svých dvou možností. Jak na to, jim ve 29. minutě ukázal mimoňský Foubík a Semenský musel lovit míč ze své sítě poprvé. A když už se všichni viděli v šatně, vedení domácích stačil ještě před přestávkou zdvojnásobit Matušek. „Mimoň byla od první vteřiny o třídu lepší a mnohem pohyblivější a trestala náš alibismus. V začátku druhé půle jsme na ni vlétli a zavřeli ji na její polovině, ale stačil jediný brejk a bylo to 3:0. Pro mě dost nepochopitelně to nezvládli ani ti nejzkušenější hráči, takže naprosto zasloužená prohra,“ byl jarním startem svých svěřenců poněkud zklamán pěnčínský kouč Lukáš Hodan, který v průběhu hry do ní poslal vše, co mělo nohy. Svým druhým gólem dal v 85. minutě Řehák na 4:0 a teprve pak se alespoň čestného úspěchu dočkali hosté, když se do listiny střelců zapsal střídající mladík Borovička.

Ostatní výsledky: B. Kostel – Doubí 1:2, Semily – Chrastava 2:2, FKK/L – Kr. Studánka 2:0, Rynoltice – Ruprechtice 6:2, LOKO – Bělá 4:2, Rychnov – FC Pěnčín přeloženo na 27. 4.!

I. B TŘÍDA

* TJ Sokol Jenišovice – TJ Sokol Bozkov 1:3 (1:1). Branka 38. Burnus, rozhodčí Vrabec, ŽK 1:1, diváků 40. Sestava: Cejnar – Bubák, Vích, Burnus, Holeček – Šíp (77. Rosenbaum), Nedelchev (46. Žák), D. Hurt, Marek Randák – V. Hurt, Vavřich.
Jenišovice byly v první části hry lepším celkem, ale prostřednictvím svých ofenzivních hráčů Vavřicha, Randáka či Vojty Hurta spálily snad čtyři gólovky! I tak ovšem jako první kapituloval v závěru prvního dějství bozkovský Hykman, když jej pár minut před herní pauzou překonal stoper a nový domácí kapitán Burnus, původem právě z Bozkova. Jenomže hosté vyrovnali díky gólu do šatny, o což se postaral Balcar. A ve finále bylo ještě hůř. Vyrovnané utkání o lepší pozici v nižší půlce tabulky se rozhodovalo až v závěrečné dvacetiminutovce. „V závěru už to spíš připomínalo holomajznu. Po gólu hostů jsme se s tím snažili ještě něco udělat, ale do otevřené obrany jsme inkasovali podruhé a nebylo co řešit,“ přiblížil mentální kouč Leoš Bernard. Bohužel pro domácí sokoly se totiž jako první trefil v 71. minutě Šikola a poté jenišovického čapáka Cejnara pokořil ještě Macák. Poslední desetiminutovka zápasu už změnu ani z jedné strany nepřinesla, takže tři mistrovské body putovaly k dolomitovým jeskyním a bozkovský Sokol se v žebříčku díky tomu posunul na dostřel právě Jenišovic.

* SK Studenec – SK Mírová pod Kozákovem 5:1 (3:1). Branka 36. L. Mach, rozhodčí Klement, ŽK 0:0, diváků 300! Sestava: T. Mach – Kábele, Jíra, Korček (62. Nosek), Taibr – Iluska (70. Štefan), L. Mach, Poledne, Kůtek – D. Dvořák (62. Žmolil, Kovář (54. Bilanyč).
Před opravdu super návštěvou hosté proti domácím neměli moc velkou šanci, obzvlášť poté, co tón utkání nastavil hned v 10. minutě studenecký šutér Šír. Brankáře Toma Macha pak po stejném časovém odstupu pokořil ještě jeho spoluhráč Malý. Když ve 26. minutě zvyšoval svým druhým nedělním zářezem do pažby své střelecké zbraně na 3:0 Šír, natěšené diváctvo očekávalo od svých čutálistů, že Mírové uštědří pěkně výživnou nakládačku. Jejich nadšení však poněkud ochladil Lukáš Mach, který zaskočil Drbohlava v domácí svatyni po další desítce minut a vykřesal pro SKM ještě jakous-takous naději na zvrat nepříznivého vývoje. Ale zázrak se nekonal, protože po změně stran se svých prvních jarních gólů dočkali ještě studenecký Čech a v 81. minutě dal před novým komplexem kabin výsledku konečnou podobu Mazánek.

* FK Přepeře B – TJ Albrechtice v Jiz. horách/Jiřetín 1:0 (0:0). Branka 10. Fingerhut, rozhodčí Hrbáček, ŽK 3:2, ČK 0:1, diváků 30. Sestava: Čamrda – Baudys, Habr, Martínek, Tesař (83. Paleček) – Říha, Fingerhut, Horák (63. Maňhal), Trč – Rakouš (74. Weidenthaler), Tokan.
Albrechtice v dohrávce vyloupily Harrachov a bez šance nebyly ani v Přepeřích. Ty šly do vedení už v 10. minutě brankou Fingerhuta, která se ve finále ukázala jako rozhodující o tom, že všechny body zůstanou doma. Lví podíl na tom měl nestárnoucí Rakouš, který uzmul balon soupeři, poslal jej do vápna tak ideálně, že přepeřský střelec neměl žádný problém Brožíčka překonat. Albrechtický brankář utkání nedohrál, protože v 81. minutě hasil průšvih mimo svou šestnáctku tak nešťastně, že u toho fauloval právě Fingerhuta a byl vyloučen. Ironií osudu bylo, že i jeho protějšek Čamrda málem nedochytal, protože si bolestivě zranil kotník. „Čámrs nás párkrát podržel, a navíc to obětavě dochytal, takže ve vyrovnaném duelu byl pro nás klíčový, stejně jako štěstí, které k fotbalu prostě patří,“ bral výhru všemi deseti Martin Kvapil z realizačního týmu rezervy.

Ostatní výsledky: Mšeno – Jablonec n. J. 10:0, Plavy – Harrachov 1:1, Držkov – Smržovka: H. Branná – Lučany 1:2, dohrávka: Harrachov – Albrechtice 2:5, Držkov – Smržovka přeloženo na 27. 4.

1. So. Držkov 15 14 1 0 100:20 43
2. Mšeno-Jbc 16 11 1 4 68:35 34
3. So. PLAVY 16 8 4 4 56:32 28
4. Smržovka 15 7 4 4 40:31 25
5. Lučany n/N 16 8 1 7 39:34 25
6. SK Studenec 16 8 1 7 36:48 25
7. Přepeře B 16 7 3 6 41:56 24
8. Albrechtice 16 7 2 7 41:39 23