DUBNOVÝ SPORTOVNÍ SOUHRN

0

S nastupujícím jarem již některé soutěže skončily. Turnovské fotbalisty nicméně ještě čeká několik zápasů v divizní soutěži a nutno poznamenat, že si vedou výtečně. Stále ještě jsou ve hře o čelo tabulky. Také házenkářky pomalu ve druhé lize čekají poslední zápasy, soutěž udrží, ale bude to těsné… Zato před volejbalisty stojí velká výzva. Krajskou soutěž zvládli, jestli zvládnou také postupovou kvalifikaci, o tom se dozvíte až v příštím sportovním souhrnu!

* BASKETBAL
Turnovští basketbaloví junioři obhájili potřetí za sebou přeborníka východočeského kraje!

TJ Turnov – BK Pardubice 77:61 (25:8, 41:17, 57:43). Statistiky: Příhonský 24, Bartoň 21, Jeníček 14, Petřivý 11, Šimůnek 7, Manshev, Gaizl, Mojsl, Jarolímek, Kopecký, Bohdálek, Roubíček, Škopán. Trojky: Příhonský 3x, Petřivý 2x, TH: 18/8.

BK Pardubice – TJ Turnov 66:53 (14:10, 37:30, 49:43).

Gratulace a poděkování patří všem hráčům bez výjimky a také všem věrným divákům, kteří se s námi v pardubické hale po vyčerpávajícím finále radovali.

Pro TvA Jarda Brunclík, www.basket-turnov.wbs.cz

 

* FOTBAL

Zápasy divize C:

Horní Měcholupy – FK Pěnčín-Turnov 1:0 (0:0), 20. kolo, hráno 12. dubna.

Týniště nad Orlicí – FK Pěnčín-Turnov 0:0, 21. kolo, hráno 19. dubna.


* HÁZENÁ

II. liga žen: TJ Sokol Kobylisy Praha – TJ Turnov 21:16 (8:10). Po velikonoční přestávce zajíždělo turnovské házenkářské družstvo žen v sobotu 18. dubna do sportovní haly Na Letnou, kde byly jejich soupeřkami hráčky z TJ Sokol Kobylisy. Tento celek byl před zápasem v tabulce soutěže 2. ligy na 1. místě.

V 1. poločase turnovské házenkářky domácí svojí hrou překvapily, dařilo se jim nejen v obraně, ale také v útoku. A tak se zrodilo překvapující poločasové vedení hráček z Turnova. To se bohužel nepřeneslo do druhého poločasu. Ještě ve 48. minutě bylo na ukazateli skóre 14:13, avšak během dalších minut si turnovské hráčky opět vybraly slabší pětiminutovku a utkání se jim podařilo dotáhnout do vítězného konce.

Sestava (branky): Kučerová Bohuslava – Vališová Adéla (7), Koubková Adéla (4/3), Kohoutová Romana (3), Ševrová Vladimíra (2), Hadincová Tereza, Nalezencová Jana, Poláková Marie, Tichá Ivana

Pro TvA: Vlaďka Ševrová, e-mail: sevrova@iex.cz

 

* JUDO

V sobotu 11. dubna se konalo I. kolo „Ligy žáků o Samurajskou katanu“ za účasti 110 dětí z 11 oddílů a klubů z pěti krajů České republiky. Turnaj proběhl ve sportovní hale AŠ Mladá Boleslav, z našeho oddílu soutěžilo 20 dětí (v této soutěži závodí chlapci a dívky dohromady vždy v příslušné věkové a váhové kategorii). Nejlepší výkon podali Jakub Sucharda a Andrea Prokorátová, kteří prošli celou soutěží vítězně bez zaváhání. Výborné výkony má za sebou i Tomáš Sláma, který měl čtyři vítězná utkání a se třemi vítězstvími i Markéta Slámová, Radek Nauš a Honza Pilař.

Pro TvA: Jiří Vydra, předseda oddílu JUDO TSC Turnov, vydra.judotu@quick.cz

 

* STŘELECKÉ ZÁVODY

V sobotu 11. dubna se na brokové střelnici Mysliveckého sdružení Vesecko Malý Rohozec uskutečnila první soutěž letošní sezony, Memoriál Z. Najmana. Přihlásilo se 39 soutěžících, přihlíželo i mnoho diváků. Soutěž byla vypsána ve dvou kategoriích – senioři do 55 let a veteráni nad 55 let. Střílelo se ve dvou kolech po 20 terčích. V mladší kategorii zvítězil Radek Prokop z SSK Olympia Turnov, v kategorii veteránů byl nejlepší Jiří Duda z SSK Sokol Malý Rohozec. Tato soutěž je prvním podnikem roku 2009, který se započítává do celoroční soutěže – Pojizerské ligy brokových střelců.

 

* VOLEJBAL

* Krajský přebor I, muži, hráno 18. dubna: TJ RUMBURK – TJ ZIKUDA TURNOV 2:3 (25:22, 19:25, 16:25, 25:19, 9:15) a 2:3 (15:25, 19:25, 25:22, 25:22,11:15). V dohrávaném utkání soutěže se střetl první a druhý tým tabulky.

Pro TvA trenér Martin Mareš, www.turnovvolej.wz.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.